Zaloguj się, aby obserwować  
uglibugli

Kombajn do Kapusty

Polecane posty

uglibugli    75

Witam

Szukam informacji na temat mechnicznego zbioru kapusty do dalszego przetworzenia(kiszenie) i mam do was pytanie czy ktoś z was ma taki kombajn i jak się sprawuję jakie polecacie i w ogóle co sądzicie o takiej maszynie :)

 

PS

Jeżeli nie ten dział proszę przenieść :) ale lepszego nie znalazłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

no kolego na YT tez umiem szukać zresztą nie tylko tam ja szukam jakiegoś użytkownika albo chociaż kogoś kto widział jak to działa w realu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

U nas na terenie jest kilka kombajnow asalift. Do kiszenia super zbiera, wstepnie obiera z zielonych lisci. Co do wydajnosci to pewnie zalezy od wprawy operatora ale mysle ze podobnie bedzie jak przy zbiorze marchwi czyli 1-1,5 ha na dzien. Oferte wstepna widzialem ~50k Euro netto nie wiem na jaki konkretnie model ani wyposażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

No w rejonie Charsznicy trochę tego kupili jeżeli chodzi o asalifta to na niego mnie nie stać szczególnie na nowego tylko ze w waszym rejonie podobno jest jakiś koleś co sam produkuję takie kombajny za około 40-50 tyś nie słyszałeś czasem o takim wynalazku ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Widzialem takie cos nawet na polu obok. Nie wiem czy koles nadal to produkuje, zrobil testowo 1 szt. Prosta maszyna w sumie, 2 talerze podbieraly glowki bez wyrywania noz obcinal, jakas tasma podawala do tylu kapuste wprost na druga tasme poprzeczna ktora ladowala na przyczepe. Fajnie bylo to rozwiazane mozna ta tasme kierowac na bok lub z tylu i wtedy jak zaczynasz pole nie trzeba duzo rzedow wycinac recznie. Jak chcesz namiary na producenta podam Ci na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Bardzo bym prosił cię o kontakt do tego faceta bo może by mi coś pomógł bo zrobić wałki do obierania to nie jest jakaś filozofia gorzej zrobić ten przód z nożami ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez mccormickc90max
      Witam Kolegów,

      Jaki sensowny kombajn do 400 tysięcy zł mógłbym wybrać? Myślałem nad JD W330 ale nie znalazłem na jego temat zbyt wielu opinii. Kombajn miałby też kosić w sezonie około 20ha koniczyny na ziarno. Nie kosiłbym nim kukurydzy. Coś możecie podpowiedzieć?
    • Przez magdziarz
      Witam serdecznie. Koledzy chciałabym kupić kombajn. Doradzcie co będzie lepsze. Mam na oku jd 1450wts i cws oraz megę 204 i mediona 340. Jestem skłonny ku jd. Tylko różne opinie się o nim słyszy. Co myślicie, pozdrawiam. 
    • Przez jankes679
      Witam. Planuje pierwszy raz zasadzić kapuste pekińską. Prosiłbym o porady jaką odmiane wybrać, jakimi środkami pryskać? Rozsade lepiej kupić czy samemu wyhodować? I co najważniejsze czy bez nawadniania urośnie?(jeśli bedzie suchy rok) Z góry dzięki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj