Zaloguj się, aby obserwować  
djjachu

Nóż ucinający łodygi kukurydzy do claas 60

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
djjachu    0

Witam podczas tegorocznych zbiorów gdzieś zgubiłem pół jednego noża ucinającego całą łodygę kukurydzy, tzn pękł prawdopodobnie przez kamień. Problem w tym ze szukam w internecie i nigdzie nie mogę dostać takiego czego. Jest to sieczkarnia dwurzędowa i ma po jednym nożu na każdy rządek. Kształtem nóż przypomina jajko i wykonuje ruch obrotowy. Niby przemęczyłem i dokończyłem koszenie połówkę ale została jeszcze młoda kukurydza do skoszenia i wypadało by naprawić maszynę na przyszły sezon. Czy możecie mi dać panowie jakieś namiary gdzie mogę dostać taki ,,jajowaty" nóż?

Edytowano przez djjachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djjachu    0

Tak, jeżeli nie drogi a jeszcze w miarę się nadający do użytku, chociaż wolał bym nowy bo te stare tzn już jeden to max co 3ha trzeba było ostrzyć bo już wytartą miały utwardzoną warstwę i szybko się tępiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djjachu    0

Temat powraca, nadal nie udało mi się zakupić tego noża. Jeśliby ktoś miał namiary na sklep z takowym, albo chociaż dobry sklep z częściami do sieczkarni claasa prosiłbym o jakieś namiary :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Gość
      Przez Gość
      witam, ile w przybliżeniu kosztuje wystrojenie kombajnu new Holland do koszenia kukurydzy? heder, sita itd
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj