Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problemy po wymianie pompy hydrauliki mf 3085

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MasseyFerguson3085

MasseyFerguson3085

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 październik 2013 - 20:56

Problemy po wymianie pompy hydrauliki mf 3085 Witam
szykam po forum odpowiedzi na moje pytanie ale jak dotąd nic nieznalazłem wiąc zakladam nowy post i mam nadzieję że nie było juz takiego.
chodzi o to że padła mi pompa chydrauliki, złamał się tryb w pompie i ja zablokowało. pompa nie nadaje się już do niczego więc kupiłem nową,
ale nie oryginalą tylko zamiennik. po zamontowaniu nowej pompy i odpaleniu ciągnika zgasła kontrolka ciśnienia oleju ,załączył się przedmi napęd i blokada mostów, skrzynia przełącza się z zająca na żółwia i działaja pólbiegi. niestety nie działa podnośnik, wspomaganie kierownicy]i nie ma chamulców. dodam jeszcze że w skrzyni jest zalany nowy olej (10w40) i zmieniłem fitry.Nie mam pojęcia co z tym dalej robić poradźcie coś proszę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problemy po wymianie pompy hydrauliki mf 3085 Dzisiaj, 03:49
  •  

#2 Share MasseyFerguson3085

MasseyFerguson3085

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 11 październik 2013 - 15:18

Problemy po wymianie pompy hydrauliki mf 3085 mój ciągnik to massey ferguson 3085

#3 Share MasseyFerguson3085

MasseyFerguson3085

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 21 październik 2013 - 22:12

Problemy po wymianie pompy hydrauliki mf 3085 problem się chyba rozwiązał sam ,a to za sprawą podpowiedzi urzytkownika podobnego modelu. Wystarczyło tylko zostawić włączony ciągnik na około dwie godziny i zaczął działać podnośnik,niestety wspomaganie nadal nie działa,bo skręcic można tylko w prawo i nie idzie w druga stronę chyba że odkręcę wąż od siłownika z prawej strony i spuszczę z niego trochę oleju wtedy można wyprostować koła ,ale skręcic w lewo to już nie.Z węża od strony prawej po włączeniu ciągnika cały leci olej bez skręcania kolami. Czy to jest wina uszkodzonego orbitrolu ?

#4 Share witek88

witek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 21 październik 2013 - 23:33

Problemy po wymianie pompy hydrauliki mf 3085 Przed wymianą pompy oleju wszystko działało prawidłowo?? jeżeli tak to stawiam na zapowietrzenie układu, ale 2 godziny to lekka przesada z tym odpowietrzaniem, z reguły gdy pompa jest dobra wystarcza jakieś max 15 minut.
Spróbuj moż epopuszczać przewody od kierowania, może gdzieś jest "pęcherz powietrza" chociaż z czymś takim to się jeszcze nie spotkałem, wystraczało skręcić kołami 2 razy w prawo i lewo i było dobrze.

#5 Share MasseyFerguson3085

MasseyFerguson3085

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 23 październik 2013 - 20:10

Problemy po wymianie pompy hydrauliki mf 3085 witek88 ja włączyłem ciągnik i go zostawiłem ,a po dwóch godzinach poszedłem sprawdzić czy dziala.Może odpowietrzyl się szybciej nie wiem.
W tatmtym roku urwałem przewód od silownika wspomagania i też wystarczyło skręcic kołami w prawo i lewo i wszystko działało. Ciekawi mnie tylko czy to jest normalny że po odkręceniu węza z prawej strony i odpaleniu silnika z węża cały czas idzie olej bez skręcania kierownicą.
Pompę zmieliło mi na polu w czasie pracy,na krutko przed awarią słabo działało wspomaganie. Przedtem wszystko działało bez zarzutu, tylko dzień wcześniej przy zagrzanym oleju podnośnik sam podniósł pług do góry i nie moglem go opuścić. Dopiero po zgaszeniu ciągnika na ok 15 min. dało się dalej orać.A tak wogóle to dzięki za zinteresowanie się moim problemem

Edytowany przez MasseyFerguson3085, 23 październik 2013 - 20:14.

#6 Share witek88

witek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 23 październik 2013 - 21:24

Problemy po wymianie pompy hydrauliki mf 3085

witek88 ja włączyłem ciągnik i go zostawiłem ,a po dwóch godzinach poszedłem sprawdzić czy dziala.Może odpowietrzyl się szybciej nie wiem.
W tatmtym roku urwałem przewód od silownika wspomagania i też wystarczyło skręcic kołami w prawo i lewo i wszystko działało. Ciekawi mnie tylko czy to jest normalny że po odkręceniu węza z prawej strony i odpaleniu silnika z węża cały czas idzie olej bez skręcania kierownicą.
Pompę zmieliło mi na polu w czasie pracy,na krutko przed awarią słabo działało wspomaganie. Przedtem wszystko działało bez zarzutu, tylko dzień wcześniej przy zagrzanym oleju podnośnik sam podniósł pług do góry i nie moglem go opuścić. Dopiero po zgaszeniu ciągnika na ok 15 min. dało się dalej orać.A tak wogóle to dzięki za zinteresowanie się moim problemem

hmm, nie sprawdzałem czy jak się odkręci olej to leci cały czas olej, czysto teoretycznie to nie powinien, więc może padł Ci orbitrol?

Edytowany przez witek88, 23 październik 2013 - 21:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 23 październik 2013 - 22:04

Problemy po wymianie pompy hydrauliki mf 3085 Jak został orbitrol w miejscu przepływu oleju w siłownik a nie było oporu powrotu to olej musi sadzić a co skrętu albo zawór na orbitrolu wali sprawę albo dzielnik strumienia nawala.

#8 Share MasseyFerguson3085

MasseyFerguson3085

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 23 październik 2013 - 22:17

Problemy po wymianie pompy hydrauliki mf 3085 Też stawiałbym na orbitrol , chyba w sobotę go wyciągnę i tak od początku się mocno pocił więc może to jest jego koniec. Czy można go uszczelnić, czy trzeba kupić nowy?

#9 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 24 październik 2013 - 05:30

Problemy po wymianie pompy hydrauliki mf 3085 Jeżeli złamał Ci się tryb w pompie to opiłki i nie mówiąc już o samym trybie (nie piszesz czy go znalazłeś) poszedł w układ czy to niskiego czy wysokiego ciśnienia. I to jest przyczyna twoim problemów. Orbitrol chyba najlepiej wymienić ponieważ może on być uszkodzony mechanicznie - możliwe że przez jakiś właśnie opiłek metalu z pompy. Jeżeli się nie mylę to szukaj od naszych Ursusów 5314 czy 4514 - możliwe że pasują a wyjdzie o wiele taniej

#10 Share MasseyFerguson3085

MasseyFerguson3085

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 24 październik 2013 - 14:37

Problemy po wymianie pompy hydrauliki mf 3085 Opiłki znalazłem w filtrze przed orbitrolem i to sporo. Rozkręciłem część przewodów ,ale w nich nie znalałem żadnych opiłków. Rozebrałem też zawór, ten pod maską z lewej strony i tam terz nic nie znalazłem, więc mam nadzieję że przeż filtr nie przeszły. Jak wyciągnę orbitrol to zobaczę w jakim jest stanie. Być może tam się coś zapchalo.
Dzięki za sugestię odnośnie zamiany orbitrola od ursusa, jeżeli ktoś już robił taką podmianę to może podpowie dokładniej od jakiego modelu pasuje.
A tryb znalazłem w pompie ,bo to on najprawdopodobniej ją zablokował. Stary olej przelałem przeż pieluchę,powiem że opiłków bylo sporo i to aluminiowych ,bo sprawdziłem magnesem tryby w pompie są stalowe więc na pewno to są opiłki ze zmielonej obudowy pompy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MasseyFerguson3085

MasseyFerguson3085

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 październik 2013 - 07:49

Problemy po wymianie pompy hydrauliki mf 3085 Wczoraj rozebrałem orbitrol i okazalo się że był zapchany opiłkami z pompy. Teraz wspomaganie dziala bez problemu i obeszło się na szczęście bez kosztownej wymiany orbitrolu :D .
Mogę teraz zamknąć temat. Dziąki za podpowiedzi :P