Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni?

354 odpowiedzi na ten temat

#201 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 26 styczeń 2010 - 18:49

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? U mnie c385 nie chce odpalic -28 grzałka na 2 godziny i nic. Trzeba by olej w misie podgrzac bo gęsty zrobił sie i nic nie chce przez to odpalic. Ale zaczyna teraz śnieg pada wiec jutro muszę podłaczyc grzałkę i samostartu mu psikną i odpali chyba, bo trzeba nowy pług do snieg wypróbowac
Case <3

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Dzisiaj, 17:05
  •  

#202 Share marcin200711

marcin200711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 19:11

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? u mnie zetor 12245 przy -20 zalany płynem bez grzałek niczego pali jak talala ;)chyba duzo alezy od stanu silnika i akumulatorów.Asiedzą sobie 2 akumulatoru BMW :D

u mnie zetor 12245 przy -20 zalany płynem bez grzałek niczego pali jak talala ;)chyba dużo zależy od stanu silnika i akumulatorów.A siedzą sobie 2 akumulatory BMW :D
a

#203 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3537 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 19:26

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Odpala ale musisz baaardzo długo kręcić :D W dodatku przez kilkadziesiąt minut masz bardzo słabiutkie ciśnienie oleju.

Ja przy -20 przez 30min podgrzewam miskę palnikiem gazowym, podpaloną gazetę przytrzymać na dolocie i odpala po kilku sekundach :D I ciśnienie oleju tez odrazu ma takie jak należy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 20:19

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? 4,20 rano, -28 na termometrze i holland za pierwszym razem z prostownikiem i ciepłym akumulatorem :D Szacuneczek dla niego... W Ferdku akumulator uległ destrukcji przy próbie rozruchu (zostały tylko klemy i dno z płytami)

#205 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 21:20

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? a paliłeś ferdka na prostowniku, bo jeśli tak i podłączyłeś prostownik do akumulatora to mógł wybuchnąć, jeśli nie to dziwna sprawa ??

A szóstki zawsze ładnie palą chyba że są podjechane

#206 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 21:38

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? 4514 zalany płynem, paliwo z dodatkiem na zimę.
Przychodzi mróz i nie odpali :( czasami wystarczy -2 ale ostatnio poddał się dopiero przy -10.
U mnie w okolicy wszystkie 45** ciężko palą zimą. To u nich normalne i nie zależnie od tego czy to jest ciągnik z 1995r czy z 2006r.

MF 255 też zalany z płynem i paliwo z dodatkiem na zimę poddał się dopiero przy -20 - kręcił ale wolno, po prostu akumulator oberwał przez ten mróz i trzeba go podładować, potem nie ma problemu a z 4514 to różnie bywa :D

#207 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 27 styczeń 2010 - 09:19

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Silnik po kapitalce, akumulatory nowe, rozrusznik nowy. Zalany na płynie grzałka 1000W 2 godziny i nic nie chce nawet przekręcic ale te C385 juz tak maja jak sie nie kupi akumulatorów 12 i na zapalanie go sie zrobi na 24 to umarł w butach. Chyba ze cały dzień go grzac to może wtedy powinien odpalic
Case <3

#208 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 21:21

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Mam MF255 od 1991 orginał, ostatnio przy -12 po 2 tygodniach od ostatniego uruchomienia odpalił po 10 sek. kręcenia :( , oczywiście płomieniówka sprawna ale za 2 dni jak było -17 niestety poległ :D .

#209 Share karpiok

karpiok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 21:54

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? mam claasa ariona 510 cis i kupiłem dwa dni temu paliwo i dzis w ostojniku zrobiła się parafina więc musiałem wykozystac niezawodnego ursusa c 330 po przelaniu gorącą wodą i podłączeniu prostownika odpalił bez problemu :D

#210 Share szeryff

szeryff

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 22:31

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? U mnie to samo Valtra zapaliła na dotyk,ale po 3min zgasła.W odstojniku kasza,paliwo jeszcze z listopada to chyba jeszcze letnie.Ważną sprawą jest aby olej w silniku miał lepkość max 15W40.Im mniejsza liczba z przodu tym mniejsze gęstnienie na mrozie.Na zwykłym superolu to cienko odpalić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 22:46

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Wczoraj zalozyłem grzałke 1000W do "tesciowego" 1014 i po 40 min grzania pali od strzała az milo.
Ojca JD ma płomieniowke wiec po 20 sek grzania takze odpala,tylko ze troche kwasy słabe i trzeba podladowac z 15 min.

#212 Share wojtek93

wojtek93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 11:20

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? JD pali dobrze. Ale zetor bez podgrzania nie daje oznak życia.

#213 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 13:01

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Mój odlala tak, sam zobacz;)

#214 Share ursus3502PL

ursus3502PL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystkie nowości z tej dziedziny

Napisany 28 styczeń 2010 - 18:20

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Mój ursus 3502 dziś zawiódł , ale prostownik poratował :D
www.agromarchobrzany.pl.tl

#215 Share Kverneland

Kverneland

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 11:56

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Mój JD 3650 i c-355 palą bez najmniejszego problemu w temp -20.Oby dwa zalane są płynem,mają także za sobą remont silnika i wsadzone nowe baterie.Dodatkowo w JD mam świecę żarową w kolektorze ssącym,chwilę podgrzeje i odpalam.Ropę mam zimową z dodatkiem paru litrów benzyny i parafina się nie wytrąca

#216 Share kuba85

kuba85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 04 luty 2010 - 20:21

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? c-360 3p- przy tak niskich temperaturach to najlepszym wyjściem jest go przelać gorącą wodą. Czasem ze 3 razy trzeba ale sposób niezawodny. pozdrawiam

#217 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 04 luty 2010 - 21:42

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Oj żebyś się nie ździwił za jakiś czas, jak ci chłodnica i kanały w bloku zajdą osadem. Taki ten twój sposób niezawodny...
Chyba że, cały czas używasz tej samej wody :blink:

#218 Share ptaszek

ptaszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 luty 2010 - 11:31

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni?

u mnie C-328 to dziś zapaliła bez problemu. a jest jakieś -10. kupiłem w tym roku nowy rozrusznik ten z tą przekładnio co szybciej kreci. to tak pierw dawka paliwa, podgrzewamy świece, odprężnik do gury i start. i po trzech zakręceniach silnika juz pali i można już jechać.

witam
Zetman chciałem zapytać gdzie kupiłeś ten rozrusznik,bo chciałem tez takitaki kupić
prosze o odpowiedz.
Pozdrawiam.ptaszek

#219 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2645 postów

Napisany 11 luty 2010 - 11:46

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? U mnie c-360 stała od 25 grudnia, wczoraj został przelany ciepłą wodą, aku w oborze i świeżo naładowany, i odpalił za 1 razem ;[ troche pochodził i zgas za 2 razem odpalił i było dobrze ;[
Troche jestem zdziwiony bo zazwyczaj każdą c-360 musze ciągać żeby odpaliła :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share pandanger

pandanger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 11 luty 2010 - 13:47

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Mój Zetor 5340 bez grzałki i świec żarowych na mrozie sam nie odpali. Kręcę go prostownikiem rozruchowym, ale na dużym mrozie jak z paliwa zrobi się kasza to i to nie pomoże. ;[
Everything is dust in the wind

Dodaj odpowiedź