Zaloguj się, aby obserwować  
Jakub667

C - 360 co w zamian?

Polecane posty

Marrus    0

Ja uważam że ursus 5524 jest lepszy z danych technicznych od deutza agroluxa 75 . Deutza dociążysz to i ursusa też . Im cięższy tym lepszy , bo ma większy uciąg . Uwaga przedtem zapomniałem podać rozmiarów opon , podaję teraz . Opony przód Deutz 11.2R20 , Ursus 12,4R24 . Opony tył Deutz 14.9R28 ( tyle samo co c-360 ) , Ursus opony tył 16.9R34 . A co do udźwigu Ursusa 5524 , dopłaca się 935zł i ma cię udźwig 3850kg . Deutz słabo wypada przy ursusie ...

Edytowano przez Marrus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Tylko nie zapominaj o tym że tego Ursusa mogą już nie produkować, jak w ogóle go jeszcze produkują

 

Im cięższy tym lepszy ? Wjedz na podmokle tereny tym klocem cięzkim, to zobaczysz jak daleko nim zajedziesz i czym go wyciagniesz, bo takiego kloca ciezkiego nie jest łatwo wyciągnąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

Klocem ? Klocem to może jest fortschritt 303 . Wątpię że zaprzestaną produkować tego ursusa . A kto tu się będzie topił ? Deutz agrolux 75 może jest lżejszy o te 800kg ale ma wąskie opony ... A ten ursus 5524 ma jeszcze trochę szersze za dopłatą 2640 zł . Prześwit Deutza wynosi 37cm a , c-360 44cm , nie wiem jaki prześwit ma ten 5524 bo nigdzie nie pisze . 3,5T to dużo ? Belarus 820 wazy 4300kg . Ja bym jeszcze tego ursusa jeszcze dociążył aby miał większy uciąg . Ursusc385 a po co wjeżdzać w błoto ? Lepiej poczekać aż obeschnie i będzie dało się wjechać . A jak nie obeschnie to zasadzić las lub kupić dt :) A tak ogólnie to kto się będzie bardziej topił z maszyną ważącą 2t . Deutz zaraz siądzie bo wąskie oponki , przód podnosi z takim ciężarem . A ursus nie siądzie tak łatwo , może trochę grzebnąć ale pójdzie bo ma uciąg większy ...

Edytowano przez Marrus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898

Co do opon to jak w każdej marce można sobie zamówić szersze i nie ma problemu. A ten Ursus to kosztuje 94 netto?

Wom też nie za dobry...

A o co ci z tym WOMem chodziło?

 

Edytowany na prośbę kolegi @marrus. Myślę że nikt tu na ciebie nie chce ani nie chciał "napadać" ;)

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

A tak ogólnie to kto się będzie bardziej topił z maszyną ważącą 2t

A który z nich podniesie maszynę ważącą 2T :blink: :lol:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

Każdy ... A co do ceny to brutto . To nie jest mój profil ...

Co prawda mam na imię Marcin no i co z tego ?

Edytowano przez Marrus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba667    0

@Marrus a ciekaw jestem jaki ty masz traktor bo ciągle zachwalasz tego ursusa może taki w-w :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

Ja nam ursusa c-360 i belarusa 82 . Może to nie jest szczyt techniki ale jednak ciągnik ... A co do ursusa to rozmawiałem z wieloma fachowcami i ekspertami i powiedzieli że te ciągniki są poprawnie skonstruowane , nie ma rzeczy które były by zbędne statystycznemu rolnikowi , do tego dochodzi łatwo naprawa w razie awarii ( często bywam w serwisach które naprawiają i serwisują ciągniki , bywam też u różnych dilerów , rozmawiam z kolegami taty , czytam na różnych forach opinie o różnych ciągnikach , wyciągam wnioski ) . A co do daty to jak wam się nudzi to sprawdźcie ile Marcinów urodziło się 30 października ? Mam 14lat . A w ogóle to coście się mnie tak uczepili ? Chcecie zniszczyć kogoś bo docenił rodzinną markę ? To jest przesłuchanie ten temat ? Rozumiem macie uraz do Ursusa ale dlaczego wyżywacie się na jego zwolennikach ? ŻAL MI WAS !!!

Edytowano przez Marrus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Moze gdyby nie ta skrzynia to ciągnik by był ok.

Ale ta smieszna skrzynia biegów w tym Ursusie :rolleyes:

 

 

- nie żebym sie czepiał, ale w tym gg co podałeś pisało wiek 13, teraz juz usunąłes gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0602    2

GG usunięte i Miejscowość z Słopnice zmienił na Tylmanowa (28km od niego :lol: )

poza tym:

MAR(cin)RUS(nak). Data urodzin też się zgadza. (I na profilu AF i profilu GG i NK też)

Ja nie mogę. 13-latek tak zna się i zachwala ciągnik. Chyba nie wie co się stanie jak podniesie Ursusem te jego 2 tony :lol:

Do autora tematu: Co ten ciągnik miałby robić? Cięższe prace, lżejsze czy wszystko? ;)

EDIT: literówka

Edytowano przez lukasz0602

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Jeszcze bym polecił Farmtrac'a 675DT - trochę nim robiłem

Po upustach może się wyrobisz w 100000zł ;)

 

Po przesiadzce z c-360 zobaczysz ogromną różnice. Mało pali (silnik perkins), zwrotny, skrzynia z rewersem :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Każdy tylko to: Łatwa naprawa :lol: A do Jd fendtów i innych zachodniaków to tylko serwis, a w serwisie pracują tez ludzie a nie istoty pozaziemskie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

Ej a my co tak węszycie jak psy ? Aby kogoś zniszczyć ? Ten profil co podałeś na nk to nie jest mój , mam inny ... Wom nie za dobry bo nie ma 1000obr . Powiedzmy że uważam że ludzi którzy są starsi , mają większe zaufanie . Mam 14 lat tak jak pisałem . A napisałem że jestem z Tylmanowej abyście się odwalili od tego profilu i żebyście mi jakichś kłopotów nie narobili ...

lukasz0602

Ursusc385

zetorek1607

danielhaker

Jak jesteście tacy do przodu to powiedzcie dlaczego tak na mnie napadliście ? We większości tematów pisałem że mam 14 lat . Może w kilku miejscach pisałem że jestem pełnoletni ale w tedy to ja przekazywałem pytania taty który ma ponad 40 lat i nie umie się posługiwać netem . Prosiłbym aby nie umieszczać moich danych osobowych , proszę to usunąć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

A do czego ci 1000obr/min :blink: 540E jest o wiele bardziej przydatną prędkością :P

 

@rafalkom555 takie są stereotypy na tym forum i tego niezmienisz chocby ten zachoni ciągnik był prosty jak budowa cepa to i tak musi byc serwis który zawsze kasuje zaj***te sumy a w Ursusie, Belarusie itp robisz sam niewiem co się stało połowę ciągnika wyremontujesz młotkiem i przecinakiem a części kupisz za garśc miedziaków :lol: :lol: :lol: :D:P

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

Teraz wiele maszyn jest na 1000obr. Najlepsze by było jak by były obr: 540 , 750 , 1000 . Wiadomo że te ciągniki nie są tak proste jak c-360 ale tu nie masz nic skomplikowanego . Żadny hydrauliczny rewers , żadnej skrzyni 40x40 , prostota i elegancja ... Belarus to inna liga w cenie części ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba667    0

autor tematu ma teraz urlop na miesiąc wiem bo znam kolesia

a te informacje co podaje @Marrus i to tyczy się do niego każdy co tu pisze to se sam może znaleźć i informacje jakie podajesz ;[

Edytowano przez kuba667

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

autor tematu ma teraz urlop na miesiąc wiem bo przeglądam takie tematy jak http://www.agrofoto.pl/forum/topic/17624-zdejmowanie-uzytkownikom/http://www.agrofoto.pl/forum/topic/409-osoby-notorycznie-lamiace-zasady/a te informacje co podaje @Marrus i to tyczy się do niego każdy co tu pisze to se sam może znaleźć i informacje jakie podajesz ;[

Rozumiem ale dziwnie się czuję jak ktoś podaje do publicznej wiadomości te informacje :( Jak gościu ma urlop to szkoda czasu ... Edytowano przez Marrus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162

no niestety koledzy zakup drugiego ciągnika się przesunie ze wzglendu na nie stabilną sytuację w uni :( ale dziękuję wszystkim za pomoc

a do kuba667 hańba ci za rozpowszechnianie takich wiadomości ;[

Edytowano przez Jakub667

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek1049    188

Witam mamy 15 ha i 2 ciągniki ursus(c360) planujemy dobrać dzierżawy i potrzebny jest większy ciągnik, padła myśl na c385, u nas są ciężkie ziemie, na co trzeba zwrócić uwagę i czy opłaca się zamieniać c360 na niego. PS. cena do 14000

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayu86    13

Dużo juz było powiedziane na ten temat poszukaj znajdziesz pełno informacji. Mam 80-tke i 60-tke. Ten duży ciągnie pług 4, agregat uprawowy, siewnik, no i ma tura, mniejszy pomaga przy lekkich pracach. Ogólnie ciagnik ciężki, mułowaty i sporo spali, ale robote robi, no i ma mocniejszą hydraulike. Zaraz pewnie zaczna marudzić że musi być przedni napęd, z reszta nie bez racji, ale za te pieniadze nic lepszego nie kupisz, a robotę nim zrobisz, jesli wogóle masz do czego zapiąć, bo samym ciągnikiem nic nie zrobisz, a w plugach od 60-tki spali hektolitry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Powiem szczerze po przesiadce z zetora 7211 z turem na majora 4x4 z turem nawet nie ma co porównywać ... Przedni napęd to podstawa... ile razy tyłek uratował... Teraz bez napędu ciągnika nie chcę... Co do C-385 mało też nie pali ... Zaleta to tanie części które są ogólnie dostępne ale ich jakość też za super nie jest... Jak coś to wiem pewną C-385 która nie jest wymęczona i przez ostatnie lata jest używana 2 razy do roku ... Jak coś to też wiem Zetora 8145 ale to już inna cena :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek1049    188

Tak myślę nad większym ciągnikiem bo 360 to mordęga :/ EDIT: do ciągnika dokupiłbym pługi 4 narazie był by tylko do orki, a agregat pożyczałym od sąsiada on miał Mtz 82 i został mu jeszcze a siew i inne lekkie prace to wykonałą by c360... :)

Edytowano przez Maniek1049

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek1049    188

Sorka ze pod postem ile mógłbym wziąść za ursusa c355 74r 2 lata po kapitalce do poprawy lakier? Tylne opony 95%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez eddi87
      Panowie do 3-4 tys jakiej dwójki obrotowej szukać co by dokupił do niej jeszcze odkladnie, piersi, lemiesze.
    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
    • Przez biszu
      Kupię tura do c360 stary typ na sankach. Rejony Podkarpacia, swietokrzyskiego, lubelskiego. 
      Wszelakie informacje proszę na priv.
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj