Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem krone 10-16s

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Reno1

Reno1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze i rolnictwo :)

Napisany 06 październik 2013 - 13:02

Problem krone 10-16s Witam
Mam pewien problem z prasą a mianowicie nie chcą wypadać belki po otwarciu tylnej klapy ale tylko wtedy gdy prasowany materiał jest wilgotnawy np.zielona trawa lub słoma prasowana o rosie w materiale podsuszonym np słoma nie ma takiego problemu bele wyskakują bez problemów co może być tego przyczyną ?
Pozdrawiam!. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem krone 10-16s Dzisiaj, 09:54
  •  

#2 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 06 październik 2013 - 15:36

Problem krone 10-16s Pierwsze co musisz spr to wypoziomowanie prasy w/g instrukcji - możliwe, że za bardzo masz ją pochyloną do przodu.
Dobijasz boki bel (tak porządnie) na bardzo dużym zgniocie - wtedy jest bardzo tarcie na boki prasy i nateriał najzwyklej klinuje sięw komorze.
Może zauwazyłeś, że przy zwijaniu mokrzejszego materiału lubią nie wyskoczyć od razu 2-3 belki... czasem tak mam gdy prasa nie jest używana kilka dni i chwilę musi ześć zanim "wytrą" się ściany komory (przy JD 570 moja jest czasem pochylona za bardzo do przodu-używana przy dwóch ciągnikach )

#3 Share Reno1

Reno1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 06 październik 2013 - 17:40

Problem krone 10-16s Staram się boki dobrze dobijać aby belki dobrze wyglądały i mi to się wydaje że może być przyczyną ponieważ zgniot też jest spory i to bez różnicy czy pierwsza czy 10 to nie chcą wypadać ale tylko w wilgotnym materiale jak np prasowałem słome i deszczyk trochę porosił a niewiele mi zostało i chciałem dokończyć to nie chciały wypadać poprosty klinują się i nw czy da rade z tym coś zrobić bo siąsiad też ma taką i mu belki bez problemu wypadają a jak np zrobię 90cm beelke to i suche ciężko wypada a sianokiszonke to turem trzeba wyciągać .Wiec sam nie wiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 16 październik 2013 - 22:42

Problem krone 10-16s Nie znam budowy tej prasy...możliwe że komora jest w jakiś sposób skrzywiona. Wypoziomowanie masz na pewno ok?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Reno1

Reno1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 21 październik 2013 - 18:58

Problem krone 10-16s Wypoziomowanie jest ok bela zabija sie bokami w przedniej części komory.