Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni?

354 odpowiedzi na ten temat

#181 Share Vincent

Vincent

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 19:56

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? ja swoją 60 mam zalaną płynem i pali bez problemu w mróz ale mam rozrusznik planetarny piękna sprawa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Dzisiaj, 22:37
  •  

#182 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 styczeń 2010 - 20:48

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? W mrozie mój Ursus C-385 ma problemy z odpaleniem :) ,ale po dostarczeniu ciepłego powietrza (urządzeniem podobnym do suszarki do włosów, tyle ,że daję gorącym powietrzem) do silnika już nie ma takiego problemu :) dodam jeszcze ,że ciągnik w zimie jest odpalany raz na 1 do 2 mięsiące żeby przewieźć słomę :)

#183 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 13:26

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Dziś Farmtrak nie odpalił, ale co tu się dziwić stał pod chmurką i było o 5 rano -30.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#184 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 20:31

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? No więc tak dzisiaj trzeba bylo odpalić CASE- wszystko ładnie piękie a tu d... ledwo kręci więc wymontowałem aku i do domu pod prostownik po 3godz ... no i ździwienie bo pokręcił chwile i dalej ledwo kręci (strasznie cięzko miał, dymek szedł więc paliwo dostawał, było ok 13.00 -17*). Dodam że gdy temperatura była -13 paił bez żadnego ładowania aku- więc się aż zdziwiłem ;)- więc dałem sobie spokój szkoda silnika
Ale trzeba przwieść sianokiszonki więć do "30". Przelaliśmy ją wodą aż do ciepłego bloku (za pierwszym aż nam wode złapało :D ale powoli polewany był i puściło). I dlalej świece i kręci kręci kręci i nic, przerwa, ponowna próba- kręci kręci coraz wolniej i d.... dym idzie ale nie zaskoczy- ale to nawet się niezdziwiłem chociaż ma rozrusznik z przekładnią :( Prawdopodobie wina tkwi w obu przypadkach w bardzo gęstym oleju, bo oba siężko kręciły. Ursusa 3512 nie próbowełem bo nie chciało mi się zaspy odwalać od drzwi :D
Więc morał taki że krówki dzisiaj na sianku B)
Teraz tak jak ktos pisze że mu przy -25 pali ciągnik typu "30" to nieeeeeeeeeeeee wierze olej jest tak gęsyt i do tego akukulatory w takiej temperaturze padaja odrazu (jeśli się myle to dajcie film na YT- tylko ostrzegam że poznam silnik przedtem nagrzany jeżeli widok będzie na tłumik :D ) :)

#185 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 25 styczeń 2010 - 20:44

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? u mnie dobrze zapalają podgrzewam święcą 20sekund 2 razy i ogień na tłoki ;)
Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

#186 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 20:59

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? C-360 to zalewa się gorącą wodą - parę razy, ale wcześniej to farelka grzeje miskę od spodu 1 godzine...pali na dotyk ;)
MF 5435 to grzałka na 30 minut, świece 15 sekund i pali :D

#187 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 21:04

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? mam świece płomieniową z MF255 w MTZ82 w sobotę podgrzałem psikłem samostartu zapalił od razu niestety puściłem włącznik świecy i zgasł i musiałem od nowa ale tym razem przytrzymałem świece

#188 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 21:06

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? No w to że grzejesz olej i zalewasz wodą 60 to uwierzę mój sąsiad ma palnik gazowy i grzeje mise. MF pewnie nówka to nic dziwnego że pali ;)

PROSIŁ BYM FILMIK TU TAKICH MONDRYCH CO "30" ODPALAJĄ PRZY -20- ciekawe czy taki odważny się znajdzie :D

#189 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 21:22

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? C330 pali u mnie miodzio ale odpalałem dzis starego zetora i aku wysiadł, Podładowałem i dalej nie pali, nawet samostart nie pomógł. Ojciec zdjął gumę z kolektora ssącgo i przyszykowaliśmy na pręcie owiniętą szmatę polaną ON i palącą się przyłożył do kolektora i z tego nie mógł się pozbierać. Za trzecim razem odnieśliśmy sukces. Co było roboty ;) ale myślę założyć grzałkę tylko nie wiem w które miejsce włożyć bo to zabytek :D

#190 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 21:38

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Mi ursus 5314 dziś zapalił, podgrzałem świece ze 2 razy dobrze i pare obrotów i chodzi... a mówią że one niepalą... Mało kto dziś odpalił...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 22:08

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? U nas ferdek przy 1 obrocie z samostartem zapalił. Nh przy 2 próbie także odpalił (akumulator nocował w domu). Na zewnątrz -25.

#192 Share ursus3502PL

ursus3502PL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystkie nowości z tej dziedziny

Napisany 25 styczeń 2010 - 22:44

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? u3502 odpalił od pierwszego kopa
www.agromarchobrzany.pl.tl

#193 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 25 styczeń 2010 - 22:49

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? 902 bez problemowo zapalił za 2 obrotem wału ;)
ArturKowalewo

#194 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 23:15

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni?

u3502 odpalił od pierwszego kopa

a zdarzało się, że więcej razy musiałeś kopnąć, żeby odpalił? ;)

#195 Share arek92

arek92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 00:04

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Mój t-25 nie odpalił, akumulator ładował się z 10 godz, tylko kilka razy obrócił i koniec ale za to ursus 3512 mnie zaskoczył, nie był odpalany kilka dni, chwilkę podgrzałem świecę i zapalił za pierwszym razem.

#196 Share mickboss

mickboss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 01:23

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? U nas ciagniki dobrze odpalaja. Dzis zetorek odpalil za pierwszym razem ( -32 stopnie 6 rano) ale to zasluga wspomagania ( prostownik rozruchowy ). Niezastapiony na takie mrozy. ;)

#197 Share bogys

bogys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 12:13

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? dzis 26.01.2010. o godzinie 8 rano -30 Case maxxum 110 nie odpalił (nie podpinałem prostownika,ani rozruchu)

#198 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 12:43

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Dziś rano -26 stopni MTZ wcześniej podgrzany grzałką przez około 50 min. odpalił bez problemu.Chyba nie ma na niego mrozu.Zastanawiam się czemu nie zakładają takich grzałek seryjnie w silnikach.Naprawdę super wynalazek.Wcześniej bez tej grzałki przy -5 stopniach były problemy.

#199 Share Bogdan675

Bogdan675

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 14:28

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? dziś -20 zetor 5011 grzałka 20 min za dotknięciem mf 690 niestety nie ale grzłka już do niego kupiona na grzałke ni ma mrozu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 26 styczeń 2010 - 15:33

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? U mnie Szesdziesatka odpala bez wiekszych problemów bo podlacze jej prostownik, naleje cieplej wody i odpali. C330 stoi od pazdziernika pod wiata i bedzie tak stala do wiosny po co ja budzic :D
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Dodaj odpowiedź