Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z odpaleniem C-330m

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share fanbizon82

fanbizon82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 05 październik 2013 - 16:20

Problem z odpaleniem C-330m Dziś rano odpalałem Ciapka i mimo niskiej tempetarury (zalany wodą ) odpalił bez problemu ,jednak po kilku godzinach pracy wyłączyłem silnik odpalałem kilka razy i było ok.jednak przy kolejnej próbie akumulatory padły na polu do tego stopnia ,że nawet podczas próby rozruchu gasły kontrolki.Tu moje żdziwienie bo ładowałem je 3 dni temu .Kontrolka ładowania gasnie na 800 obr wszystko wygląda ,że jest OK.JEdnak coś jest nie tak.Mam prądnice jednak jest OK bo sprawdzałem ,czy możliwe jest ,że gdzieś na instalacji (prądnica-regulator ) jest zwarcie Gdziem mam szukać przyczyny.Proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z odpaleniem C-330m Dzisiaj, 03:02
  •  

#2 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 05 październik 2013 - 16:41

Problem z odpaleniem C-330m Na sam początek sprawdź klemy na akumulatorze, bywa że słabo łączą i też tak będzie.

#3 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 05 październik 2013 - 16:59

Problem z odpaleniem C-330m klemy klemy klemy raz jeszcze klemy

#4 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 05 październik 2013 - 20:32

Problem z odpaleniem C-330m tak jest sprawdź połączenie do masy i klemy a potem sprawdzaj dalej jeśli masz miernik to sprawdź napięcie na słupkach aku gdy silnik chodzi na tych 800obr no i zajrzyj do wnętrza prądnicy czy tam wszystko ok albo daj komuś kto się zna żeby zajrzał wątpie żeby było zwarcie w kablach ale najbardziej prawdopodobny i możliwy jest brak ładowania skoro go ładowałeś 3 dni temu to "wyładował" się na to palenie itd i teraz nie chce już gadac u mnie zanim nie ogarnąłem instalacji to ciągle to było

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 05 październik 2013 - 21:06

Problem z odpaleniem C-330m Co oznacza że jest "OK bo sprawdzałem", dokonałeś pomiaru napięcia ładowania na akumulatorze?
Brak przejścia na styku głównoprądowym regulatora napięcia. Kontrolka gaśnie, ale ładowania na akumulatorze nie ma.

#6 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 październik 2013 - 21:14

Problem z odpaleniem C-330m Brakuje w wypowiedziach jednego pomiaru, miernik czy tam kable woltomierza dotknąć słupki akumulatora bądź akumulatorów i mierzyc do ilu spadnie napięcie przy rozruchu na aku, przy jednej 12v nie powinno spaść poniżej 9v, przy dwóch 6v na każdym nie powinno spaść poniżej 4v ale to i tak te 4v to zaniżyłem o 0.5v, ostatnio mierzyłem znajomemu na jednym aku 6v spadało na 2.8v.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share fanbizon82

fanbizon82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 06 październik 2013 - 06:40

Problem z odpaleniem C-330m Dzięki jutro posprawdzam klemy i dam znać co dalej.