Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gotujący sie olej hydrauliczny Belarus 1025.3 cd.

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rafcyk12

rafcyk12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 14:28

Gotujący sie olej hydrauliczny Belarus 1025.3 cd. Witam ,
Przeglądałem forum dotyczące tego tematu i teraz chciałbym sie dowiedzieć czy ktoś sobie poradził z tym problemem w Belerusie/Pronarze? Czy założenie chłodnicy oleju załatwi sprawę? U mnie problem występuje podczas pracy z pługiem 4 obrotowym i talerzowym agregacie uprawowo- siewnym. Po rozgrzaniu się oleju mam problem z opuszczaniem podnośnika (muszę wcisnąć popychacz rozdzielacza).

Załączone miniaturki

• popychacz rozdzielacza.JPG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gotujący sie olej hydrauliczny Belarus 1025.3 cd. Dzisiaj, 17:42
  •  

#2 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 14:48

Gotujący sie olej hydrauliczny Belarus 1025.3 cd. ja ta druga dzwignia poruszam i opada mowimy caly czas o monoblocku

#3 Share rafcyk12

rafcyk12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 16:27

Gotujący sie olej hydrauliczny Belarus 1025.3 cd. Tak, to jest monoblock. u mnie nic nie pomaga ruszanie dzwigniami ani jedną ani drugą.

#4 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 29 wrzesień 2013 - 16:53

Gotujący sie olej hydrauliczny Belarus 1025.3 cd. to nie jest od grzania sie oleju .. Mój kolega miał tak samo w 952.2 i co odziwo pomogło to ze serwisant wymienił zawór .. od tamtej chwili wszystko było ok
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#5 Share rafcyk12

rafcyk12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 20:07

Gotujący sie olej hydrauliczny Belarus 1025.3 cd. zawór też już został wymieniony i nic nie pomogło. a dotknąć sie wężą zbiornika oleju czy węży jest nie realne bo są tak gorące. jak ściągne boczki od maski to można troszkę dłużej pracować ale po pewnym czasie wszystko powraca.

#6 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 13:00

Gotujący sie olej hydrauliczny Belarus 1025.3 cd. Sprawedziłeś cisnienie w gniazdach ?

#7 Share yuras23

yuras23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 20:14

Gotujący sie olej hydrauliczny Belarus 1025.3 cd. witam. miałem tak samo w 1221.4 ale podnośnik ten sam monoblok wymiana oleju na lepszy i założenie chłodnicy nic nie dało dopiero wymiana rozdzielacza tego okrągłego od podnoszenia sprawę załatwiła koszt ok 400 zł wymiana parę minut nawet oleju nie musisz spuszczać tylko trochę Ci wyleci. umnie od nowego tak się działo

#8 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 21:09

Gotujący sie olej hydrauliczny Belarus 1025.3 cd. ja mam u siebie to samo mam belarusa 952 i olej mi się gotuje przy pługu obrotowym i przy agregacie uprawowo siewnym przy iinych maszynach jest ok co dziwne agergat uprawowo siewny jak podnosze rozłożony 30 min i olej zagotowany ale jak składam siewnik to moge siać cały dzień i nic wszytko ok

oto co zrobiłem zeby było lepiej wymiania oleju, założenie chłodnicy oleju, zmiana pompy na większą nsz-40, wymiana zaworu tego z tyłu

a olej dalej się gotuje to jest przyczyną ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 21:27

Gotujący sie olej hydrauliczny Belarus 1025.3 cd. Jak podnosi te cięższe maszyny to na wolnych obrotach czy trzeba dodać gazu?

#10 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 01 październik 2013 - 20:00

Gotujący sie olej hydrauliczny Belarus 1025.3 cd. na początku na wolnych obrotach podnosi ale w miare nagrzewnia się oleju trzeba dodawać gazu potem to wogle trzba gazować a jak się olej zagotuje to wcale nie podnosi trzeba czekać aż ostygnie

#11 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 02 październik 2013 - 08:46

Gotujący sie olej hydrauliczny Belarus 1025.3 cd. Od nowosci miałem to samo i od kiedy podreciłem go na zaworze nie ma zadnego problemy czy z obrotówką czy z zestawem uprawowo siewnym .. ... kazdy ciagnik jeśli ma na zwukłym sterowaniu podnosnikiem mechanicznym bedzie troszke wolniej podnosił jak bedzie olej gorący bo cisnienie spada... ..

#12 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 10 październik 2013 - 20:34

Gotujący sie olej hydrauliczny Belarus 1025.3 cd. Nie kreccie zaworami na slepo u mnie w 952.4 od nowosci bylo 180bar i tyle powinno byc. Wiadomo za jak goracy olej to cisnienie spada bo olej sie robi rzadki prawie jak woda, tak samo jak olej w silniku, tam tez cisnienie z uplywem minut spada.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#13 Share Cichy1925

Cichy1925

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 14:14

Gotujący sie olej hydrauliczny Belarus 1025.3 cd. ten zawór z tyłu tylko trzeba do gory wyjąć nic go nie trzyma poza tymi dwoma śrubami bo nie moge go wyciągnąć troszkę uniosłem i niechce dalej iść coś go tam trzyma jeszcze?

#14 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 15:56

Gotujący sie olej hydrauliczny Belarus 1025.3 cd. Napisalem ci odpowiedz w innym temacie co TEZ zapytales.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Cichy1925

Cichy1925

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 21:57

Gotujący sie olej hydrauliczny Belarus 1025.3 cd. ten zawór niechciał mi wyjść bo taka mała sprężynka mi zablokowała i niestety ( ale i też dobrze) mi się rozciągnęła i nie nadawała się do użytku i byłem zmuszony złożyć bez niej bo nie dostałem nowego a dopiero za tydzień dostawa, a w polu robota się gotuje. I teraz wyjaśnienia dlaczego dobrze że mi się rozciągnęła. Złożyłem wszystko bez tej sprężynki i nie wiem dlaczego ale dwa dni siania i dwa dni orki i żadnego problemu wszystko ładnie chodzi gdzie wcześniej po godzinie pracy nie chciał mi opuszczać

Dodaj odpowiedź