Skocz do zawartości

Zdjęcie

mf 3090 sama zaplala sie kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni biegow.

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 27 styczeń 2015 - 20:07

Gdzie się znajduje dokładnie ten czujnik o którym mowa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mf 3090 sama zaplala sie kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni biegow. Dzisiaj, 22:21
  •  

#22 Share traktormen

traktormen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 23:45

Czujnik ciśnienia oleju jest między elektrozaworami a filtrem hydrauliki pod kabiną. http://images64.foto...af99e8e9a9d.jpg Ten 3; Czujnik wygląda tak:http://tracker.shope...3795628M12/1175

A tak na marginesie to jakie powinno być napięcie na prawidłowo działajacym czujniku bez zapalonej kontrolki? Czy któryś dobrodziej mógłby to sprawdzić (na załączonym silniku gdyż przy zgaszonym czujnik nie przepuszcza prądu). wystarczy lekko wysunąć piny nie odłączając czujnika i przystawić miernik na obydwa bieguny. Z góry dzięki. Poza tym czy czarny kabel powinien być zmasowany? (na schemacie chyba jest) http://obrazki.elekt..._1299716017.jpg

A poza tym gdzie jest czujnik obrotów wałka wom, czyli PTO. Jestem przekonany że to ten z tyłu pod siłownikiem podnośnika na wysokości wałka. Czyżby czujnik obrotów z pozycji nr 2 na zdjęciu powyżej to ten? Tamten z tyłu mam dobry, tylko tego jeszcze nie sprawdziłem.  

#23 Share Przemek1988

Przemek1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 19:51

Olej w całości wymieniłem na nowy Agro Utto, problem pojawia się tylko na rozgrzanym silniku. Zauważyłem też, że olej mi kapie z przedniego napędu jak się rozgrzeje... Czy to może być przyczyną? Dlaczego połowa hydrauliki działa, a połowa nie?

#24 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,myslistwo,pilka nozna Wdizew Lódz.

Napisany 28 styczeń 2015 - 20:00

trzeba bylo kupic ursusa,a nie teraz mam problem.to mi sie najbardziej podoba ze w innych tematach to mf,renowka i tp. sa super ,a jak sie zapali jakas kontrolka to juz panika

Zetor Team.

#25 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 945 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 20:04

W takim razie od czego jest czujnik z numerem 1 bo to on wygląda jak od ciśnienia oleju w skrzyni . Zapalała mi się kontrolka ta czerwona z zębatką i kroplami gdy się paliła zdejmowałem przewód właśnie z czujnika 1 i kontrolka przestawała świecić

#26 Share Przemek1988

Przemek1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 20:09

A może któryś z nich, to czujnik od prędkości jazdy? bo to od samego początku mi nie działa, a czasem by się przydał...

Kolego, jedynka (z tego co znalazłem) to jest jakiś czujnik od filtra, a trójka, czujnik niskiego ciśnienia

Edytowany przez Przemek1988, 28 styczeń 2015 - 20:20.

#27 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 20:33

Kiedyś pisałem jusz raz   http://www.agrofoto....hodnych/page-44  a czujnik prędkości jazdy jest pod zbiornikiem paliwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mf 3090 sama zaplala sie kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni biegow. Dzisiaj, 22:21
  •  

#28 Share traktormen

traktormen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 21:25

Aby móc tanio naprawić takiego masseya, to trzeba mieć 2 egzemplarze. Wtedy człowiek nie traci czasu na diagnozę: przekłada się sterownik i wszystko jasne, czy usterka elektroniczna, czy mechaniczna. Czujnik nr 1 to czujnik zapchanego filtra hydrauliki. Kontrolka od nie go to ta z dwoma kroplami w kole zębatym. Kontrolka z jedną kroplą pod kołem zębatym jest od cciśnienia w skrzyni. U siebie mam instalację sprawną, ale autotronic jest chyba tylko częściowo sprawny. To znaczy że procesor chodzi, gdyż rozłącza kontrolki (wszystkie prócz ciśnienia w skrzyni i załączonego wałka wom) po paru sekundach od odpalenia oraz załącza automatycznie blokadę gdy wciskam sprzęglo. Po wciśnięciu sprzęgła, możliwe jest załączenie wom, ale rozłącza się samoczynnie po paru sekundach razem z kontrolką blokady, mimo że kontrolka wałka wom świeci ciągle. Sprawdzie u siebie, czy również na sprzęgle odpali wom, bo nie wiem czy to normalne w tych ciągnikach. Warto pamiętać, że czujnik prędkości jest połączony z czujnikiem ciśnienia w skrzyni czarnym kablem "N". odłaczenie któregokolwiek czujnika nie daje żadnej reakcji. Chore, jak po pijaku myślenie. ;[ 

#29 Share traktormen

traktormen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 01 luty 2015 - 12:58

Zrobiłem instalację z częściowym pominięciem sterownika i działa, mimo iż mniejszy komfort sterowania skrzynią. Z racji iż wałek startował tylko na sprzęgle, spiąłem na stałe włącznik pod pedałem, dający sygnał na autotronic o załączonym sprzęgle. Włacznik ten załączał na autotronic'u blokade i napęd. Prąd na elektrozawór włączający wałek płynie ze sterownika. Pozostałe fazy do elektrozaworów odcięłem. Prąd na elektrozawór poprowadziłem bezpośrednio z żołtego przełącznika blokady - dla bezpieczeństwa blokada działa tylko przy trzymaniu wciśniętego guzika, czyli normalnie jest odłączona. Pozostałe fazy przeprowadziłem do konsoli, na nieużywanych już kabelkach ze sterownika do zegarów. Tam zamontowałem 3 podświetlane włączniki do speddshift'u, redukcji lub napędu.  Zasilanie z żółtego kabla napędzającego sterownik (bezpośrednio z aku, 10 A bezpiecznik na przodzie ciągnika) + bezpiecznik 7,5 A przed włącznikami. Muszę pamiętać, aby napęd rozłączać na szosie i przy dużych prędkościach.  Każda funkcja połączona z kontrolkami, z tym że, dla prostoty, nie wmontowałem przekaźnika do negacji napięcia (jeśli prąd idzie na elektrozawór biegów zapala jedną z diód, jesli odłącze, nie świeci się żadna)rzecz jasna czujnik ciśnienia jest odłączony, więc muszę manualnie sprawdzić co jakiś czas ciśnienie i stan oleju. Całe szczęście, że wałek załącza się przez autotronic, gdyż na krótko nie było by wolnego rozruchu. Pozostałe czujniki idące przez sterownik pozostawione bez zmian, być może sprawne i czasem się zaświecą kontolki od nich. Teraz czas na grzebanie w skrzyni. Prawdopodobnie do wymiany sychronizator od redukcji, gdyż po zamkięciu elektrozaworu nie idzie wcisnąć żadnego biegu ale na "szosowych" wchodzą normalnie. Czy to bardzo skomplikowane, bo nie wiem czy wozić traktor na lawecie 100 Km do najbliższego speca od skrzyni?? jaki koszt części? Być może redukcja wejdzie, ale na załaczonym biegu ale boje się sprawdzić żeby nie narobić bigosu. póki co na luzie i na postoju po załączeniu - blokada, a po otwarciu elektrozaworu wszystko norma. 

#30 Share traktormen

traktormen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 06 luty 2015 - 19:06

Zauważyłem także, że kontrolki wariują, jeśli co niektóre się spalą lub nie łaczą kostki do zegarów. Także jeśli coś się świeci, to niekoniecznie "zgodnie z prawdą" i tzreba poszperać pod deską.  

#31 Share GrzechuIS

GrzechuIS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja; piłka nożna

Napisany 20 luty 2015 - 08:27

Witam Panowie.

Mam taki problem w MF3050. Mianowicie po wymianie oleju i filtra w skrzyni przestał działać WOM. Pozostała hydraulika działa. Wczoraj ojciec woził trochę ziemi przyczepą i po wy kiprowaniu paru wywrotek i rozgrzaniu oleju wałek zaczął się załaczać. Stad moje pytanie czy moze być to wina zbyt gęstego oleju?? Do tej pory stosowałem AGROL U, ale teraz sprzedawca w punkcie z olejami namówieł ojca na jakiś zamiennik Agri U U, tata się skusił bo tańszy i teraz jest problem.

Na chłopski rozum wydaje mi się ze olej jest za gęsty skoro po rozgrzaniu wszytko działa ale może ktoś miał podobny problem i przyczyna leży gdzieś indziej.

#32 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 945 postów

Napisany 20 luty 2015 - 18:27

a jakie tarametry ma ten olej? ogólnie to powinien być UTTO albo STUO ja w swoim mam AGROL U 10W40 STUO

#33 Share wojo88

wojo88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 20:25

witam mam podobny problem mf 6150 kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni zapala się gdy ciągnik jest rozgrzany i wtedy włącza się pol bieg D po chwili czasem dłuższej czasem krótszej gaśnie, pomożecie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share Marko-Fracek

Marko-Fracek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 14:22

miałem to samo ciśnienia były ok a jednak sie zapalała przyjechał serwis okazało sie ze na obudowie wkładu filtra zaśniedział ten czujnik wciskany wyjety wyczyszczony gniazdo również poskładane spowrotem i jest ok