Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni?

354 odpowiedzi na ten temat

#221 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 11 luty 2010 - 14:02

Mój odlala tak, sam zobacz;)

Czemu go tak od razu na takie obroty wprowadzasz???Przecież to silnik turbodoładowany.

Nasz Farmer pali elegancko nawet w silne mrozy.Ursus 3512 również,może to zasługa dobrej ropy zimowej z odrobina benzyny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Dzisiaj, 19:28
  •  

#222 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 12 luty 2010 - 11:52

Mój Zetor 5340 bez grzałki i świec żarowych na mrozie sam nie odpali. Kręcę go prostownikiem rozruchowym, ale na dużym mrozie jak z paliwa zrobi się kasza to i to nie pomoże. :D

A jaki kolego ma twój przebieg ? ja nie miałem problemu z odpaleniem przy -20-25stopniach ze swoim z tym że stoi w nieogrzewanym garażu
@pawelJD nie jest dobre takie gazowanie dla zimnego silnika z turbiną ja i gaszenie bez ostudzenia turbiny

#223 Share Manio1523A

Manio1523A

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i oczywiście gospodarka

Napisany 12 luty 2010 - 12:19

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? U nas głównie odpalany jest Zetor 5340. Musimy chwile go podgrzać żeby odpalił.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share luki93

luki93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 16 luty 2010 - 16:18

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Moj ursus pali bardzo dobrze bo ma nowy rozrusznik a zetor to nie najlepiej ale jak go podładuje to odpali .
Zetor 7011 + tur
Ursus C-360

#225 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:fotografia, militaria, motoryzacja, muzyka

Napisany 16 luty 2010 - 16:25

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Mój Pronar ma uszkodzoną świecę żarową ale w dobrej kondycji akumulatory to do ok. -20 st. zapala bez wspomagaczy. W Zetorze padł mi akumulator i wczoraj nie odpalił ^^ i właśnie w rozładowanym(zasiarczonym) może zamarznąć elektrolit więc lepiej takiego nie trzymać na dużym mrozie.

#226 Share silver105

silver105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:samochody, motorowery, nożna, kosz, siatka i oczywiście rolnictwo

Napisany 16 luty 2010 - 19:04

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? u mnie wszystkie trzy są odpalane nowe czyli Same Silver 105 i Massey ferguson 2430 palą od razu(muszą bo są potrzebne do ubijania śniegu żeby się dało przejechać) chociaż nie były odpalane od końca listopada natomiast mf 255 też stojący od listopada zapalił za trzecim razem także chyba nieźle.

#227 Share Maciejo

Maciejo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 16 luty 2010 - 20:27

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? zefir 85 przy -20 stopniach pali od pierwszego (dodam że stoi pod chmurką)
ursus c 330 niestety w zimę nie zagada ale to wina pompy paliwowej i akumulatorów :D

#228 Share pandanger

pandanger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 16 luty 2010 - 21:40

A jaki kolego ma twój przebieg ? ja nie miałem problemu z odpaleniem przy -20-25stopniach ze swoim z tym że stoi w nieogrzewanym garażu
@pawelJD nie jest dobre takie gazowanie dla zimnego silnika z turbiną ja i gaszenie bez ostudzenia turbiny

Mój zetor ma 3800mth, ale od nowości miałem problemy z rozruchem. Była zamontowana grzałka, ale wyrzuciłem ją bo ciekło spod niej (swoją drogą duży minus, że nie ma tam świec żarowych). Akumulator średnio wytrzymuje 3 lata, dlatego kupiłem ostatnio "matkę" - tak jest dużo taniej :D Rozrusznik już kilka razy był w regeneracji i nic - twierdzą, że jest ok, a ja przy dodatnich temp mam problem z rozruchem. Grzałka dobra tylko na miejscu postoju, a co jak zostawić traktor gdzie indziej?
Everything is dust in the wind

#229 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 17 luty 2010 - 12:11

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Identyczne kłopoty jak w 5340 2 lata starszego od mojego u szwagra i wiesz jak doszedł co mu jest? kiedyś po ciemku wsiadł i zaczął kręcić a tu w okolicach sprzęgiełka od womu dyskoteka :D zlikwidował przebicie i kręci nieźle tylko już kopresji nie ma bo go zajeździł

#230 Share slawek3220

slawek3220

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 313 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiście rolnictwo

Napisany 17 luty 2010 - 12:55

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? u mnie 30-tka w te mrozy paliła dobrze chociaż na jednej świecy a jak spróbowałem na samostarcie [za dużo psikłem w filtr] to mało ;że silnika nie rozerwało
" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

Ursus C-360 i C330M - mój sprzęt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 21 luty 2010 - 11:17

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Z tym odpalaniem to są dwie rzeczy po pierwsze ciągnik a raczej silnik poprostu niektóre ciężko palą i tyle . A druga sprawa stan ciągników i olej jaki w nich jest jeśli jest wszystko dobrze przede wszystkim układ paliwowy, paliwo , akumulatory,rozrusznik są dobre to niepowinno być najmniejszego problemu . Dla przykładu powiem że mam 3 c-360 dwa ciągniki a jeden to ostrówek(rozwoże nim pasze taki troche model kombinowany napęd 4x4 dzielona przednia łyżka kabina robiona na grubym dachu olej hydr. w ramie, radi nawiewy ) i jedna 60-tka pali bez najmniejszego problemu (jęsli akumulatory są dobre) nawet -20 starter sie przytrzyma może ze 3 sek i niema bata ciągnik chodzi, a reszta włącznie z ostrówkiem to już jest ciężko . Tak więc panowie stan techniczny przede wszystkim . I jeszzce dodam że owa 60-tka która tak ładnie pali miała generalke w 94 roku i już sporo zrobiła .
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#232 Share MANIEK416

MANIEK416

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO, MOTORYZACJA, TECHNIKA itp.

Napisany 21 luty 2010 - 19:13

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Witam i pozdrawiam wszystkich uzytkowników, jestem nowy na forum tak ze prosze o wyrozumiałość.
Mój sposób na zimowe palenie to grzałka wmontowana w blok silnika i bardzo ważne zimowe dobrej jakości paliwo, a że mam podpisaną z rejonem umowe i odśniezam drogi to moja 16-tka musi palić bezproblemowo, jak na trasie zatankowało się niesprawdzone paliwko to i dodatek benzyny nie pomagal i rano grzaliśmy przewody i filtry słoneczkiem, a i odradzam dodatki typu black arow itp u mnie sie nie sprawdzily to juz lepszy jest dodatek benzyny.

#233 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 08:48

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? W 902 grzałka w bloku. Podlączamy na 30min-1 godz i blok ciepły i pali perfekcyjnie. Ciapek przelany woda gorąca tez pali bardzo dobrze

#234 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 23 styczeń 2011 - 09:18

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Mój t25 na dotyk nawet w -25 ma szybki rozrusznik i jak temp poniżej -15to podłączam prostownik by nie obciążać akumulatora. A ursus 3512 po 4-5 obrotach wału łapie w duże mrozy.

#235 Share MATUS2

MATUS2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiscie rolnictwo :D

Napisany 23 styczeń 2011 - 09:37

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Mój 5714 w pierwsze przymrozki odpalał troszkę trudno ale to tylko dla tego, ze przez przypadek zostawiłem go na jakieś 5 godz na światłach. Ale potem odpalał bez żadnego problemu.Mam jeszcze 2812 ale jego w zimę nie odpalam ;)

#236 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2011 - 12:45

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Great post, very interesting topic Covered here.

#237 Share slawek36

slawek36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 27 luty 2011 - 22:07

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Temperatura -20st. ursus c360 nie podołał... kręcił ale nic z tego (zalany płynem) a w reno 106.14 popsuła mi się świeca płomieniowa i odpalam na 2 akumulatory, przy -20st. odpaliła za drugim razem.
A oby dwa Ursusy c328 nie są potrzebne to nie przemęczam, chociaż jeden jest zalany płynem i ma zamontowane świece żarowe, ale nie będę eksperymentował bo nie są zimą mi potrzebne.

#238 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 17:13

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Panowie jeden sąsiad ma new holanda drugi fergusona ciągniki ponad 100 konne są nowe to palą dobrze zimą i ursusy i mtz stoją u nich teraz bo kłopot odpalić ,tylko zastanawiam się jaki przebieg silniki wytrzymają u nich bo mają krowy i pojedzie rano po balot słomy sianokiszonki i go zgasi ,pod wieczór rozruch balot siana sianokiszonki podepchnie obornik zgasi i tak dzień w dzień ,ten silnik nawet nie zrobi się lekko ciepły są dni że było blisko -20 stopni ,czy ktoś z was tak użytkuje ciągnik i jak z wytrzymałością np bierze olej

#239 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 01 marzec 2011 - 20:36

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Problem tylko z Ursus C330M strasznie ciężko pali.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 21:26

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? U nas C-360 Suzuki witarą na zaciąg odpalamy, reduktor sie włacza, blokuje mosty i na piecu metrach zapala, juz słabe baterie ma ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Dodaj odpowiedź