Skocz do zawartości

Zdjęcie

ugór - strączkowe - dopłata

91 odpowiedzi na ten temat

#61 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 11:45

ugór - strączkowe - dopłata a skąd az tak duza rozbieżność w cenie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ugór - strączkowe - dopłata Dzisiaj, 02:04
  •  

#62 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 17:31

ugór - strączkowe - dopłata Kupiłem w tym roku kawałek łąki dotychczasowy właściciel deklarował to jako TUZ mi ta trawa nie potrzebna i zastanawiam się czy tego nie zaorać i nie zgłosić do dopłat ST czy mogę TUZ zaorać i wystąpić o te dopłaty

#63 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 22:19

ugór - strączkowe - dopłata A dlaczego miałbyś nie móc tego zrobić?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 10:56

ugór - strączkowe - dopłata Bo podobno Tuz nie można zaorać bez zgody Agencji jak był deklarowany do płatności zwierzęcych?

#65 Share romanwiatr

romanwiatr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 22:19

ugór - strączkowe - dopłata Czy tak mogę?
Sąsiad ma teraz ugór, od 2 lat.
Czy moge zasiać seradele dla bydła na spasenie, na jesieni brakuje mi trawy, bydło chodzi w pastuchu.
Czy będę mógl ubiegać sie o dopłatę do strączkowych, jeśli przenaczenie bedzie na spasenie.
Kiedy zasiać seradele żeby bydło ja jadło we wrześniu, pazdzierniku.
Działka przylega do mojego pastwiska, więc jest dużo aspektów zatym żeby ją wykożystać, ewentualnie co zasiać żeby na jesieni miały co jeść zielonego?

#66 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 06:51

ugór - strączkowe - dopłata A ta działka była podawana do dopłat ? do dopłat motylkowych możesz podać jak najbardziej -seradele możesz wsiać w końcu maja początek czerwca by urosła na wrzesień.

#67 Share romanwiatr

romanwiatr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 18:12

ugór - strączkowe - dopłata On nie składał o dopłaty, przynajmniej przez 2 ostatnie lata (tyle jest ugór). Wcześniej nie wiem(ale też raczej nie).

#68 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 18:27

ugór - strączkowe - dopłata Oj to nie wiem [nie chcę wprowadzać w błąd] czy dostaniesz dopłaty do tej działki- spytaj w agencji.

#69 Share romanwiatr

romanwiatr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 20:55

ugór - strączkowe - dopłata Ok dostanę (cieszę się),mam jeszcze pytanie techniczne, niemogę nigdzie znajść.
Czy pod seradelę moge rozlać teraz gnojowicę, zbywa mi, mam też obornik.
Proszę o podpowiedz, nigdy wcześniej nie siałem seradeli

#70 Share 19gabrysiunia64

19gabrysiunia64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 16:42

ugór - strączkowe - dopłata Witam. Czy w groch--- zostało - materiał kwalifikowany-- mogę wsiać lucernę( kupioną na rynku) i brać dopłaty przez 3 lata do ST i dać do skoszenia dla krów ,a ten groch dodatkowo zgłosze do ARR japo kwalifikat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 05 maj 2014 - 22:50

ugór - strączkowe - dopłata wiem ze sobie troche przespalem temat, bo termin siewu do konca kwietnia ale jestem za granicą i chcę posiać w końcu ta koniczyne białą, do kiedy najpózniej muszę to zrobić żeby zdążyła zejść i ładnie przezimowała, ma to być uprawa koszona max 2 razy w roku tylko po to zeby wziąć ST i zeby z pola nie zrobil sie ugór.

czy jakbym posiał ją w połowie czerwca czy bedzie ok?, prosze podać graniczną datę i czy są jakies przciwskazania odnosnie siewu np na poczatku lipca czyli w srodku lata.

a zakłądając zebym się nawet pospieszył i posiał to jak najszybciej to czy mogę złożyc korektę wniosku o dopłatę?

w tym mumencie jest to tzw koszony/pryskany/podorywkowany ugór i zgłoszone tylko JPO

P.S. czy dla strączkowych w tym roku dalej jest UPO/JPO/ST

#72 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 06 maj 2014 - 10:53

ugór - strączkowe - dopłata Koniczynę możesz siać do końca sierpnia-aby przezimowała ale siej jak najszybciej. Korektę wniosku możesz złożyć zanim wytypują cię do kontroli [dostaniesz pismo lub przyjadą ] - w tym roku niema UPO jest tylko JPO i ST.

#73 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 10 maj 2014 - 12:52

ugór - strączkowe - dopłata No dobra mam jeszcze 5 pytań:

1. Zakładając ze w poniedziałek popryskam pole Roundup-em, kiedy moge orać/siać koniczynke białą żeby środek nie zabił mi uprawy. Miesiąc wystarczy? Musze popryskać bo pole było zostawione samemu sobie po tamtegorocznej przenicy i ciezko bedzie mi urobic

2. Czy na coś szczególnego musze zwracac uwage zeby mi sie ktos nie przyczepil przy kontroli. Planuję tą koniczyne 2 razy do roku potraktować kosiarką bijakową

3. Dlaczego w zasadzie do roślin strączkowych jest tak duża dopłata z czego to wynika?

4. Kiedy w takim razie złożyć korektę wniosku, zakładając ze zasiew byłby 15 czerwca

5. Czy to ze 15 czerwca złożył bym korektę wniosku bedzie miało wpływ np na wysokość przyznanej dopłaty

#74 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 10 maj 2014 - 14:01

ugór - strączkowe - dopłata Jak opryskasz roundap em to możesz orać po 2 tyg. [jak chwaściory zaczną żółknąć ] - kosić możesz raz w roku [ do końca lipca ma być wykoszone] korektę najlepiej złożyć jak wsiejesz [nie jestem pewien ale powinno być wsiane do 15 czerwca] dopłata taka jest do roślin strączkowo-motylkowych bo są to rośliny białkowe , bardzo dobre w płodozmianie i takie widzi-mi się miał minister rolnictwa ;) [w zeszłym roku 720 zł do ha.] wpływu na wysokość dopłaty złożenie korekty nie ma wpływu . Tylko roślina strączkowo -motylkowa musi być w czystym siewie [w tym roku dopuszczone jest mieszanie tych roślin np. seradela z facelią -koniczyna z lucerną itd. ]

#75 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 10 maj 2014 - 15:15

ugór - strączkowe - dopłata dzieki za odpowiedz, a powiedzcie mi jedną rzecz jeszcze. jak wsieję 15 czerwca, to czy w tym roku trzeba cos przy tym robic?(tzn koscić). Bo ja nie mając doswiadczenia zakładam ze to uroscnie na zime max 0,5m, no chyba ze sie myle.

A tak wogole to czy dla koniczyny ma znaczenie (dla jej długowieczności,kilkusezonowości) jaką ma ona wysokość przed zimą, czy lepiej powiedzmy w pazdzierniku ją drugi raz sciąc na 5cm mulczerem czy lepiej jest zostawic ją od czerwcowego ścięcia i przezimuje mając wysokość 0,5m, czy ile tam urośnie

Jeszcze odnosnie terminu zmian we wniosku, w podanej nizej instrukcji pisze ze zmiany we wniosku trzeba zrobic do 2 czerwca, a nie w dowolnym momencie.

http://www.arimr.gov...niosku_2014.pdf

a co jezeli kontrola przyjdzie przed zasianiem? Albo zaraz po siewie i golym okiem koniczyna jeszcze nie bedzie widoczna

Edytowany przez romanik99, 11 maj 2014 - 10:53.

#76 Share Marko1234

Marko1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 maj 2014 - 11:23

ugór - strączkowe - dopłata Witam wszystkich. Podłączając się do tematu mam pytanie. Przez siedem lat miałem na polu koniczynę z trawą. Chciałbym jesienią posiać pszenicę ozimą. Czy palić to np. Rand*p,em i dopiero talerzówkę, czy nie pryskać tego tylko najpierw talerzówka a pózniej orka? Jak to widzicie?

#77 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 13 maj 2014 - 11:39

ugór - strączkowe - dopłata zbierz, opryskaj jak jest perz i zaoraj, tyle.

#78 Share Marko1234

Marko1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 maj 2014 - 21:12

ugór - strączkowe - dopłata No perz dosłownie miejscami się trafia. W takim przypadku nie ma sensu pryskać tej trawy i koniczyny? A siałeś może kiedyś pszenicę po takiej mieszance?

#79 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 12:04

ugór - strączkowe - dopłata witam
u mnie koniczyna sobie powoli wschodzi, natomiast trawsko jeszcze szybciej. uprawa jest w czystym siewie koszona raz lub dwa w roku na dopłaty. jak to bedzie wyglądać czy koniczyna przerośnie trawsko i chwasty czy pryskać a jak pryskać to czym i kiedy, teraz czy moze całkiem później powiedzmy po pierwszym skoszeniu

Edytowany przez romanik99, 23 czerwiec 2014 - 21:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 21:24

ugór - strączkowe - dopłata witam
u mnie koniczyna sobie powoli wschodzi, natomiast trawsko jeszcze szybciej. uprawa jest w czystym siewie koszona raz lub dwa w roku na dopłaty. jak to bedzie wyglądać czy koniczyna przerośnie trawsko i chwasty czy pryskać a jak pryskać to czym i kiedy, teraz czy moze całkiem później powiedzmy po pierwszym skoszeniu

Edytowany przez romanik99, 23 czerwiec 2014 - 21:25.