MarcinC360

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni?

Polecane posty

zenit    0

Luty 2007 był mróz -32'C ciągnik stał namarźnięty w stodole wsiadłem i za pierwszym razem bez nagrzewnic zapalił, a w 30 czasami gorąca woda wlana do chłodnicy i palenie z rozprężnikiem w takich ekstremalnych temeraturach nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

trg śmiało montuj nie psuje się (przecierz silnik tak nie skacze ) mam w zetorze pare lat i żadnych problemów ,a co do odpalania to musisz mieć sprawne wtryski jak leją to przy odpalaniu tylko olej rozrzedzają ,a jak oryginalny podgrzewacz ?

 

zenit jaśniej bo drugi ciągnik to 330 a pierwszy ???

 

A 330 bez podgrzania (świece) przy 5 C ciężko zapalić a poniżej 0 niemożliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104
mf 255 nie boi się żadnego mrozu a 60-tki jak jest już więcej niż -10 to daję im trochę samostartu i odpalają prawie jak w lato :lol:

 

hehe Wystaw tego twojego MAFA na noc i niech postoi do rana na -20°C a potem wtedy napisz jak odpala twoj mf.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin385    1

Umnie to ciężko palą w zimie zawsze musimy podłdować akumulatory i chłodnicę zalać gorącą wodą żeby odpaliły i jak to nie wystarczy to jeszcze nie które części silnika podgrzewamy palnikiem i w C-385 podpalamy szmatkę z ropą i dajemy ją nad filtr powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U na się w 3512 zaczęły problemy w pierwsze tegoroczne mrozy żeby go odpalić trzeba było kręcić ok 15minut że można zarżnąć rozrusznik a jak już odpalił z pomocą drugiej osoby bo słabo paliwo podawał to chodził na dwa cylindry od 15minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

A ja mam 2 sztuki c-360 i jedna to raz zakreci i juz chodzi,a druga to jest nie do odpalenia jak jest tylko wiekszy mroz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabin    0

Moja 360 odpala z problemami nawet przy niewielkim mrozie, ale odpala zawsze:D. Ciepła woda i po kilku próbach chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam519    6

ja mam

mtz - zimą go nie odpalam

c-330 - jago też zimą nie odpalam

c-360 - a jego za pomocą mam podwórko z górki to na tak zwanego pycha bo tak to nie chce zapalić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

U mnie 3p odpala bez problemu i w wieksze mrozy jak dostanie cieplego powietrza powachac. #60 w mniejsze tez bez problemu odpali w mniejsze, ale jak sa wieksze to ogrzewamy silnik, pampe wtryskowa, ciepla woda i zapala.


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Mi padly akumulatory i korzystając z okazji kupilem wczoraj 2xsamochodowe12v62ah i zworę do c-330.Nie ma lipy-musi palic(jeszcze muszę kupić alternator)Jak rozrusznik dostanie kopa z 24v,to nie będzie kłopotu z odpaleniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

wiaderko cieplej wody i lyk samostartu i juz odpalony heheh


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MF jak jest mróz wystarczy podgrzać świece i odpali,jak C360 zaleje się ciepło wodą odpali w C330M trzeba grzać świece spory czas ale odpali ogólnie rzecz biorąc trzydziestka najgorzej.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

witam. to zależy ja kiedyś miałem c 330 i nie ważne jaki był mróz zawsze odalał nawet zetory wtedy zawodziły aż dziw co nie??? a mój MTZ to podpinam kabel ,pól godziny i pali , mam grzałkę w bloku elektryczną 800 vat :D


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

Mój MF 158 pali za pierwszym jak na razie tylko przy minus 8 stopniach bo tyle było najwięcej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

ja 330 to ciepła woda 3p to podgrzeję i jest ok a 1014 mam przerobiony na 24v i nie ma bata musi odpalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

chyba wszyscy wiedzą juz jak palą te nowsze zetory ;) ;/ rozrusznik kręci jak głupi, ale wygląda to mniej wiecej jak odpalanie jakiegos Lanz buldoga, pełno dymu, i na obroty wchodzi dopiero jak na wszystkie tłoki załapie.... Na początku byłem w szoku, ale ten typ tak ma... podobno ;)

jelenie palą bez problemu:)


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzik    0

Mój ursus c 330 pali bez wody jak do tej pory to nie pamietam żeby nie zapalił nawet kiedyś przyszedł sąsiad, żeby go pociągnąć i się żdziwił, że zapalił za pierwszym razem a stał gdzieś dwa tygodnie nieruszany ( akupulatory 8 lat ani razu nie była dolewana woda do niech + alternator robią robote) a sąsiadowego ciapka cignołem może z 200 m i dopiero w tedy zapalił. Z koleii Case też pali niemoge narzekać jest na płynie ale już terzeba dłurzej niż w 330 krecić rozrusznikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj