Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault Ares 710 RZ problem z ruszaniem

70 odpowiedzi na ten temat

#41 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 22:34

Przycisk ma odbijać, jest impulsowy. Napęd sterowany jest centralką  a przyciskiem dajesz tylko impulsy (komendy). Centralka jest w tylnej ściance kabiny pod szybą. Sprawdź dwie okrągłe wtyczki z tyłu kabiny, może któryś pin przyśniedział i słabo przewodzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault Ares 710 RZ problem z ruszaniem Dzisiaj, 17:55
  •  

#42 Share ignacy01

ignacy01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 09:21

Ktoś miał podobny problem Claas ares skrzynia Hexashift (w masey ferguson dyna 6 ) po dobrym nagrzaniu ciągnika rewers do tyłu szarpie ,potrafi reagować po 3 sekundach .Dodam że kalibracja nie kończy się pozytywnie ,do przodu wszystko OK.Występuje to dopiero jak ciągnik dobrze się nagrzeje po jakiś kilku godzinach ciężkiej pracy na zimno wszystko ok.filtry i oleje zmienione.

ja miałem podobnie, szarpał tylko do tyłu i to wtedy jak sie rozgrzał, nie mogłem go skalibrowac. spróbuj zamienic ze soba cewki od jazdy (zamien same cewki, kabelkipodłacz tak zeby były podpiete na ten sam zawór, wtedy bedziesz mogł normalnie jezdzic i rewers bedzie nomalnie działał) i sprawdz w pracy czy po nagrzaniu dalej szarpie tylko do tyłu czy tylko do przodu. jak bedzie szarpał tym razem do przodu to cewka do wymiany a jak dalej do tyłu to albo zawór (spróbuj wykrecic i wyczyscic) albo cos w srodku, umnie jak był serwis claas to jak chcieli skalibrowac i sie nie dało to obstawiali cewki bo jak komp podpieli do ciagnika to sprawdzili ze skrzynia "rozpedza sie dobrze"(niepamietam czy dokładnie tak to nazwali) i mechanicznie raczej sprawny. przeczytaj moj post powyzej napisałem jak ja sobie z nim poradziłem

#43 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 09:45

Ignacy01  dawaj fotkę gdzie te cewki są albo napisz.

#44 Share grzechu13

grzechu13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 15:44

Co do nierozłączania przedniego napędu to trzeba sprawdzić czy czujnik hamulców odbija, czy gasną światła stopu. Posiadam Claasa Ariona 420 CIS z 2012r. i miałem taką usterkę, wystarczyło naoliwić trzpień czujnika.

#45 Share ignacy01

ignacy01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 16:24

Ignacy01  dawaj fotkę gdzie te cewki są albo napisz.

u mnie jedna jest niebieska druga czarna oryginalnie sa dwie tego samego koloru, całosc jest za  za skrzynka akumulatora pod kabina z prawej strony, odłacz najpierw jedna kostke i sprobuj ruszyc rewersem bedziesz wiedzial ktora jes od jazdy w przod a ktora w tył(sorry  zdjecie mi sie przekreciło)

Załączone miniaturki

• 20160322_143120.jpg

#46 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 19:26

Wielkie dzięki ,będę próbował ale to jak będzie robota bo zimny chodzi OK. To mogła by być rzeczywiście cewka jak się nagrzeje. :P

#47 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 24 marzec 2016 - 18:37

Co do napędu, to przycisk daje tylko sygnał na centralkę, tak jak pisał wcześniej ptaszyna. Kiedyś w starszej renówce przerabiałem, omijając centralkę i zrobiłem to na przekaźniku z pętlą podtrzymania.

#48 Share kolek_2008

kolek_2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 16:53

dzieki chlopaki za rady.... Mam rozłączany naped narazie na krotko, ale chciałbym to ogarnąc. Pradwdopodobnie ma walniety czujnik predkosci i chciałbym go wymienic. I tu pytanie czy to jest ten sam czujnik co do mf?? 

#49 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 21:25

na 100% ten sam.

#50 Share kolek_2008

kolek_2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 marzec 2016 - 20:01

Czujnik wymieniony i wszystko działa jak należy poza klima, ktora po podłączeniu na krótko ładnie chłodzi a normalnie nie chce załaczyc spreżarki- brakuje prądu..... Przekaznik ok, przewody ok. Jakies pomysły??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1213 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 29 marzec 2016 - 20:13

sprawdź bezpiecznik

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#52 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 29 marzec 2016 - 20:20

A czy przypadkiem nie ma czujników niskiego i za wysokiego ćiś. czynnika chłodzącego? Bo chyba powinny być w każdej klimie. Nie jestem znawcą od klimy ale coś takiego czytałem. Jak będziesz miał mało czynnika to się nie załączy a na krótko to pójdzie. 

Drugi powód, to może było za zimno? Bo gdy temp. jest poniżej jakiegoś poziomu (czyli jest schłodzone) to się klima nie włączy choć by nie wiem co.

#53 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 29 marzec 2016 - 21:52

Jak czynnika będzie na tyla mało, że presostat nie załączy to nie będzie chłodzić, nawet na krótko.

#54 Share nokiakarolek

nokiakarolek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 11 czerwiec 2016 - 22:04

witam. mam problem z hydraulika w aresie 720 robiłem zmianę oleju w skrzyni wraz z filtrami i nie podnosi mi podnośnik, wogóle nie dochodzi olej do filtra z lewej strony co jest czy trzeba odpowietrzyć coś?

#55 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1213 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 12 czerwiec 2016 - 08:32

Nie trzeba nic odpowietrzać, dokonuje się to samo kilku lub kilkunastu sekundach po uruchomieniu silnika.

(po spuszczeniu oleju nie wolno uruchamiać silnika aż do ponownego zalania)

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#56 Share nokiakarolek

nokiakarolek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 17:16

tak zrobiłem ale z boku na skrzyni znalazłem taki odpowietrznik który jest zakryty gumowym kapslem (u góry z boku koło zwolicy) i odpaliłem aresa i wcisnołem go to zaczeło sie ulatniac powietrze i pochwili olej trysnoł poczym zaczoł działac podnosnik.

ARES 720

ale  mam jeszcze jednen problem bo zmieniałem w aresie 720 oringi na WOM i trzeba było wyjac wałek i spadła mi taka podkładka mosieżna i wkreciło ja w zęby od WOM-u i zablokowało WOM dzis rozkreciłem tył no znalazłem przyczyne niedziałającego wom. PYTANIE CZY KTOS POSIADA JAKĄŚ INTRUKCJE SCHEMAT FOTKE WAŁKA JAK TO TAM POKOLEJI JEST ZŁOŻONE ??

#57 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 21:34

Sciągnij sobie katalog z tej strony od MF 8140, bo cała transmisja jest ta sama http://www.tractoor....-ferguson-.html

#58 Share nokiakarolek

nokiakarolek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 21:12

wiem juz sobie znalazlem ten schemat ale dzieki za checi. a wysleciała mi podkladka

z nr 1610244M1 bardzo slaba  dostępnosc tej podkladki :< ale juz zamowona i czekam.

#59 Share kolek_2008

kolek_2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 15:23

Renault Ares 710 RZ problem z ruszaniem Panowie, znow mam maly problem ze swoim aresem. Mianowicie, podczas ruszania ciagnik szarpnie i pozniej jedzie normalnie.Dzieje sie to zarowno do przodu jak i do tylu. Rewers mechaniczny.Zauwazylem ze jesli na predkosciomierzu jest zero to szarpnie, jesli wskazuje minimalna predkosc -juz nie szarpie. Nie szarpie rowniez gdy mam zalaczony przod. Gdzie szukac problemu? W przystawce od przedniego napedu? Czujnik predkosci?-jest nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share kolek_2008

kolek_2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 09:03

Renault Ares 710 RZ problem z ruszaniem Dodam, ze dzieje sie tak niezaleznie czy zimny czy rozgrzany olej hydrauliczny.