Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni?

354 odpowiedzi na ten temat

#61 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 06 styczeń 2008 - 17:05

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? @Mariusz x akumulator przy 6 tłokowcach nie musi byc taki mocny 6 leeko palą w porównaniu do 4 wiem bo mam deutza 6 cyl i zetora 7211 to w deutzu jest stary akumulator i pali a w zetorze mam nowego przed zimą kupiony i nie zakrecił musiąlem go pociągnąc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Dzisiaj, 07:11
  •  

#62 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 17:17

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Ja paliłem wczoraj zetora -15 zapalił bez problemu tylko nie mógł się rozkręcić z początku dopiero po 20s wszedł na obroty.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#63 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2008 - 17:35

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? @Karol
Te akumulatory mają pewnie już parę lat i porostu słabo kręcą, silnik jest w dobrym stanie. Jaką masz pojemność akumulatorów w Deutzu? I jaką pojemność silnika?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#64 Share Bartek7

Bartek7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 18:33

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? u nas mtz82 przy -14 i wietrze ładnie zapalił, ale ma nowe akumulatory, a odpalaliśmy go z początku przytykając filtr powietrza i jak zakręcił 5 razy to się odetkało i od razu zaczął chodzić. Pali ktoś ta ciągniki, bo u nas pierwszy raz tak paliliśmy, mój wujo pali tak pronara w mroźne dni

#65 Share tyj123

tyj123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 19:52

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? mój ursus 1222 pali bez problemu nawet po 2 dniach stania na dworzu

#66 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 20:06

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? mój 7211 zapali ale z grzałką a tako to moge kręcić do usranej śmierci i i tak nie zapali
a trzydziecha od razu

#67 Share Lukasz84

Lukasz84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,

Napisany 06 styczeń 2008 - 21:20

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Mój ciapek nie ma takich problemów bez ciepłej wody zapali. świece zarowe, odpręrznik, gaz do oporu, 5 sekund i cyka jak zegarek :rolleyes: :rolleyes: :(

#68 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 22:30

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Nowy zetor pali lux, ciapek z turem stoi w oborze także nie ma problemu, MF zalany ciepłą wodą po dłuższym kręceniu też pali ( silnik do remontu ), a reszty w zimę się nie pali, a jak palą to nie chcą się grzebać i palą na zaciąg.
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#69 Share Damianrolnik

Damianrolnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Muzyka, Rolnictwo

Napisany 07 styczeń 2008 - 10:52

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Wuja ciapek stoj w stodole to sam nie odpali trzeba kilka razy kręcić, ale i jak to nie pomaga to troche ropy pod świece żarowe i odpala wtedy. :rolleyes:
U-R-S-U-S C330 ---WSZECHMOCNY I NIE ZAWODNY

MOJE FILMY <<<http://pl.youtube.co...er/222rolnik>>>

MOJE GALLERY <<<http://www.agrofoto....ser2482.html>>>

#70 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 11:18

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni?

Wczoraj 330 nawet na zaciąg nie odpaliło. - Ach ta nasza czerwona ropa :rolleyes:
Valtra gasła (zbyt gęste paliwo. - Żeby na koniec listopada na stacji nie było zimowego paliwa :/

c-360 przy -10 odpaliła bez wody ale woda albo parafina zablokowały filtry i po robocie zetora trzeba podgrzać i jeszcze świeca a valtra odpaliła tylki ze też byłt zaklejone filtry pokazał się kod na kompie a po podgrzaniu grzałką na drugi dzień odpalanie przbiegało lepiej na dnie odstojnika było pełno parafiny ciekawe czy paliwo Arctik z Statoil byłoby lepsze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 18:33

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? -10 360 jak i 385 pala bez wody 4011 tez jak wiecej to juz wystarczy ze ciepłej naleje i pyk i idzie czasem jak juz były po 30 stopni kiedyś to trzeba było klka razy przelewac przez blok

#72 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 styczeń 2008 - 19:53

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Zetora zapalam bez problemu. 2 godziny przed zapalaniem podłączam grzałkę i zapala jak w lato :rolleyes:

#73 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 20:29

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? moj zetor jest zalany płynem i w zimie -10 - 20 zapala ale trzeba go ok. 5s, krecic :rolleyes: , ale gorzej jest z 330 bo ona nawet w lato ma z tym problemy, słabe oskumulatory :rolleyes:

#74 Share zetortoja

zetortoja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się rolnictwem, koszykówką, lubie posiedzieć przy kompie.

Napisany 13 styczeń 2008 - 22:35

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? U mnie ciężko palą zetory. Jak jest - kilka stopni, to jeszcze ok. A jeśli już koło minus 10 to już bez grzałki nie da rady.

#75 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 22:42

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? u mnie c 360 wystarczy cieplej wody nalac i pali. jak duzy mroz np -20 to startera do kolektora psiknac albo zrobic mu ''kopciucha'' o t-25 mozna zapomniec a mtz odpala bez problemu bo ma rozruch na 24V

#76 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 22:49

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? moje c360 naleje goracej wody i cyk juz chodza 1224 tak samo ,gorzej z 914 musze podlaczac do grzalki .

#77 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 23:27

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Mój T-25 zapala w duże mrozy bez wiekszych problemów. Ale żeby nie meczyc rozrusznika i akumulatorów to zawsze podłacze sobie grzałke w misce olejowej i pali od razu jak latem. ;)
A co racja to racja 6 cylindrowe silniki palą lżej. Jak kupowałem kombajn claas to na dworze było z minus 25, a on stał na dworze. Ku mojemu zdziwieniu zapalił po jednym obrocie wału. :P :D A napewno nie był wcześniej zapalany. Tak samo zapala w żniwa. Cyk i chodzi :)

#78 Share pawelu

pawelu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 10:20

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? ja ze swoimi ursuskami nie mam problemów w 3512 mam swiece zarowa i wystarczy go troszkę podgrzac i pali po 3osek, w 902 mam w silniku zamontowana grzałke wystarczy tylko ja załączyc i poczekac godzinke az sie woda zagrzeje troszke a w ursusie 1134 mam 2 akumulatory 12 (takie jak w bizonie) i pali bez problemów nawet na mrozie.

#79 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 19 styczeń 2008 - 17:10

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? u mnie w pronarze juz przy plus pięciu juz były problemy z paleniem -okazało sie ze jeden aku był do kitu -zmieniliśmy i narazie pali <_<

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share piotr301976

piotr301976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 21 styczeń 2008 - 21:23

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? mój mf255 ma bardzo ciężko nawet ze świecą i gorącą wodą poprzednio miałem ciapka bez względu na temperaturę gorąca woda, świece i chodził przy starym akumulatorze potrzebny był odprężnik ale po wymianie bez problemu
Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Dodaj odpowiedź