keroms77

pompa olejowa proxima power i sprzęgło wielotarczowe mokre

Polecane posty

Piotrek1985    7

kolego jak chcesz porozmawiac to zapraszam na gg, czesto bywam wieczorami

 

co do sprzegła to na poczatku z nożnym sprzegłem mialem problem z szarpaniem ale doszedlem do tego sam, czyli sprawdz rozmiary wzorczowe pedalu sprzegła. Umnie była obrucona przy skladaniu tulejka i niebylo luzu na czujniki sprzegła i właśnie sprzegło mi wariowalo a teraz to luks tylko jeszcze półbiegi zostały ale powoli sie normuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

Co do forterry i jej szarpnięć podczas włączanie bądź wyłacznia półbiegów to ten ciągnik tak ma. Osobiście próbowaliśmy coś zrobić w temacie z serwisantem, wymienialiśmy elektrozawory ale nic to nie pomogło. Rozmawiałem kiedyś nawet z kolega a on ma z kolei starsza forterre jeszcze ma sterownie półbiegami poprzez siłowniczek i mówił, że u niego jest identycznie. Czy u was w forterrach podczas poszczanie sprzęgła tez słychać taki charakterystyczny odgłos i jakby smykniecie sie sprzęgła????


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może i masz rację nie robię tych ciągników ale faktycznie jedna jest zespolona podwójna i jak jest dodatkowa do wspomagania to skrzynia może mieć własną pompę głupie rozwiązanie ale możliwe, natomiast niskie ciśnienie może być spowodowane albo uszkodzeniem zaworu, albo uszkodzeniem uszczelnień skrzyni, pompa owszem też z tym ze jeśli ona obsługuje tylko skrzynię to ma na pewno spory zapas i jeśli coś się z nią stało, to powinny być też problemy z drugą sekcją hydrauliki, bo krążące zanieczyszczenia dostawały by się i tu i tu poczekaj jak mechanicy są dobrzy to zrobią to na pewno a co do procedury kalibracji w każdym ciągniku, żeby wykonanie kalibracji jest możliwe tylko jak układ jest 100% sprawny , czyli nie ma błędów i nie wykryje jakichś nieprawidłowości w trakcie jej wykonywania, inaczej zostanie przerwana i wywali błąd. co do samek kalibracji to moje pytanie jest ona wykonywana komputerem czy przez wprowadzenie ciągnika w tryb poprzez wywołane sekwencji przycisków ? nie robiłem tego i ciekawi mnie jak to rozwiązali

 

Co do kalibracji rewersu to w tej genialnej konstrukcji potrafi zerwać nity z koła talerzowego.

Jeśli ma nowszą wersje oprogramowania to można sekwencja, jak starą to urządzenie jest do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1259999    0

Witam wszystkim . posiadam zetor proxima pawer 85 2010r. i mam taki problem,! sprzegło bierze mi u samego dołu dosłownie pedał sprzegła puszczam 2 cm od sroby ograniczajacej i juz bierze dosławni u samego dołu!!<:( sam wiec chciałem reguliujac sroba na kluczyck 10 wychodzaca od pedału sprzegła skrucic  i wydłurzyc to ''ciegiełko'' od pedału sprzegła lecz to nic nie dało a na dodatek teraz mi piszczy sygnalizator i zapala sie lampka C,,, prosze o pomoc "(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1985    7

kolego widocznie zamiast poprawic to popsuleś

a tak powaznie to te śrubki u dolu i góry mają miec okreslony wymiar

co do szrpania lub też brani nisko to trzeba bylo zobaczyc czy trzpień co wychodzi z czujnika jest dobrze zamontowany do pedalu sprzegla

jak wszystko ok to kalibracja sprzegła i skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1259999    0

jak sie robi kalibracje sprzegłą zetoor proxima  85 pawer.? sprzegło nie szarpie tylko bierze u samego dołu nie wiem czy tak ma byc? dosłownie puszcze pedałsprzegłą 2 cm od dołu i juz bierze!! nie szarpie biegi wchodza dobrze połbiegi tez,  a i nie ma gdzeis opisane ile ma byc wyciagnieta ta sroba od siłownika do pedału sprzegłą??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darik4    0

Witam w mojej proximie nie działa drugi półbieg. Po wciśnięciu drugiego półbiegu ciągnik stoi i nie ma mocy na poruszanie się do przodu, po osiągnięciu obrotów 2000 ciągnik z trudem porusza się do przodu. Może ktoś miał podobną sytuację i może mi pomóc?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Półbieg się spalił zapewne skrzynia do rozbiórki.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez arkadian12
      Witam
      Na OLX
      https://www.olx.pl/oferta/pompa-wtryskowa-international-ihc-case-steyr-mccromick-CID757-IDscaBz.html#e922f8c6a6;promoted
      znalazłem takie ogłoszenie. Potrzebuje do mojego case 956xl z91r pompę. Akurat mam nowszy model VE i do niej nie ma części zamiennych (głowicy) tylko na specjalne zamówienie w BOSCHu.  Ta z ogłoszenia jest do wcześniejszego numeru seryjnego typ VA. Widzę, że jest sporo osób oglądających czy ktoś już może kupił tą pompę, jak się sprawuje. Czy lepiej szukać używanej. Mojej nie da się zregenerować.
    • Przez JumperTomek
      Witam, jak rozpoznać czy posiadam lewą, bądź prawą? Mtz 82 z 94r.

    • Przez Runder
      Pompa w FM3095 była regenerowana i paliwo nie dostaje się do niej, nawet przy pompowani ręcznym. Pompa była sprawdzana na maszynie i działa w 100% dobrze. Ciagnik wczesniej jezdził na dobrej jakości opale. 
    • Przez wasil10
      Witam! Potrzebuję pomocy co do pompy p 120 biardzkiego. Mianowicie podczas pracy mocno stuka i faluje ciśnienie równo z tym stukaniem. Membrana i przepony wymienione na nowe. Zaworki całe. Co może być tego przyczyną? Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj