Zaloguj się, aby obserwować  
fenomen1990

Jadłospis polskiego rolnika

Polecane posty

fenomen1990    1

witam wszystkich na tym fotrum, można powiedzieć że ten temacik jest dla wszystkim, tutaj nie ma przechwalania sie kto ma lepszy sprzet i wiecej ziemi.

na tym forum mozemy pisac wszystko, co jemy najczęściej, zdrowa żywność itp

zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Hmm...Najczęściej chlebek . Na obiady to przeważa rosół i pomidorówka. A w sezonie owocowym to od huhu co na drzewie znajdę to zjem ;] Ale obiady typu schabik i takie tez sporo.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

ja myślę że rolnik to nie jest jakaś osobna grupa ludności i je to samo co przeciętny polak. beznadziejny temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MACGYVER    0

Na śniadanie przwaźnie chlebek, wędlinka serek. Na obiad zupa jakieś mięsko (schabowy, mielone, golonka) do tego suróweczka. Na kolacje to co na śniadanie czasem jeszcze jajecznica. I w weekendy jakieś dobry placek oprócz obiadu śniadania i kolacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Robicie sami wędliny tzn zabijacie kabana? lub jakieś inne zwierzęta, no a rolnik jako producent żywności może sobie sam wytwarzać żywność a inni muszą szukać po straganach u strych babek lub jeżdżą po wichurach,

 

a co najczęście, to u mnie zawsze na kolacje jest coś na mleku :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Kumpel kiedyś pracowali w kurnikach przy jajkach i coś tam im oddawali troche sami zawijali i mieli tych jajek codzienniepełne plecaki i tak po 2 tyg troche sprzedawali a reszte do domu i jajecznica na 1000 sposobów to do dzisiaj na jajka patrzeć się nie mogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja to najczęściej chleb z kiełbasą albo z serem. A na obiad to schabowy mielony itp. I jakieś tam zupy. I do tego herbata z cytryną.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PongO    1

ja najbardziej w lato lubie zjesc siadle mleczko i mlode ziemniaki posypane koperkiem. a tak no co dzien to co kazdy przecietnie je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Śniadanie to zazwyczaj jakieś kanapki z wędlina lub serem herbata z cytryno

Obiad Schabowy z surówka i kartofelkami(uwielbiam) i rożne zupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Schabowy z ziemniaczkami i jakąś surówką a tak to kanapki. :rolleyes:




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Nie no ale to co wychoduje się lub uprawi to trafia na stuł, kiedy kiedyś gdy stara mleczarnia w 92 r playtowała płaciła za mleko tylko serem i joghurtami i tylko to właściwie było w lodówce, ale jakoś żółty ser mi się nie przejadł :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Hehe nasz kochany Schabik najpopularniejszy jest ;]

 

 

A co do wędlinek to u nas sami robimy.... A kiełbaska jaka mmmmm...... :rolleyes:


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to najlepiej kiebłasa prosto od świniaka włąsnej roboty

Pużniej schab, goloneczka, smalec

chlebek no i zupka prosto od kury (świerzej) czyli rosół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Na śniadanie kanapki czasem jajecznica i smażona kiełbasa z cebulka.. Obiad to przeróżne zupy(rosołek, barszcz, grochówka itp), po ziemniaki z surówka buraczkami, bigosem, gulaszem, schabami, mielonymi, gołąbkami, zrazikami.. itp Na kolacje czasem wątróbka i meksykańskie eksperymenty :rolleyes:

Ogólnie na wegetarianina się nie nadaje :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Mam pyatnko do mleczarzy!

Czy przed rannym dojeniem śniadanko, czy tylko kawa i po dojeniu śniadanko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektorrr    4
ja myślę że rolnik to nie jest jakaś osobna grupa ludności i je to samo co przeciętny polak. beznadziejny temat

Popieram.... niedługo będą tematy typu "Jakim papierem sie podcieracie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Nie pie#dol bo mieszczuchy to se myślą że żremy słoninę zagryzając cebulą :angry: , a i tak mamy lepiej bo oni wpie#dalają syf z biedronki, w końcu każdy rolnik trzyma kabana czy drób albo króliki i tak ma lepie jak pizdka z miasta co źre chemie i marzy o tanim jedzeniu z dużych ferm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektorrr    4
Nie pie#dol bo mieszczuchy to se myślą że rzremy słonine zagryzając cebulą :angry: , a i tak mamy lepiej bo oni wpie#dalają syf z biedronki, w końcu każdy rolnik trzyma kabana czy drób albo króliki i itak ma lepie jak pizdka z miasta co źre chemie i marzy o tanim jedzeniu z dużych ferm

Chłopczyku troszkę kulturki... nie potrafisz wyrazić swoich myśli w bardziej cywilizowany sposób? Po co te epitety i rzucanie mięsem? Gdzieś był temat o tym co "nie-rolnicy" sądzą o rolnikach.... odpowiedz sobie sam co mają sądzić po przeczytani takich wypowiedzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

FERDEK07 popieram. Mam kuzynów którzy od urodzenia WPIERDAL#LI kurczaka z Mc Donalds i wogole sztuczne żarcie. I teraz to wyglądają jak takie tuczniki tuczone na koncentratach i sterydach. Mają 13 lat a wyglądają na 23. MASAKRA! Nie ma jak to swoje dobre kiełbaski, kurczaczki, mleczko..... P.S u nas mleka sie prawie nie pije chociaż mamy 40krów, nawet do kawy śmietankę kupujemy :rolleyes: a sniadanko jest po doju bo raczej o 4 rano to sniadania sie nie je. pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Chłopczyku troszkę kulturki... nie potrafisz wyrazić swoich myśli w bardziej cywilizowany sposób? Po co te epitety i rzucanie mięsem? Gdzieś był temat o tym co "nie-rolnicy" sądzą o rolnikach.... odpowiedz sobie sam co mają sądzić po przeczytani takich wypowiedzi.

Pozdrawiam.

sam jesteś chłopczyk i nie ucz mnie kultury, bo użyłem # i * żeby nikogo nie obrazić, a może najpier byś przeczytał temat co sądzi opinia publiczna o rolnikach, a to co sądzą nie rolnicy o rolnikach to mnie nie obchodzi, bo ja uważam tak że w którymś tam pokoleniu każdy wywodzi się z roli to już nie będe wnikał ale przykładów w polskiej literaturze jest na ten temat wiele :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koluniokarol    12

dla mnie podstawa to bulwa i jajka :rolleyes:


''Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj