Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault Ares 710 RZ problem z ruszaniem

70 odpowiedzi na ten temat

#1 Share andrjusza7

andrjusza7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 październik 2013 - 20:00

Renault Ares 710 RZ problem z ruszaniem Witam.
Mam problem z Aresem. Podczas ruszania zapala mi się kontrolka ciśnienia w hydraulice, i szarpie, tzn. nie mogę spokojnie ruszyć, a boje się żeby nie roz... skrzyni.
Olej i 2 filtry były zmieniane, te dwa filtry po obu stronach skrzyni z tylu. Są jeszcze jakieś inne?
z góry dziękuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault Ares 710 RZ problem z ruszaniem Dzisiaj, 22:17
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 07 październik 2013 - 21:35

Renault Ares 710 RZ problem z ruszaniem to nie filtry jest to dosyć typowa usterka już wiele razy przeze mnie usuwana chcesz zadzwoń możemy się umówić na robotę 501832246
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 08 październik 2013 - 08:51

Renault Ares 710 RZ problem z ruszaniem a czy jest to poważna usterka? pytam z ciekawości , jak i tez koszt takiej naprawy bo ciągniki te są w dość przystępnych cenach, i czy warto taki ciągnik kupić?

Edytowany przez piciaj, 08 październik 2013 - 08:51.

znalazłem to czego szukałem ..:)))

#4 Share andrjusza7

andrjusza7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 październik 2013 - 17:36

Renault Ares 710 RZ problem z ruszaniem Ja na razie jak do tej pory jestem zadowolony z niego... A co do tej usterki to jutro napisze co i jak. Bo do znajomego serwisanta pojadę z przystawką od przedniego napędu. Bo mówił że tam tkwi problem.

#5 Share zukasz

zukasz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 00:54

Renault Ares 710 RZ problem z ruszaniem no i co naprawiłeś to??

#6 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 29 maj 2014 - 07:50

to nie filtry jest to dosyć typowa usterka już wiele razy przeze mnie usuwana chcesz zadzwoń możemy się umówić na robotę 501832246

Witam. Widzę że jest Pan zorientowany w temacie. Mam mały a może i większy, w aresie 640RZ przy ruszaniu do tyłu nie mogę wyczuć sprzęgła, albo stoi albo szarpnie że głowę urywa. Do przodu problem praktycznie nie występuję, a na pewno dużo rzadziej. Zauważyłem że najgorzej jest na niskich przełożeniach (żółw) zdecydowanie lepiej na szybkich np. 4 bieg. Półbiegi wchodzą ładnie, sprzęgło które jest w dźwigni zmiany biegów nie szarpie.

#7 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 29 maj 2014 - 09:10

Renault Ares 710 RZ problem z ruszaniem najpierw kalibracja jak nie pomoże to szukać dalej
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#8 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 29 maj 2014 - 09:53

Renault Ares 710 RZ problem z ruszaniem Nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji do aresa. Nie wiem jak to skalibrować. Kalibruje się sam rewers, czy razem ze sprzęgłem?

#9 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 29 maj 2014 - 18:38

Renault Ares 710 RZ problem z ruszaniem Znalazłem przyczynę. Winny jest jeden z zaworów rewersu pod cewką. Spróbuję go rozebrać, jak nie to trzeba nowy.

#10 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 29 maj 2014 - 22:05

Renault Ares 710 RZ problem z ruszaniem Jak rozbierzesz zawór proporcjonalny o od razu zamów sobie nowy
Mechanika Rolnicza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 31 maj 2014 - 16:29

Renault Ares 710 RZ problem z ruszaniem Zawór wymontowany, rozkręcony w drobny mak, wyczyszczony, poskładany, założony i .... działa super jak nowy:) Jeżeli chodzi o kalibrację, to jeżeli jest jakiś mechaniczny problem to kalibracja i tak nie pójdzie a na pewno nic nie pomoże.

#12 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 31 maj 2014 - 20:34

Renault Ares 710 RZ problem z ruszaniem Szacun!!! Zrobiłeś jakiś foty dla potomnych? Mariusz dobry fachowiec a jednak nie wie wszystkiego ( bez ironii ).

#13 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 01 czerwiec 2014 - 11:21

Renault Ares 710 RZ problem z ruszaniem A skąd wiadomo, że rozebrał zawór proporcjonalny? To raz, a dwa kalibrację robi się właśnie z powodu mechanicznego (zużycie tarcz).

#14 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 16:50

Renault Ares 710 RZ problem z ruszaniem Nie wiadomo co, nie wiadomo gdzie a jednak zadziałało, podoba mi się taka kowbojka która rozbija szczelny krąg "wielkich uczonych z brodami" którzy cenią się pod niebiosa.

#15 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 01 czerwiec 2014 - 18:46

Renault Ares 710 RZ problem z ruszaniem Jeżeli chodziło o zwykły elektrozawór to z zamkniętymi oczami można go rozebrać i złożyć i to nie jest żadna tajemnica ani żaden wyczyn. A druga sprawa, to przecież nikt nikomu nie broni samodzielnie naprawiać pojazdów. Im więcej takich napraw dokonują ludzie nie mający o tym pojęcia tym więcej mam zarobku.

#16 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 20:37

Im więcej takich napraw dokonują ludzie nie mający o tym pojęcia tym więcej mam zarobku.

Poza małymi wyjątkami ( tymi którym się uda ), a po wtóre myślę że jakieś pojęcie tam miał skoro się za to brał, może brakuje mu tylko dyplomu.

#17 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 08:57

Renault Ares 710 RZ problem z ruszaniem Dyplom "elektrotechnika" i dyplom "nowoczesnego rolnika" jest:) Jeżeli chodzi o te zaworki od rewersu, nie wiem jak się fachowo nazywają, nie wiem też dlaczego wcześniej nie dało się normalnie ruszyć a teraz jest bajka. Rozebrałem tylko te zaworki które są pod cewkami. W środku był mikro filterek, sprężynka, malutka śrubka na imbusa, dekielek i zabezpieczenie. Wszystko wypłukałem, przedmuchałem sprężarką, no i delikatnie rozciągnąłem tą sprężynkę która zamyka zaworek, który odpychany jest przez cewkę. Wydaje mi się że tu był główny problem, sprężynka stawiała za mały opór i cewka za gwałtownie otwierała zaworek. Dodam że byłem też w serwisie i za przyjazd ok 20km i podłączenie do kompa, kasują 300-350zł i nie dali gwarancji że kalibracja pójdzie jeżeli jest problem mechaniczny.

#18 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 13:56

Im więcej takich napraw dokonują ludzie nie mający o tym pojęcia tym więcej mam zarobku.

No to na pewno, kroicie jak za zboże a nie zawsze uda wam się naprawić. Sąsiadowi przyjechał do Case'a specjalista z serwisu, skasował 2kzł, dodatkowo narobił szkód na 5kzł, a wystarczyło zmienić 3 uszczelniacze za 400 zł i było by po problemie. Takich sytuacji znam więcej więc posiadanie pojęcia to trochę za mało by się chwalić na prawo i lewo zarobkiem...
C328, U-912 i R 103-54

#19 Share KACZOR1984

KACZOR1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 12:46

Znalazłem przyczynę. Winny jest jeden z zaworów rewersu pod cewką. Spróbuję go rozebrać, jak nie to trzeba nowy.

Mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcie lub opis gdzie szukać tego zaworu. Mam bardzo podobny problem z 710RZ. Do tyłu szarpie, do przodu OK.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 14:45

Renault Ares 710 RZ problem z ruszaniem Mogę Ci podesłać zdjęcia na maila. Napisz na priva. Zaworki są po prawej stronie ciągnika pod przednią częścią kabiny. żeby się upewnić że to wina zaworka wystarczy je wykręcić i zamienić miejscami wtedy do tyłu powinno być ok