MarcinC360

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni?

Polecane posty

silver105    10

u mnie wszystkie trzy są odpalane nowe czyli Same Silver 105 i Massey ferguson 2430 palą od razu(muszą bo są potrzebne do ubijania śniegu żeby się dało przejechać) chociaż nie były odpalane od końca listopada natomiast mf 255 też stojący od listopada zapalił za trzecim razem także chyba nieźle.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

zefir 85 przy -20 stopniach pali od pierwszego (dodam że stoi pod chmurką)

ursus c 330 niestety w zimę nie zagada ale to wina pompy paliwowej i akumulatorów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandanger    2

A jaki kolego ma twój przebieg ? ja nie miałem problemu z odpaleniem przy -20-25stopniach ze swoim z tym że stoi w nieogrzewanym garażu

@pawelJD nie jest dobre takie gazowanie dla zimnego silnika z turbiną ja i gaszenie bez ostudzenia turbiny

Mój zetor ma 3800mth, ale od nowości miałem problemy z rozruchem. Była zamontowana grzałka, ale wyrzuciłem ją bo ciekło spod niej (swoją drogą duży minus, że nie ma tam świec żarowych). Akumulator średnio wytrzymuje 3 lata, dlatego kupiłem ostatnio "matkę" - tak jest dużo taniej :D Rozrusznik już kilka razy był w regeneracji i nic - twierdzą, że jest ok, a ja przy dodatnich temp mam problem z rozruchem. Grzałka dobra tylko na miejscu postoju, a co jak zostawić traktor gdzie indziej?


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Identyczne kłopoty jak w 5340 2 lata starszego od mojego u szwagra i wiesz jak doszedł co mu jest? kiedyś po ciemku wsiadł i zaczął kręcić a tu w okolicach sprzęgiełka od womu dyskoteka :D zlikwidował przebicie i kręci nieźle tylko już kopresji nie ma bo go zajeździł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

u mnie 30-tka w te mrozy paliła dobrze chociaż na jednej świecy a jak spróbowałem na samostarcie [za dużo psikłem w filtr] to mało ;że silnika nie rozerwało


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Z tym odpalaniem to są dwie rzeczy po pierwsze ciągnik a raczej silnik poprostu niektóre ciężko palą i tyle . A druga sprawa stan ciągników i olej jaki w nich jest jeśli jest wszystko dobrze przede wszystkim układ paliwowy, paliwo , akumulatory,rozrusznik są dobre to niepowinno być najmniejszego problemu . Dla przykładu powiem że mam 3 c-360 dwa ciągniki a jeden to ostrówek(rozwoże nim pasze taki troche model kombinowany napęd 4x4 dzielona przednia łyżka kabina robiona na grubym dachu olej hydr. w ramie, radi nawiewy ) i jedna 60-tka pali bez najmniejszego problemu (jęsli akumulatory są dobre) nawet -20 starter sie przytrzyma może ze 3 sek i niema bata ciągnik chodzi, a reszta włącznie z ostrówkiem to już jest ciężko . Tak więc panowie stan techniczny przede wszystkim . I jeszzce dodam że owa 60-tka która tak ładnie pali miała generalke w 94 roku i już sporo zrobiła .


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MANIEK416    0

Witam i pozdrawiam wszystkich uzytkowników, jestem nowy na forum tak ze prosze o wyrozumiałość.

Mój sposób na zimowe palenie to grzałka wmontowana w blok silnika i bardzo ważne zimowe dobrej jakości paliwo, a że mam podpisaną z rejonem umowe i odśniezam drogi to moja 16-tka musi palić bezproblemowo, jak na trasie zatankowało się niesprawdzone paliwko to i dodatek benzyny nie pomagal i rano grzaliśmy przewody i filtry słoneczkiem, a i odradzam dodatki typu black arow itp u mnie sie nie sprawdzily to juz lepszy jest dodatek benzyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

W 902 grzałka w bloku. Podlączamy na 30min-1 godz i blok ciepły i pali perfekcyjnie. Ciapek przelany woda gorąca tez pali bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Mój t25 na dotyk nawet w -25 ma szybki rozrusznik i jak temp poniżej -15to podłączam prostownik by nie obciążać akumulatora. A ursus 3512 po 4-5 obrotach wału łapie w duże mrozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MATUS2    3

Mój 5714 w pierwsze przymrozki odpalał troszkę trudno ale to tylko dla tego, ze przez przypadek zostawiłem go na jakieś 5 godz na światłach. Ale potem odpalał bez żadnego problemu.Mam jeszcze 2812 ale jego w zimę nie odpalam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Great post, very interesting topic Covered here.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek36    0

Temperatura -20st. ursus c360 nie podołał... kręcił ale nic z tego (zalany płynem) a w reno 106.14 popsuła mi się świeca płomieniowa i odpalam na 2 akumulatory, przy -20st. odpaliła za drugim razem.

A oby dwa Ursusy c328 nie są potrzebne to nie przemęczam, chociaż jeden jest zalany płynem i ma zamontowane świece żarowe, ale nie będę eksperymentował bo nie są zimą mi potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Panowie jeden sąsiad ma new holanda drugi fergusona ciągniki ponad 100 konne są nowe to palą dobrze zimą i ursusy i mtz stoją u nich teraz bo kłopot odpalić ,tylko zastanawiam się jaki przebieg silniki wytrzymają u nich bo mają krowy i pojedzie rano po balot słomy sianokiszonki i go zgasi ,pod wieczór rozruch balot siana sianokiszonki podepchnie obornik zgasi i tak dzień w dzień ,ten silnik nawet nie zrobi się lekko ciepły są dni że było blisko -20 stopni ,czy ktoś z was tak użytkuje ciągnik i jak z wytrzymałością np bierze olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem tylko z Ursus C330M strasznie ciężko pali.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

U nas C-360 Suzuki witarą na zaciąg odpalamy, reduktor sie włacza, blokuje mosty i na piecu metrach zapala, juz słabe baterie ma ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Miałem 4011 to kolektor ssący grzałem opalarką. Warto bo łapał w momencie i od razu silnik szedł równo bez kaszlenia. 5340 pali gorzej chociaż ma wszystko po remoncie. Prawie minutę kuleje i kaszle zanim wszystkie cylindry zaczną palić równo. MTZ, płomiennik i nie ma problemu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

T-25 grzałka w misie ale pompa słaba no i jeden akumulator12v i w największe mrozy jakoś zapali, a 3p to grzałka w bloku wystarczy podgrzać w największe mrozy z godzine i pali jak latem taż jedna 12v.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Ursus c330 - „pewniak” do palenia- odpali zawsze i wszędzie: dekompresator, przyśpieszacz zapłonu i 2 świeczki żarowe robią swoje ;) Jakby nie było, sprzęt przystosowany do palenia z korby, więc korzystając z rozrusznika elektrycznego palić musi. Przy dużych mrozach, najpierw kręcę przez chwilę na włączonym dekompresatorze (żeby troszeczkę rozruszać olej), potem w trakcie kręcenia „wajcha w duł” i już chodzi :)

 

Ursus c360 - w największe mrozy, podchodziłem odpalałem i jechałem.

 

Ursus c385 – tu palenie to masakra... lekko rozładowane akumulatory i za chiny nie przekręci silnika, z olejem o gęstości towotu :) Na szczęście silnik mam w niezłym stanie, to jak już przekręci to zaraz odpala... Z zimy na zimę, coraz poważniej zastanawiam się nad rozruchem 24V

 

Ursus c1201- Odpał w największe mrozy to poezja ;) 24V rozrusznik robi z silnikiem co chce :) Samostart w kolektor ssący, przekręci parę razy, chmura czarnego dymu i szóstka (z mocno zużytym silnikiem) chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEKTOR    0

witam unas do c360 wlalem lepszy olej i w zime juz lepiej krecila 10w40 i lepsze jest cisnienie ,ale jest zasada nie moze brac bo cie z torbami pusci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

u mnie w zimę to c 330m ma tak ciężko palić że aż szok nawet podgrzewanie mało daje przelewanie wodą już coś pomaga ale ja tam rozruch podłączam pokręci trochę i jakoś odpala


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adii    0

Mam New Hollanda t6030plus i jak przez te 2 zimy co były palił idealnie. Ale jak by zastały cięższe mrozy trzeba będzie kupić grzałkę, żeby go nie mordować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kameleont25    75

Żaden problem przy -20 ciągnik T-25 stał na dworze (cały w lodzie po opadzie śniegu z deszczem) wsiadam raz na odprężniku a potem bez i ciągnik chodzi .Fakt że nowy akumulator 12V taki jak do kombajnu, no i silnik nieruszany jak go złożyli w fabryce tak chodzi do tej pory i nie myślę przy nim grzebać. Ps. od nowości ma 2100mth.

Edytowano przez Kameleont25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

witam

mam problem z regulatorem magneton w zetorku 5211 objawiający się w ten sposób że alternator ładuje różnym napięciem (od 11-12V na wolnych obrotach do 17-18V gdy dobrze dołoży się do przysłowiowego"pieca") wymieniłem regulator napięcia i sytuacja nie uległa poprawie ale wręcz się pogorszyła (kontrolka ładowania pali się non stop w szerokim zakresie obrotów a napięcie utrzymuje się w granicach 12,6V )zauważyłem że w starym coś "dzwoni" jak nim potrząsnę więc go otwożyłem i zauważyłem że pękła i odpadła połówka korpusu diody(tej przylutowanej poziomo) pomiędzy dwoma szeroko oddalonymi od siebie zakończeniami układu (pomiędzy DF a B-) Jak można to naprawić (o ile można) i jaka to powinna być dioda? Czym skutkuje błędne połączenie regulatora (zamiana DF z D+)? Dlaczego nowy regulator nie działa tak jak powinien? Proszę o pomoc bo akumulator centra 125 Ah nie ma jeszcze roku a już nadaje się do wybuchu a później do wywalenia (porządnie spęczniał i woda paruje z niego w zastraszająco szybkim tępie)

 

a u mnie też jest grzałka i ten "szybkoobrotowy lub reduktotowy" rozrusznik to i tak zdażało się że przy kilkunastostopniowym mrozku trzeba było razem z grzałką na pół godziny podłączyć prostownik (poprzednie aku to było czyjeś 170 Ah)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scisly97    0

U mnie MF 698 bez większego problemu pali do max -10, a niżej trzeba ogrzewać silnik ogniem, i tez odpala. John Deere 3140 jak na razie odpalany był w -6, to zakręcił ze 3 razy i odpalił, a dodam, że bez podgrzewania, bo coś się stało, że do świecy prąd nie dochodzi. Muszę to naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj