Tomek1079

Brak WOM i przedniego napędu (AUTOMAT) STEYR 6125

Polecane posty

Tomek1079    0

Wczoraj podczas pracy w polu zauważyłem że nie działa mi przedni napę na automacie. Po przełączeniu go na stałe działa bez zarzutów. Później stwierdziłem że nie działa również tylny WOM. Kontrolka tylko zapala się na chwile i wyłącza. Na wyświetlaczu nie pokazuje żadnych błędów. Przerabialiście to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

albo moduł albo zerwałeś wiązkę albo wiele innych rzeczy


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1079    0

Rozwiązałem problem braku WOM-u. Okazało się, że odwrotnie włożony sworzeń od łącznika górnego, jego zabezpieczenie ścisneło przewód elektryczny od czujnika obrotów WOM. Niby błachostka ale ..... Pozostał problem braku przedniego napędu na automacie. Jakieś pomysły i podpowiedzi. Powiem że na wymuszonym działa normalnie tylko nie ma go na automacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1079    0

A gdzie on jest umiejscowiony. Teraz działa napęd również na automacie czyli może byc ten czujnik. Może ktoś ma jego numer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzemyk    0

Witam.

 

Jestem tu nowy na forum:)

 

Jeżeli masz problem z załaczaniem się przedniego napędu w trybie automatycznym, problem może leżeć po stronie czujnika skrętu który może być umiejscowiony w jednej ze zwrotnic w przednim moście. Napewno wyskakuje Tobie błąd jak chcesz załączyć przedni napęd w trybie auto?? Manualny tryb działa ?? Pewnie nadmiar smaru mógł spowodować uszkodzenie czujnika skrętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek1977    1

W tym ciągniku czujnik skrętu kół znajduje się w prawej zwrotnicy a łożyska przynajmniej u mnie się nie smaruje. Nie ma smarowniczki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zeflik
      Witam Koledzy , może mi ktoś odpisze , wymieniłem filtry na nowe, olej, pompę w skrzyni oraz uszczelniacze w przystawce i na zimnym oleju i jak i na gorącym napęd ciągnie , sprawdzałem elektrozawór chodzi prawidłowo zamyka i otwiera. Podłączyłem zegar na wyjściu które idzie do przystawki pokazuje prawie 20 bar na zimnym a jak trochę pochodzi to już spada, na gorącym oleju zaś było 10 bar. Znajomy mechanik mówi mi ze skrzynia możne być zużyta bo jest smarowana centralnie i tam możne uciekać ciśnienie. Dodam jeszcze ze po przejechaniu ok 17 km skrzynia była gorąca jak silnik bez żadnego obciążenia. 
    • Przez ssgsgsgsg
      Witam, kupiłem ciągnik steyr 9115/case cs. Mam problem z obslugą go. Jak uruchomić podnośnik, wałek wom, wyjścia hydrauliczne z joysticka. Przy panelu podnośnika pali się czerwona kontrolka DISGNOSE. Wyjścia hydrauliczne z dźwigni normalnie dzialają a na joysticku juz nie. Jest tam jakaś blokada ?
    • Przez kuba93711
      Witam ostatnio przydarzył mi się problem z przednim napędem. Sprawa wygląda tak że kontrolka normalnie się zapala i gaśnie ale napęd jest cały czas załączony. Sprawdziłem tylko czy prąd podaje na cewke no i niestety nie dochodzi. Wygląda na to że to główny podejrzany ale nie wiem gdzie dalej szukać przyczyny z tym brakiem prądu. 
    • Przez kotek85
      Witam,
      Potrzebuje żeby ktoś mnie nakierował w sprawie Case Mx135, przed miesiącem go kupiłem i dwa dni temu podczas jazdy a właściwie to hamowania zapala mi się w momencie naciśnięcia pedału hamulca na pulpicie kontrolka przedniego napędu, puszczam pedał i gaśnie wciskam znów się świeci. Dodam że jak rozróbę pedały i nasikam osobno to ta kontrolka nie świeci się, gdy oba pedały są spięte to przy hamowaniu znów świeci. Podejrzewam jakiś przekaźnik lub zwarcie ale nie wiem gdzie szukać rozwiązania bardzo proszę opinie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj