Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomoc w kupnie Belarusa

47 odpowiedzi na ten temat

#21 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 08 październik 2013 - 15:32

Pomoc w kupnie Belarusa Junkers niewiem czy akurat masz problem z silnikiem bo powiem ze ten 952.4 ma Silnik MMZ z układem Common Rail firmy Bosch lub pompą mechaniczną firmy MOTORPAL a ja jezdze na zwyklej białoruskiej i co do silnika nie moge zlego zdania powiedziec . komfort moze slaby ale moc i uciag pozostawia wiekszasc w tyle ciagnikow w tym przedziale mocy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomoc w kupnie Belarusa Dzisiaj, 05:40
  •  

#22 Share Biebrzak

Biebrzak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Ekologiczny system gospodarowania.

Napisany 08 październik 2013 - 18:02

Pomoc w kupnie Belarusa Do autora postu. Ciągnik zakupiony w 2009 1 stycznia na dotacje może być sprzedany najwcześniej 1 stycznia 2014 roku a nie w pażdzierniku 2013 bo 5 lat nie minęło. Co do przebiegu : "2 LATA PRACOWAL NA GOSPODARSTWIE 9HA,OD ROKU PRAKTYCZNIE NIEUZYWANY" to mamy 3 lata a gdzie jeszcze 2?
Na masce masz naklejkę KAJOVIKA. Jest to litewska firma. Zatem maszyna pochodzi z litwy. Świadczy to o tym, że kupujący w polsce lub ktoś kto go teraz sprowadził chciał oszczędzić na zakupie ciągnika z litwy. Z litwy ciągniki sprowadzają jedynie prywane firmy lub osoby. Przypomnę że w polsce jedynym oficjalnym importerem jest Pronar.
Z powyższego myślę iż ciągnik ten został sprowadzony z litwy w wieku 2 lat do polski i został zarejestrowany dopiero w polsce, bo koles pisze tylko o 3 latach użytkowania a nie o 5.
Kupując u prywaciaża taki ciągnik z litwy przeglądy pewnie rolnik w polsce robił sam a nie serwis jak to jest gdy kupujesz w pronarze i masz dokument z serwisu z przebiegiem i datą przeglądu (zapytaj o to przy kupnie).
Niemożliwym jest że przez 3 lata w polsce nabił nim tylko 170 mth. Za tą cene kupując niepewny ciągnik z takim przebiegiem nie ryzykował bym.
Jak chcesz wydać 50 tyś to kup belarusa starszego i go wyremontuj za resztę, albo dołóż do 72 tyś i kup już lepiej se nowy.
I jeszcze jedno przy 170 mth powinny na oponach być jeszcze te gumki co są na nowych oponach między kratami i na bokach widoczne. Mój ma już 700 mth i na tylnych jeszcze w szparach są widoczne.

Edytowany przez Biebrzak, 08 październik 2013 - 18:05.

"KPK Kumurun Team"

#23 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 08 październik 2013 - 18:08

Pomoc w kupnie Belarusa a moj ma 3 i pol roku i juz jedna z tylu wymieniana i przod obie

#24 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 08 październik 2013 - 18:12

Pomoc w kupnie Belarusa

yhmm juz sam nie wiem sam sobie zaprzeczasz a mi mówisz ze jestem śmieszny a niech bedzie :P

Sprecyzuj bo nie wiem ocb.

@padre1989 wychodzi lekka robota to i się nie psuje. Moj niby tylko ~1800mtg a już skrzynią poleciała, pompa paliwowa 3x, pompa hydrauliczna, hamule 2x, tarcza sprzęgłowa i jeszcze pare drobnych i średnich awari, ale ciągnik tu naprawde dostawał w d*pe z przyczepami W10, BBS 12, agregat uprowo-siewny bierny 3m, brona talerzowa 3,15, brony 5 polowe 20" i wszystko na glebach miejscami za***iscie ciężkich że w orce pługiem 4x40 na ledwie 10cm nie dało rady 3 na żółwiu ciągnać. Myśle że już długo nie pociągnie chodz jest odciązony już większym ciągnikiem. Twój 4500? No to też chyba długo nie pochodzi bez znacznej rozsypki no chyba że przesadnie dbany.

@UrsusCzesio nie oszukujmy się to jest to samo, myślisz że belarus znacznie mniej awaryjny? No to jesteś w błedzie. Stare czerwone mtz są nie do zdarcią tu się zgodze, jestem świadkiem naocznie jak dostają mocno.

#25 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 08 październik 2013 - 18:21

Pomoc w kupnie Belarusa Kolego padre ale piszemy o MTG anie o roczniku i tu się akurat z kolegą wyżej zgodzę ,ja w swoim mam 500 i dopiero zaczynają się wyrywać , poza tym kolego Biebrzak podjołeś dobry temat na dotacje i teraz pytanie do autora czy chcesz kupić za swoje czy za unijną kasę ,bo jeśli tak to do 5 lat ale nie może być zakupiony wcześniej już na dotację.

#26 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 08 październik 2013 - 18:22

Pomoc w kupnie Belarusa

Do autora postu. Ciągnik zakupiony w 2009 1 stycznia na dotacje może być sprzedany najwcześniej 1 stycznia 2014 roku a nie w pażdzierniku 2013 bo 5 lat nie minęło. Co do przebiegu : "2 LATA PRACOWAL NA GOSPODARSTWIE 9HA,OD ROKU PRAKTYCZNIE NIEUZYWANY" to mamy 3 lata a gdzie jeszcze 2?
Na masce masz naklejkę KAJOVIKA. Jest to litewska firma. Zatem maszyna pochodzi z litwy. Świadczy to o tym, że kupujący w polsce lub ktoś kto go teraz sprowadził chciał oszczędzić na zakupie ciągnika z litwy. Z litwy ciągniki sprowadzają jedynie prywane firmy lub osoby. Przypomnę że w polsce jedynym oficjalnym importerem jest Pronar.
Z powyższego myślę iż ciągnik ten został sprowadzony z litwy w wieku 2 lat do polski i został zarejestrowany dopiero w polsce, bo koles pisze tylko o 3 latach użytkowania a nie o 5.
Kupując u prywaciaża taki ciągnik z litwy przeglądy pewnie rolnik w polsce robił sam a nie serwis jak to jest gdy kupujesz w pronarze i masz dokument z serwisu z przebiegiem i datą przeglądu (zapytaj o to przy kupnie).
Niemożliwym jest że przez 3 lata w polsce nabił nim tylko 170 mth. Za tą cene kupując niepewny ciągnik z takim przebiegiem nie ryzykował bym.
Jak chcesz wydać 50 tyś to kup belarusa starszego i go wyremontuj za resztę, albo dołóż do 72 tyś i kup już lepiej se nowy.
I jeszcze jedno przy 170 mth powinny na oponach być jeszcze te gumki co są na nowych oponach między kratami i na bokach widoczne. Mój ma już 700 mth i na tylnych jeszcze w szparach są widoczne.

traktor z konca 2009.pierwszy sezon 2010.od nowosci na litwie ,teraz z tamtad kupiony,od roku nieuzywany bo tak mi powiedzial wlasciciel ze pole wydzierzawil wiosną,

#27 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 08 październik 2013 - 18:27

Pomoc w kupnie Belarusa u mnie skrzynia tez poleciala wsteczny dokladnie ...felg z tyłu pewnie nikt nie spawal a juz pare razy ...wiec dostal troszke w piz*eczke przez te 3 i pol roku chodzi głownie w transporcie i talerzowka 3.20 i plug 4x40

#28 Share rbit

rbit

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 08 październik 2013 - 18:41

Pomoc w kupnie Belarusa Jakie dotacje ? Jak zwykle mają w d..pie gospodarstwa o niskim esu i tych nawet co składali po raz pierwszy w całym okresie od kiedy jest prow. Wiem bo jestem prawie na szarym końcu listy z naboru o modernizacje z kwietnia ale nie składałem o maszyny.

#29 Share rbit

rbit

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 09 październik 2013 - 12:24

Pomoc w kupnie Belarusa Znalazłem jeszcze takie ogłoszenie http://allegro.pl/be...html#tabsAnchor Może ma ktoś fotkę tego modelu? Pisze w nagłówku że 821, później w opisie że 823. Co to w ogóle za typ Belarusa?
Niby zarejestrowany, ubezpieczenie, tur gratis.

Edytowany przez rbit, 09 październik 2013 - 12:44.

#30 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 09 październik 2013 - 12:51

Pomoc w kupnie Belarusa zadzwon to sie dowiesz jaki to fajny chwyt handlowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 09 październik 2013 - 14:21

Pomoc w kupnie Belarusa

traktor z konca 2009.pierwszy sezon 2010.od nowosci na litwie ,teraz z tamtad kupiony,od roku nieuzywany bo tak mi powiedzial wlasciciel ze pole wydzierzawil wiosną,

ma fajny tłumik - inny niż w PL
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#32 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 09 październik 2013 - 14:56

Pomoc w kupnie Belarusa 3050 godzin tylko nie rozsiewa nawozu i nie ciąga opryskiwacza to robota do 60-tki
ale ciąga pług 4x43 talerzówkę 3,20m ciężki agregat uprawowy (2,80m) ale włóka z przodu 26 zębów ,po oranym ma co robić ,a teraz doszedł przedni tuz w dodatkowo do uprawy i do siewu zapięty jest wał
awarie :
pompa olejowa ,rozrusznik alternator,akumulatory ,czujnik od poziomu paliwa nie działa od nowość.tarcze ręcznego spalona na własne życzenie .oczywiście jakieś małe wycieki od razu usuwane, wymiana oringów na przedniej zwolnicy (amortyzacja)
modyfikacje :
zamontowanie siłownika c110 ,lasze od modelu 9xx. fotel pneumatyczny.przedni tuz ,no i najnowsze ulepszenie lpg .i tłumik też wymieniłem na emaliowany.
osobiście polecam model 820 poza paroma awariami spokojnie obrabia 28ha .

Edytowany przez S-Piotr, 09 październik 2013 - 14:57.

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#33 Share Biebrzak

Biebrzak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 09 październik 2013 - 18:11

Pomoc w kupnie Belarusa

Znalazłem jeszcze takie ogłoszenie http://allegro.pl/be...html#tabsAnchor Może ma ktoś fotkę tego modelu? Pisze w nagłówku że 821, później w opisie że 823. Co to w ogóle za typ Belarusa?
Niby zarejestrowany, ubezpieczenie, tur gratis.

Ciągnik to model zapewne 820.3 ale euro 3 to tam nigdy nie było. Ogumienie na to by wskazywało, ale z tym euro to przegięcie.
http://www.belarus-t....aspx?guid=1621
To link to fabryki. Nic poza tym co tam jest żaden chandlarz nie wymyśli.
Za te pieniądze to bał bym sie kupować takie cuda na patyku, lepiej juz w pronarze kupić coś NOWEGO.

"KPK Kumurun Team"

#34 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 09 październik 2013 - 19:22

Pomoc w kupnie Belarusa te 823 to może być 82.3
tutaj masz 82.1 -> http://www.belarus-t...&mode=shortinfo
Niedawno widziałem właśnie takie 82.1 na allegro, nowe w niskich pieniądzach.
Tak, takie 82.1 ściągają i sprzedają na allegro.

DODANO

np tutaj: http://allegro.pl/mt...3610424857.html
80.2 czyli 802 ;)

Edytowany przez Nikita_Bennet, 09 październik 2013 - 19:24.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#35 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 09 październik 2013 - 19:45

Pomoc w kupnie Belarusa Wyglądają jak by robili porządki na magazynach z lat 80tych ,ale swoją drogą zegary od nowego,ramiona od starego więc pomieszane wszystko .a homologację mają z tych ogłoszeń ,bo jak ja kupowałem to tylko przez pronar można było ją uzyskać .

#36 Share Biebrzak

Biebrzak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 10 październik 2013 - 19:35

Pomoc w kupnie Belarusa Homologacje tylko i wyłącznie pronar ma. W czarnej białostockiej też kiedyś wystawiał, ale nie wiem czy teraz też ma. Dlatego handlarze rejestrują na litwie bo w polsce bez homologacji nowego nie zarejestrujesz.

"KPK Kumurun Team"

#37 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 11 październik 2013 - 07:42

Pomoc w kupnie Belarusa rejestrujesz w polsce nawet e1 i tak ludzie i dilerka robi i nie trzeba homologacji z pronaru.kup nowy traktor u dilera a dowiesz sie jak to sie robi,kto madry to od pronaru ucieka jak najdalej.rozpisywaliscie sie o tym ogloszeniu 82.1 ale widze ze chyba zaden nawet zlotowki nie zainwestowal w tel. do ogloszeniodawcy. bo wypisujecie historie niestwozone,ciezko zrozumiec ze to chwyt reklamowy,wogule nie maja do sprzedazy ciagnikow na krzyzakach w tej cenie 79999 (BO JUZ SZYBKO POSZLY :lol: )za to sa zwykle 820 na stozku w podstawie golasy za 78tys brutto(i tez szybko sie trzeba decydowac bo 3 zostaly :lol: )dopuki ciemnota bedzie to i takie chwyty bedo mialy wziecie.ps szkoda ze nie wstawil zdjecia 952.3 za 79tys to dopiero lowcy okazji z IQ ponizej przecietnej by sie napalili :lol:

#38 Share rbit

rbit

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 11 październik 2013 - 11:03

Pomoc w kupnie Belarusa Dobra a tu gdzie jest haczyk http://allegro.pl/mt...3590381821.html
Wiecej już nie wstawiam linków. W Miechowie ( firma Agropol) nowy 820 na krzyżaku udźwig 4500 kosztuje 88 000 zł. A 920.3 to jaką ma moc 80 czy 90 km? Chyba, że ktoś wie gdzie kupić nowego belarusa 80 konnego max. 90 za rozsądną cenę nie w pronarze?

Edytowany przez rbit, 11 październik 2013 - 12:36.

#39 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 11 październik 2013 - 13:16

Pomoc w kupnie Belarusa jedz na plac i niech ci sprzeda (jak oczywiscie go ma) kapujesz??? to sa ceny pod zamowienie. firme AGROPOL znam i tam kupisz od reki wszysko ale nie za 83tys. model 820 nie wystepuje z podnosnikiem 4500 to jest od modelu 920 ,to sie nazywa monolok i sa 2 silowniki i dopolata w stosunku do zwyklego jest ok 6-7tys.( tez jest to chwyt bo ludzie sie na to lapia ze 820 ma 4500kg). model 920.3 ma 86km mocy jest to traktor z turbem i ntercoolerem taki jak 952.3 ale obciety na dawce paliwa. 920 to zwykly motor bez turba jak 820 tylko skrzynia synchro i dlatego nazwa 920
ps.ty masz telefon bo chyba nigdzie nie dzwonisz?

Edytowany przez szmergiel, 11 październik 2013 - 14:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share rbit

rbit

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 11 październik 2013 - 14:12

Pomoc w kupnie Belarusa Dzwoniłem. Tak to jest zwykły 920, euro I,sprowadzają i rejestrują na litwie i 83 000 zł brutto. Teraz trzeba się tylko zastanowić czy zamawiać czy nie ;)

Edytowany przez rbit, 11 październik 2013 - 14:16.

Dodaj odpowiedź