Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gwarancja

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 03 październik 2013 - 20:36

Gwarancja Nie znalazłem podobnego tematu, dlatego go założyłem. Mam pytanie jak jest z gwarancją w przypadku wymiany maszyny na nową w ramach gwarancji. Czy okres gwarancji nie ulega zmianie i obowiązuje od daty zakupu maszyny, czy jest może liczony od nowa od daty wymiany na nową maszynę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gwarancja Dzisiaj, 19:14
  •  

#2 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 03 październik 2013 - 20:50

Gwarancja Nie chciał bym wprowadzić ciebie w bląd ale gwarancja zwykle 24m-ce obejmuje naprawę ,zwrot gotówki lub wymianę na nowy sprzęt (produkt) i liczy się dobra wola sprzedawcy aby udzielił kolejną na wymieniony sprzęt.

#3 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 03 październik 2013 - 21:11

Gwarancja tzn. ja miałem gwarancje udzielona na 12 miesięcy. W sumie tez nie wiem czy gwarancja się liczy od daty zakupu czy od daty pierwszego uruchomienia.

#4 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 04 październik 2013 - 12:29

Gwarancja

Nie chciał bym wprowadzić ciebie w bląd ale gwarancja zwykle 24m-ce obejmuje naprawę ,zwrot gotówki lub wymianę na nowy sprzęt (produkt) i liczy się dobra wola sprzedawcy aby udzielił kolejną na wymieniony sprzęt.

Gwarancja to tylko dobra wola PRODUCENTA Nie jest to rozwiązanie narzucone prawem Jeśli masz kartę gwarancyjną to masz tam jej warunki Przeważnie jest tak że jeśli ci wymienią produkt na nowy to czas gwarancji leci od nowa Nawet jeśli wymienią ci jakąś część to i na tą część gwarancja leci od nowa Dobra wola SPRZEDAWCY nie ma tu nic do rzeczy Natomiast jest jeszcze RĘKOJMIA i to jest rozwiązanie narzucone prawnie i dotyczy ona właśnie SPRZEDAWCY Z tym że najłatwiej się o nią starać do pół roku od zakupu Później jest to utrudnione bo to na nas leży ciężar udowodnienia że sprzedawca wcisnął nam produkt wadliwy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 05 październik 2013 - 17:36

Gwarancja kolego coś Ci ta gwarancja ze zwrotem towaru pomyliła bo gwarancja jest obowiązkowa na 2 lata a w przypadku zakupu na fakturę 1 rok no chyba że producent postanawia inaczej. Zwrot towaru jest dobrą wolą sprzedawcy i nie ma obowiązku przyjąć towaru. Jeżeli sprzęt jest naprawiany w ramach gwarancji to gwarancja jest przedłużana o ten czas który sprzęt był w naprawie, o wymianę towaru na nowy nie powiem jak jest z gwarancją dalej. Jeżeli sprzęt był naprawiany 3 razy na tą samą usterkę to wtedy masz prawo ubiegać się o wymianę na nowy, jeżeli reklamacji nie rozpatrzą w ciągu 14 dni, uznajemy że jest przyjęta. Takie rzeczy reguluje prawo.

#6 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 05 październik 2013 - 21:22

Gwarancja Myślę że pierwszy z brzegu artykuł z google wyjaśni sprawę
http://prawo.money.p...1,0,441967.html
Zwrot towaru który tu wprowadzasz w tą dyskusję to całkiem co innego - przy zwrocie chodzi o pełnowartościowy sprawny produkt A przy gwarancji czy rękojmi chodzi o towar wadliwy, uszkodzony, z tym że gwarancja dotyczy PRODUCENTA a rękojmia SPRZEDAWCY i gwarancja jest DOBROWOLNA a rękojmia WYMUSZONA PRAWEM Zaś jeśli dalej upierasz się przy swoim zdaniu że gwarancja jest obowiązkowa to przytocz źródło które o tym mówi - chętnie się z tym zapoznam

Edytowany przez maroon, 05 październik 2013 - 21:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 05 październik 2013 - 21:34

Gwarancja

kolego coś Ci ta gwarancja ze zwrotem towaru pomyliła bo gwarancja jest obowiązkowa na 2 lata a w przypadku zakupu na fakturę 1 rok

hej kolego nie rób jaj , kolega MAROON ma racje