Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprężyna w filtrze MF 699

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share borsuk1891

borsuk1891

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 05 październik 2013 - 14:54

Sprężyna w filtrze MF 699 Witam .
Zacznę od tego że problem z podnośnikiem jest od dawna , ale dało się nim pracować chociaż miał problem z podniesieniem agregatu uprawowego 3,6 m.
Parę dni temu podnośnik odmówił posłuszeństwa , a mianowicie podniósł tylko do połowy i to na wysokich obrotach . Pomyślałem że zacznę od sprawdzenia filtra od hydrauliki . Spuściłem olej i wyjąłem filtr , który był całkiem czysty , ale znalazłem część sprężynki której to zdjęcie zamieszczam w linku http://s767.photobuc...9d2b30.jpg.html Może ktoś wie czy to jakiś element pompy , może dlatego pompa nie pracuje tak jaj trzeba . Jaka może być przyczyna słabego podnośnika ? Proszę o rady.

Edytowany przez borsuk1891, 05 październik 2013 - 14:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprężyna w filtrze MF 699 Dzisiaj, 21:10
  •  

#2 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 październik 2013 - 15:40

Sprężyna w filtrze MF 699 Zlanazłeś to w środku filtra? Raczej wątpie, ale może pisz precyzyjniej. Na mój gust to takie sprężyny są elementem układu sterowania i znajdują się w górnej części. Tam gdzie zamontowany jest tłok. A przynajmniej to trzeba odkręcić, aby do nich się dostać. Ale może bardziej doświadczeni mechanicy się wypowiedzą.
Nie wraca ci sama któaś dźwignia podnośnika z pozycji opuszczonej w góre?

Edytowany przez hubertuss, 05 październik 2013 - 15:42.

#3 Share borsuk1891

borsuk1891

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 05 październik 2013 - 17:33

Sprężyna w filtrze MF 699 Sprężynkę znalazłem pod filtrem , w tym dekielku ( nie w środku filtra ) ,a jakiś czas tamu dźwignia z prawej faktycznie nieznacznie podnosiła się

#4 Share borsuk1891

borsuk1891

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 06 październik 2013 - 15:30

Sprężyna w filtrze MF 699 Nikt nie ma pomysłu odnośnie słabo działającego podnośnika ,jaka może być tego przyczyna?

#5 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 06 październik 2013 - 19:01

Sprężyna w filtrze MF 699 Sprawdź ciśnienie pompy tłoczkowej tam gdzie ą wpięte siłowniki pomocnicze jak nie będzie 20 Mpa. na wolnych obrotach to wskazana jest naprawa pompy

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#6 Share borsuk1891

borsuk1891

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 07 październik 2013 - 08:29

Sprężyna w filtrze MF 699 Ale chyba nie ma sensu sprawdzać ciśnienia skoro podnośnik nie chce podnosić (jak nie podnosi to ciśnienie jest za male).Może lepiej sprawdzić zawór przeciążeniowy?

#7 Share rafal0079

rafal0079

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 07 październik 2013 - 10:52

Sprężyna w filtrze MF 699 po 1 ja bym sprawdził rurkę od rozdzielacza tego pod siedzeniem po 2 uszczelnienie pod tłoczyskiem a puzniej uszczelnienia na tłoku a jak nie to pompa ale na rurce to czesty przypadek że nie podnosi bo uszczelniena wydmuch*je i nie trzyma ciśnienia pisz na gg ja robilem od podztaw podnosnik taki to wiem co muwie a spręzynka jest od filtra na bank bo idzie tak sama ta sprężyna trzyma filtr

#8 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 07 październik 2013 - 19:10

Sprężyna w filtrze MF 699 Głupoty wypisujesz ta sprężyna ma ucho a przy filtrze jest sprężyna bez ucha, jeśli ta sprężnka ma średnicę 8 mm to może być od dźwigni regulacji siłowej 898137M1 w plecaku druga opcja sprężyna dźwigni szybkości reakcji 1868454M2 która jest przy pompie uszczelnienie rurki i tłoka ma najmniejszy wpływ na jakość podnoszenia przy sprawnej pompie

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 październik 2013 - 19:57

Sprężyna w filtrze MF 699 Skoro dźwignia regulacji siłowej zmieniała samoczynnie swoje połozenie to sprężynka na bank jest od niej. Mam tak w 390 miałem w 255. ten typ tak ma. Starość nie radość. Co do samego podnosnika. Przez net nikt diagnozy nie postawi. trzeba sprawdzać wszystko po koleji.

#10 Share rafal0079

rafal0079

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 07 październik 2013 - 20:26

Sprężyna w filtrze MF 699 żadne glupoty jesli jest to nowy typ pompy to sie zgadzam masz racije jesli stary do filtra idze 2 sprężyny i właśnie zabłysnołes twoim znaniem hydrauliki bo jeśli na rurce niema uszzelnień to nawet 1 cm nie podniesie i to kazdy mf ma bo to przerabiałem kolega hubertuss ma raciję trzeba elminowac po koleji wszystko ja obstawail bym pompe w tym przypadku ponieważ jeśli rurka ma wszystko dobrze nie opada a niema siły podnieść to pompa bankowo jest stara tylko kolega mi muwił ze niby tłok i cylinder i pompę w 2010 wymienial to coś jest nie tak jeśli nie podnosi

#11 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 07 październik 2013 - 21:00

Sprężyna w filtrze MF 699 Człowieku gdzie ty masz dwie sprężyny przy filtrze oleju pompy chyba że sam założyłeś i w dodatku z uchem znajdź w katalogu i podaj numer

#12 Share borsuk1891

borsuk1891

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 07 październik 2013 - 21:22

Sprężyna w filtrze MF 699 Przy filtrze mam jedna sprężynę centralnie pod nim . Wiem bo czyściłem filtr.

Rocznik ciągnika '86

Edytowany przez borsuk1891, 07 październik 2013 - 21:33.

#13 Share borsuk1891

borsuk1891

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 10 październik 2013 - 10:56

Sprężyna w filtrze MF 699 Witam wszystkich .
Znalazłem rozwiązanie mojego problemu z podnośnikiem . Wszystkie domysły i podpowiedzi o rurce o tłoczysku o pompie były błędne , a nikt nie napisał o zaworze przeciążeniowym na pompie .
Zacząłem od najprostszego i podkręciłem śrubą regulacyjną na zaworze o 10 obrotów . Nastąpiła znaczna zmiana podnośnik podnosi bez najmniejszego problemu. Także wszystkim mechanikom i pseudo-mechanikom oraz amatorom (jak ja) dziękuje. Już miałem rozpoławiać ciągnik. :D

#14 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 18 październik 2013 - 19:34

Sprężyna w filtrze MF 699

Witam wszystkich .
Znalazłem rozwiązanie mojego problemu z podnośnikiem . Wszystkie domysły i podpowiedzi o rurce o tłoczysku o pompie były błędne , a nikt nie napisał o zaworze przeciążeniowym na pompie .
Zacząłem od najprostszego i podkręciłem śrubą regulacyjną na zaworze o 10 obrotów . Nastąpiła znaczna zmiana podnośnik podnosi bez najmniejszego problemu. Także wszystkim mechanikom i pseudo-mechanikom oraz amatorom (jak ja) dziękuje. Już miałem rozpoławiać ciągnik. :D

"Zacząłem od najprostszego i podkręciłem śrubą regulacyjną na zaworze o 10 obrotów ".
Gdzie dokładnie jest ten zawór i śruba regulacyjna.

Edytowany przez marian7k, 18 październik 2013 - 19:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share borsuk1891

borsuk1891

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 18 październik 2013 - 20:13

Sprężyna w filtrze MF 699 Śruba regulacyjna znajduje się dokładnie pod jedną ze śrub mocujących rozdzielacz do plecaka podnośnika . U mnie rozdzielacz przykręcony jest na dwie śruby . Odkręcasz jedną z nich (tą bardziej z tyłu) i pod nią znajduje się regulacja . Potrzebny jest długi śrubokręt i wyczucie bo ciężko trafić . Ja tą śrubą ustawiłem ciśnienie dokładnie na 200 barów .