Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik do odśnieżania?

85 odpowiedzi na ten temat

#61 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7634 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 17:13

Jaki ciągnik do odśnieżania? Zgadza się ale nie można popadać w przesadę.
KPK Kumurun Team

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik do odśnieżania? Dzisiaj, 11:11
  •  

#62 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 11 listopad 2013 - 17:16

Jaki ciągnik do odśnieżania? ja działam c360 3-p - na parkingi więcej nie trzeba

#63 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7634 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 17:23

Jaki ciągnik do odśnieżania? U nas castorama ma jakieś kioti co ma może 50 koni. Zaczyna sypać zaczyna jeździć. Wystarcza. Drogi miejskie zaczyna sypać zaczynasz jeździć. Po co do tego nie wiadomo ile ponad sto koni i masa ciągnika ponad 5 ton? Są zawiane miejsca ale proporcjonalnie do tych mniej przysypanych jest to niewielki procent i nie warto w kolosa się ładować ze względu na nie. Szybciej nie pojedzie bo zakręty, szybciej nie zrobi, nie jest to ciężka robota na tyle koni. Oczywiście mam na myśli tereny miejskie.

Edytowany przez seweryn20, 11 listopad 2013 - 17:23.

KPK Kumurun Team

#64 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 17:25

Jaki ciągnik do odśnieżania? To zależy od zimy, 3-4 lata temu były takie zaspy że jumz z klinem z przodu i koparką na tyle nie dawał rady, teraz jeździ fendt ok 120koni i nie ma że boli chociaż niektóre zaspy musi z barana kilka razy brać.

#65 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7634 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 17:30

Jaki ciągnik do odśnieżania? Zdarza się wiem o tym bo w swoim rejonie mam kilka takich miejsc. Ale ze względu na nie nie wyjechał bym 130 konnym ciągnikiem. Przewaga lżejszej roboty jest kolosalna. Nie opłacało by mi się to pod względem finansowym. A i uniwersalność by spadła bo nie przejechał bym niektórych uliczek z powodu wielkości ciągnika, i niektóre prace z tego samego powodu by odpadły. Już teraz wjeżdżasz na plac do gościa i się pyta czu mu kostek nie wcisnę albo progu w bramie nie złamię. A to tylko mtz.
KPK Kumurun Team

#66 Share albusgd

albusgd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka

Napisany 11 listopad 2013 - 19:33

Jaki ciągnik do odśnieżania? U mnie jeździ NH t6.120 i jeszcze jakiś większy ale nie pamiętam modelu ;)
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein

#67 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 22:22

Jaki ciągnik do odśnieżania? nie przesadzajmy z tymi koniami..;p według mnie to 80-90km to już max, wszystko zależy od potrzeb kupującego i od zapotrzebowania.. w jaskach wmiarę szybka skrzynia jest?
AF - to Jest To:)

#68 Share kamilkowgier

kamilkowgier

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 21:30

Jaki ciągnik do odśnieżania? Witam.

Im więcej przeglądam forum tym mniej wiem jaki ciągnik wybrać. Słuchając sugestii użytkowników forum zacząłem rozglądać sie za Ursusem 5314 ew. 4514. ale wiele opinii na temat psujacych sie silownikow TUZa, druga sprawa ze ciagnik mialby ok 12 lat. Potem zacząłem interesować się nowym Farmtrakiem 555dt bo stwierdziłem, traktor pojdzie w leasing, a przynajmniej nowy, gwarancja itd. Pojechałem wiec do dealera wsiadlem do farmtraca i... jakoś wykonania kiepska i przede wszystkim ten lewarek zmiany biegów pomiędzy nogami!! Tragedia. Zacząlem rozglądać się po innych markach i tu ciekawą cene daje Zetor na model Major - tutaj znow opinie, że już lepszy Farmtrac 675dt. I tutaj koszt zaczyna się piąć w góre. Szukam czegoś do odśnieżania parkingów, dróg osiedlowych, koszenia zieleni, przyczepy niewielkiej. Musi mieć 4x4. Do tej pory jezdzilem Kubotą (dalej mam) i ma hydrauliczna skrzynie i rewers pod piętą a wiec bardzo wygodnie sie odsniezalo ale ciagnik lekki i dość słaby, wiec rewers w nowym zakupie takze moglby byc. Chcialbym aby ciagnik w miare oszczędnie jezdzil bo za rbg odsniezania bierze sie tyle a nie wiecej, zatem im mniej spali tym wiecej zostanie.Jesli chodzi o moc to tutaj moj wybor padl na przedział 50-70 km. Pomozcie cos...

Pozdrawiam
Kamil

#69 Share Tomek72

Tomek72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 13:15

Jaki ciągnik do odśnieżania? Witam
Mój znajomy kupił 2 lata temu do odśnieżania od Korbanka taki zestaw LS R60 ze spychaczem do śniegu, piaskarką, TURem i zamiatarką. Mi zaleciało troszeczkę "egzotyką" ale jak ostatnio rozmawiałem ze znajomym, powiedział mi że ma zrobione około 1200 mth i jest bardzo zadowolony. Twierdzi że mało pali i że nic poważnego się nie zepsuło (tylko jakaś pierdołka elektryczna). Kupił to w leasingu na 3 lata i jest super zadowolony. Na stronie korbanka znalazłem coś takiego http://www.korbanek....nia_zestaw.html
Pozdrawiam
Tomek

#70 Share konrad004

konrad004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo militaria motoryzacja off-road stare polskie samochody

Napisany 01 grudzień 2013 - 15:25

Jaki ciągnik do odśnieżania? pomyślcie nad zetorem 7745 mam takiego i się świetnie spisuje w miare komfortowy i spalanie mniejsze niż w ursusie a w sniegu też da sobie rade
Valtra-Power Partner

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7634 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 15:38

Jaki ciągnik do odśnieżania? Dobry... poza sposobem włączania womu.
KPK Kumurun Team

#72 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 14:57

Jaki ciągnik do odśnieżania? Jak widze jakie sprzęty tu do odśieżania co nie którzy szykują. To się ciesze, że u mnie w gminie jest sporo zwirownii, drogi odśnieżają równarki i ciężarówki z pługami. Pożądnie i szeroko a nie na 2 m. Większość ciągników którzy tu ludzie podają to się nadaje jedynie do odśnieżania parkingów przed marketami lub podwórek czy chodników.
Poza tym unimoga można zarejestrować, i z reguły są tak rejestrowane jako pojazd specjalny zimowego utrzymania dróg. Sprawia to ,że podatku od środków transportu nie trzeba płacić. Poza tym latem można kosić rowy i pobocza. Zaden ciągnik się do tego nie umywa jeśli chodzi o drogownictwo i w rejonach bardzo chętnie patrzą na taki sprzęt. Na drogach wysokiej kategorii s unimog często jest wymogiem.

#73 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7634 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 17:20

Jaki ciągnik do odśnieżania? To spróbuj mi tym unimogiem cofać między samochodami po kilkadziesiąt metrów, wjedź w wąskie drogi pod drzewami. Pojazd jest uniwersalny ale nie nadaje się do wszystkiego. Nie wspominając o tym że jest to pojazd jak ciągnik. Przewiezie ładunek, zapniesz wykaszarkę poboczy, szczotkę do czyszczenia drug, pług śnieżny czy posypywarkę. Tyle że jest mniej gramotny i też ma wady jak każdy inny pojazd. Średnia droga na osiedlach ma max 4 metry. Pług w ponad 80 konnym ciągniku bierze najmniej 2,20, jechać musisz w obie strony. Wiec skąd te 2 metry?
Napisz coś mądrego a nie bzdury.

Edytowany przez seweryn20, 19 grudzień 2013 - 17:23.

KPK Kumurun Team

#74 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 17:38

Jaki ciągnik do odśnieżania? Widać mało wiesz o odśnieżaniu hubertuss takie przykłady jak podałes sprawdzają się na drogach min.powiatowych a równiarką to mnie rozbawiłeś ,to jest dobry sprzęt ale dopóki jedzie do przodu jak się wbije w zaspę to tylko szukać ciągnika aby to ustrojstwo wyciągnął,

#75 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 18:12

Jaki ciągnik do odśnieżania? Panowie, nie ma o co tutaj bić piany, bo każdy wypowiadający się w tym temacie na słowo "odśnieżanie" ma na myśli wykonywanie tej czynności na różną skalę. Wiadomą sprawą jest, że duży sprzęt ma problem bądź niemożliwym jest żeby wjechał na wąskie drogi i odwrotnie: mały zestaw nie nadaje się na szerokie drogi. Jeszcze do niedawna w mojej okolicy był problem z wjazdem równiarką na drogi gminne, gdyż nie dość, że one były wąskie, to i wjazdy miały po max 3m, więc co się dziwić, że taki sprzęt nie wjeżdżał na drogi boczne, kiedy nie było widać nawet na nią wjazdu. Teraz jest wszystko poszerzone, ale to nie znaczy, że jest lepiej, bo nie zawsze sprzętem takich gabarytów jest gdzie zawrócić, dlatego znacznie łatwiej jest odśnieżać ciągnikiem. Łatwo jest pisać, a założę się, że w praktyce wypadłoby to znacznie gorzej. A ciągnik z pługiem znacznie ułatwia sprawę.

Ciężko też określić jaką ilość śniegu macie na myśli i czy jest to puch czy mokry. Z autopsji wiem, że mając do dyspozycji 140KM i szerokość pługa 2,2m przy mokrym śniegu jest co robić. Nie mówię, że muszę z byka w zaspy wjeżdżać, ale mokry śnieg po prostu ciężko się przesuwa, zbija się w duże kule, kawałki, które znacznie utrudniają pracę, ale z tą mocą już można sobie spokojnie z tym problemem poradzić. Do tego zdarza się odgartać śnieg, który ma wys. ok. 60cm kiedy drogi zawiewa, (robi się taka wysokość wtedy jak się odśnieży kilka razy, tworzy się tunel z drogi i w ten tunel nawiewa), wtedy trzeba rozgarnąć burty i nawiany śnieg rozepchać. Śmiem twierdzić, że tak jak miałem na początku w planach czyli ten pług zamontować do ciągnika 82KM - Zetor 8145 - męczyłbym i siebie, i maszynę, bo nie byłby w stanie efektywnie wykonywać tej pracy. Oczywiście swoją opinię opieram na przykładzie odśnieżania dróg gminnych/bocznych o szer. 3-3,5 m.

Na drogach powiatowych, asfaltowych na pewno jest inaczej, ale u nas odśnieżają samochody ciężarowe załadowane piachem, one rozgarniają zaspy z prędkością ok. 60km/h, więc to trochę inna technika i oczywiście inne wynagrodzenie.

Tak już poza tym - zupełnie żartobliwie - zobaczcie jakie miałem warunki w 2010 roku, jeżeli myślicie, że dałoby radę zrobić to ciągnikiem 80KM to naprawdę podziwiam was. ;)

Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#76 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7634 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 06:40

Jaki ciągnik do odśnieżania? To nie tyle kwestia koni ci pługa. Odrzucając na bok tradycyjnym skośnym w pewnym momencie kończą się możliwości. Nie ma gdzie przepchać jak pobocze pełne śniegu.
Z śniegiem na filmie sytuacja taka sama. To trzeba przerzucać a nie przesuwać.
KPK Kumurun Team

#77 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 08:53

Jaki ciągnik do odśnieżania? Przecież napisałem wyraźnie, że chodzi mi o drogi. Widać niektózy mają problem z czytaniem. Pisałem też wyraźnie, że małe sprzęty nadają się do odśnieżania podwórek chodników, parkingów i niech będzie dróg osiedlowych. Normalne jest, że nie wszędzie równarka wjedzie. Jednak ja miałem na mysli drogi przeważnie gminne i powiatowe. U nas odśnieżają je równarki i ciężarówki ze żwirowni w miarę potrzeb. Cieszę się, że nikt się na nie ciągnikiem z pługiem 2,2 m nie wybiera. Drogi odśnieżane są szeroko. Równarka wywala śnieg do rowu. I nie kończą się żadne możliwości w pewnym momencie jak to fachowcy piszą. Jest więc gdzie usuwać śnieg z nowych opadów. I droga w lutym nie ma szerokości 3m z 6 na jesieni. Nie trzeba czekac aby się minąć i urywac lusterek. Poza tym pługi równarek i specjalistyczne pługi drogowe ciężarówek są ciężkie. Zbierają śnieg z dróg a nie go głaskają i ubijają jak lekkie pługi 2,2 z leciutkim traktorkiem. Radzę więc przeczytać co niektóym jeszcze raz co napisałem a nie jak to móią bzdury pisać.
O unimogu napisałem ponieważ ktoś pisał wcześniej, że trzeba za niego podatek od środków transportu płacić. Napiszę więc jeszcze raz od unimoga czy pojazdó ciężarowych z płytą czołową nie trzeba płacić podatku od środków transportu. W dowodzie ma być wpisane pojazd specjalny zimowego utrzymania dróg.

Edytowany przez hubertuss, 20 grudzień 2013 - 08:54.

#78 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 09:02

Jaki ciągnik do odśnieżania? I dlatego tu jest wyższość pojazdów ciężarowych czy właśnie unimoga. Wyprofilowany pług i wysoka prędkość wyrzucają śnieg daleko na bok a nie tylko zgarniają jak ciągniki - tworząc burty które przez noc potrafią być pełne śniegu przy silnym wietrze. A unimogi trafiają się jako ciągniki rolnicze więc też problemu nie ma

#79 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7634 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 14:46

Jaki ciągnik do odśnieżania? Wiemy że chodzi ci o drogi. A odśnieża się jeszcze coś? Gumą do asfaltu nie zdrapiesz ujeżdżonego śniegu nawet gdyby pług ważył dwie tony, po to się soli żeby go ściągnąć jak popuści.
Przejedz ty mi unimogiem szybko koło mojego płotu. Nogi z tyłka powyrywał za każde krzywe oczko w siatce i uszkodzony szczebel. Inni byli by mniej przyjemni. Nie wspominając o zaparkowanych samochodach, żywopłotach, i nie wiadomo co jeszcze.
Drogę przez cały okres zimy utrzymuje się w całkowitej szerokości jeśli jest gdzie zepchnąć śnieg i gwarantuje ci że 2,40 pług do tego wystarcza. Jeżeli nie ma to ci ani unimog ani równiarka nie pomoże. Trzeba wywozić. Nawiasem mówiąc żwirownie u nas są i wiem jak po nich drogi wyglądają. Nie dziwię się że równiarki im na to nie żal puścić.
Ciągniki jeżdżą tam gdzie jest najgorsza robota. Ciasnota, manewrowanie, drzewa, gałęzie. Samochodem ani równiarką nic tam nie zrobi. Tam gdzie ma być czaro jak skrzyżowania, podjazdy trzeba solić bo do asfaltu nie zedrzesz ujeżdżonego śniegu a stalowym lemieszem nie wolno.
Od lat wszystkie drogi po wsiach, osiedlach robią ciągniki, dojazdowe, zbiorcze i lokalne. Resztę robią ciężarowe bo tylko tam dają rady, robią szybciej od ciągników.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 15:02

Jaki ciągnik do odśnieżania? Zgodzę się, bo ciężarówkom nie opłaca się zad*pi odśnieżać, na ciężarówkę zakładasz piaskarkę i golisz kasę na krajówkach, ale nie oznacza to że ciągnik lepiej zrobi robotę - ciągnik robi tam gdzie ciężarówkami nie chcą robić bo sie nie opłaca - i koło się zamyka

Edytowany przez pawel885, 20 grudzień 2013 - 15:03.

Dodaj odpowiedź