Gość Profil usunięty

Ptaki rwą folie na silosie z kukurydza

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak jak w temacie ptaki ciagle rwa folie na silosi z kukurydza , juz nie wiem co mam z tym zrobic silos jest cały obsypany ok 7 cm warstwa ziemi i sa nałozone opony w odległosci od siebie ok 1m .Codziennie musze szukac dziór i je przysypywac ziemia.Gdy ostatnio wyjołem garstke kukurydzy okazała sie ona czarna ,czyli juz niestety plesnieje .Prosze was o porade ,moze mieliscie podobna sytuacje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Naciągnij, jeżeli masz, na wierzch silosu starą folię, bez zdejmowania czegokolwiek.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

tak jak kolega powyżej naciągnij drugą warstwę foli wtedy ptaki nie dostaną się do kiszonki i nie zmyję ci ziemi, ewentualnie na druga warstwę foli możesz sypnąć trochę ziemi dla bezpieczeństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Nie polecam przykrywania nastepną warstwą folii. Myszy i szczury mają tam raj i dziury będziesz miał wielkosci denka browara. Najlepsza teraz będzie siatka przeciw ptakom ,nawet o dużych oczkach,jeżeli bedzie leżała napięta na oponach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Może agrowłóknina? Nie wiem czy to do kiszonek, ale sporo się ostatnio o tym słyszy.

 

A nie masz jakiejś siatki rybackiej?:) Może ona da radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bystra    27

Ja też proponuję siatkę ochronną mam taką i mam spokój faktycznie jest dość droga ale w moim przypadku ma 10letnia gwarancję i płaciłam coś ok. 5.2zł. za m2kupowana była w tamtym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Albo radyjko, piesek lub coś co się rusza, latawiec i inne. Będą się bały, ale mogą się przyzwyczaić.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

kupno siatki moze i jest droge ale taka siatka przeciw ptakom, gryzoniom(u mnie chodza po niej psy, koty i nic sie nie dzieje) bedzie przydatna powiedzmy na 15 lat

a teraz policzcie sobie ile rocznie straty przyniesa Wam straty z powodu plesniejacej kiszonki ? po 15 pewnie bede ona wieksze niz wartosc tej siatki wiec moze warto zainwestowac ? ;)

rownie dobrze mozna naciagnac taka siatke na bele i bedzie spoakoj ze koty wczodza i dziurawia belki ;)

Edytowano przez emattti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuwalkiOK    0

Również polecam przykrycie pryzmy siatką chociaż niestety umie ona nie zdała egzaminu a to wszystko przez trochę ostrzejszą tu u mnie na Suwalszczyznie zimę w porównaniu z resztą kraju. Na siatce topniejący śnieg tworzył warstwę lodu która w połączeniu z siatką robiła taką warstwę lodu że odkrywanie pryzmy to była piekielnie męcząca praca, lód na foli można pobici i zrzucić na bok a od siatki go oderwać to nie było tak łatwo. Raz tylko była położona siatka i to był koniec i teraz leży bez użyteczna chyba z 4 lata. Jak ktoś byłby zainteresowany kupnem takiej siatki to chętnie bym swojej się pozbył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heidi88    48

Zabij wrone , i na kijek , ja tak robię i nic nie siada

 

 

I to syn proboszcza mówi, :o uśmiałam się :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio668    0

Jeżeli macie problem z ptakami dziurawiącymi folie na pryzmach czy tez balotach to polecam banery reklamowe, sam je sprzedaje cena to 1,70 za m2 z pytaniami pisać na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzieki z podpowiedzi.Druga pryzme nie obsypywałem tylko przyłozyłem oponami po bokach i zadnej dziury nie było.Na drugi rok tylko oponami przyłoze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

@mlodyhef raczej chodzi o to, że materiał na banery jest gruby i wytrzymały w porównaniu do folii, więc można folie zakryć takim banerem i nie będzie uszkodzeń. U mnie w gminie widziałem, że gość zakrywa pryzmy słomy takimi banerami wielkoformatowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaba    0

Może agrowłóknina? Nie wiem czy to do kiszonek, ale sporo się ostatnio o tym słyszy.

 

A nie masz jakiejś siatki rybackiej? :) Może ona da radę.

 

witam jak moge panowie sie wtracic ochrona jest siatka plastki z aluminium gwarancja 10 lat nie ma opcji na uszkodzenie testowana warto zainwestowac raz na 10 lat !!!

Dzieki z podpowiedzi.Druga pryzme nie obsypywałem tylko przyłozyłem oponami po bokach i zadnej dziury nie było.Na drugi rok tylko oponami przyłoze .

 

siatka ochronna na pryzme plastikz aluminium gietka ab mocna gwarancja 10 lat polecam sprawdzona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez wojteksa00
      Odbieramy folie rolnicze 
      -folia po sianokiszonkach
      -folia po pryzmach czarne oraz czarno białe 
      -worki po nawozach 
      -BIG bagi 
      Odbieramy folie na terenie województwa łódzkiego 
      Istnieje możliwości przywozu odpadów foliowych z terenu całej polski po pokryciu kosztów transportu
      Wystawiamy potwierdzenie odbioru foli 
      Więcej informacji pod nr tel 721 589 643 Sagan Wojciech 

    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj