arek197627

CASE FARMALL 95A

Polecane posty

konrad3p    3

Zależy ile masz do wydania.

Jak masz duży budżet to pług kverneland ab100 3 lub 4 skibowy w zależności jakie masz gleby.

A do siewu to mógłby być agregat agro-masz i siewnik też z agro-maszu lub jakiegoś poznaniaka.

Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2644

Sprecyzuj kolego swoje pytanie jakie masz ziemie ? czy sprzęt ma być polski zachodni ? kwota ? nowy czy używany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek197627    0

Dzięki za podpowiedz ziemia kl.3-4 ciężka a jeżeli chodzi o sprzęt to zalerzy mi na nowym ogólnie chcę dopytac o pług czy 3-4 ciągnik przyjedzie około 7 -10-13 i trzeba dokupic sprzęt niektórzy radzą pług 3 a inni 4 już straciłem nerwy jaki wybrac oczywiście oby nie był zbytnio drogi bo fundusze mi na to nie pozwolą a kwota około 20000 na pług i 14000 na agregat !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2644

za 20 tys nowy pług jeśli ma być zagonowy to znajdziesz kvernelanda 4 za około 20 k agromasza pj 4 jakiegoś vogel nota jak zagon to bym wzioł 4 zagonową lepiej brać jakiś zachodni a jak chcesz obrotówke to w tej cenie znajdziesz agromasza albo unie ibis ogólnie ja bym brał obrótówke 3 a zagonówke to 4 a agregat to agromasz lub jakiś inny polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Dokładnie obrotówkę maks 3 bo jak ciężkie ziemie plus powiedzmy dojdzie nierówny teren to może stękać, jak może podsunę pomysł talerzówki kompaktowej zamiast agregatu jak masz w przeważaniu ciężkie ziemie bo lepiej Ci uprawi po orce. I do siewnika będziesz miał, chociaż pewnie udźwig jak w JX ma to nie dźwignąłby takiego zestawu. Do 20 tys to używanego lemkena dostaniesz w dobrym stanie i będziesz zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek197627    0

Witam dzieki za podpowiedzi weznę pod uwage a jeżeli chodzi o CASE 95A to cena przystępna mnie wyniósł 151000 brutto ful opcia tylko oponki przód 13/6 24

Edytowano przez arek197627

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakers16    2

Tzn . Klimatyczacja, obciazniki, oswitlenie pełne czyli 4 helogeny z tylu, okno dachowe , 3 pary wyjsc hydraulicznych, i fotel pneumtyczny i instlacja pneumatyczna jedno i dwu obwodowa:)

 

arek197627 Kiedy kupowlałes? . teraz mam propzycje na 135 netto 95 A i 148 netto na 115 A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o-sensei    0

Tak jak widziałeś w innym temacie o Farmallu- z czterema skibami radzi sobie elegancko na ciężkiej ziemi. Obrotowy.. 3jka byłaby taka na granicy, a 4rka to niestety ale wg mnie zdecydowanie za ciężka. Ten ciągnik o ile dobrze pamiętam ma max 3600kg udźwigu na pompie i choć może nie byłoby problemu z podniesieniem tej 4rki to z ciągnięciem jej mogłoby już być krucho. Farmall nie jest ciągnikiem dużym gabarytowo i z obrotową 4rką raczej nie powalczysz. Co do agregatu uprawowo-siewnego to się raczej nie wypowiem, bo u mnie ciągnik lata z samym siewnikiem 3m. Za to znajomy ma Farmtracka tego chyba największego 110 KM, do niego zapina 2,5m bronę wirnikową z hydropakiem, a do niej poznaniaka i mówi, że ciągnik jest za lekki, bo są problemy ze skrętem (podrzuca przodem do góry). A dodam, że ten Farmtrack jest gabarytowo sporo większy od Farmalla i cięższy.

 

 

135tys netto za Farmalla 95A?! Ktoś ładną marżę chce zgarnąć. Moi rodzice zapłacili chyba coś koło 110tys netto. W tym dodatkowe obciążniki na przedzie, skrzynia już z elektro hydraulicznym rewersem przy kierownicy, klimą, większymi oponami i darmowym serwisem z wymianą płynów i filtrów po roku lub 300mth.

Edytowano przez o-sensei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

Tzn . Klimatyczacja, obciazniki, oswitlenie pełne czyli 4 helogeny z tylu, okno dachowe , 3 pary wyjsc hydraulicznych, i fotel pneumtyczny i instlacja pneumatyczna jedno i dwu obwodowa:)

 

arek197627 Kiedy kupowlałes? . teraz mam propzycje na 135 netto 95 A i 148 netto na 115 A

 

 

pytanie do @arka było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek197627    0

Sory że tak póżno ale dziś dopiero mam trochę czasu więc odpowiadam jeżeli jest ktoś zainteresowany to ten CASE 95A posiadał Tzn . Klimatyczacja, obciazniki, oswitlenie pełne czyli 4 helogeny z tylu, okno dachowe , 3 pary wyjsc hydraulicznych, i fotel pneumtyczny i instlacja pneumatyczna jedno i dwu obwodowa oraz skrzynia już z elektro hydraulicznym rewersem przy kierownicy cena jak pisałem 151000 brutto kupiony 9 paż myślę że nie przepłaciłem !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki24    5

farmall 95 A nie ma elektro-hydraulicznego rewersu a uprawowo siewny to musi być wmiarę lekki ja mam agromasz i poznaniak, jest na styk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o-sensei    0

A ja byłem przekonany, że elektrohydrauliczny ze względu na to, że magnes w cewce (część elektryczna) uruchamia obieg hydrauliczny, który tym samym przekazuje napęd w przód bądź do tyłu. Stąd ta nazwa elektrohydrauliczny, a nie hydrauliczny, bo nie ma przycisku. No ale mogę się mylić. Niestety jestem poza domem i nie mam wglądu w instrukcję obsługi, która by rozwiała wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki24    5

tak mi powiedział diler ale instrukcja będzie wyrocznią więc liczy się to co tam jest napisane, szkoda tylko że nie ma siłownika wspomagającego przy podnośniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakers16    2

no nie ma ale 3 tony czy tam nawet 3600 to niezly udzwig

 

ktos moze cos napisac o lift0matic co roi sie wajchami przy siedzeniu a co tym przesuwakiem na błotniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Tak jak ktoś napisał wyżej z t tym podnośnikiem z lekkim zestawem może do radę ale już grano shark 1500kg plus siewnik poznaniak plus nasiona na pewno nie da rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o-sensei    0

3 wajchy przy na błotniku w kabinie służą do obsługi wyjść hydraulicznych.

2 wajchy w podłodze w kabinie służą do podnośnika. Ta po prawej to jest główna od podnoszenia, a tą lewą używa się do ustawiania pługa- reguluje się poziom lewego ramienia podnośnika.

EHR niestety nie ma i jest tylko wajcha zewnętrzna, ale też w miarę daje rade..

To takie coś w kabinie w błotniku to jest szybkie podnoszenie i szybkie opuszczanie. Podnosi na maxa do góry i opuszcza do takiego poziomu na jakim jest ustawiona prawa wajcha od podnoszenia w podłodze w kabinie. Takie niby udogodnienie, choć z niego w sumie nigdy z moim "faderem" nie korzystamy i używamy tej lewej wajchy.

 

A rewers jest elektrohydrauliczny. Koniec i kropka ;)

Edytowano przez o-sensei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj