Zaloguj się, aby obserwować  
rafcyk12

Gotujący sie olej hydrauliczny Belarus 1025.3 cd.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafcyk12    0

Witam ,

Przeglądałem forum dotyczące tego tematu i teraz chciałbym sie dowiedzieć czy ktoś sobie poradził z tym problemem w Belerusie/Pronarze? Czy założenie chłodnicy oleju załatwi sprawę? U mnie problem występuje podczas pracy z pługiem 4 obrotowym i talerzowym agregacie uprawowo- siewnym. Po rozgrzaniu się oleju mam problem z opuszczaniem podnośnika (muszę wcisnąć popychacz rozdzielacza).

post-11925-0-63749300-1380461259_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

to nie jest od grzania sie oleju .. Mój kolega miał tak samo w 952.2 i co odziwo pomogło to ze serwisant wymienił zawór .. od tamtej chwili wszystko było ok


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcyk12    0

zawór też już został wymieniony i nic nie pomogło. a dotknąć sie wężą zbiornika oleju czy węży jest nie realne bo są tak gorące. jak ściągne boczki od maski to można troszkę dłużej pracować ale po pewnym czasie wszystko powraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yuras23    7

witam. miałem tak samo w 1221.4 ale podnośnik ten sam monoblok wymiana oleju na lepszy i założenie chłodnicy nic nie dało dopiero wymiana rozdzielacza tego okrągłego od podnoszenia sprawę załatwiła koszt ok 400 zł wymiana parę minut nawet oleju nie musisz spuszczać tylko trochę Ci wyleci. umnie od nowego tak się działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

ja mam u siebie to samo mam belarusa 952 i olej mi się gotuje przy pługu obrotowym i przy agregacie uprawowo siewnym przy iinych maszynach jest ok co dziwne agergat uprawowo siewny jak podnosze rozłożony 30 min i olej zagotowany ale jak składam siewnik to moge siać cały dzień i nic wszytko ok

 

oto co zrobiłem zeby było lepiej wymiania oleju, założenie chłodnicy oleju, zmiana pompy na większą nsz-40, wymiana zaworu tego z tyłu

 

a olej dalej się gotuje to jest przyczyną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jak podnosi te cięższe maszyny to na wolnych obrotach czy trzeba dodać gazu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

na początku na wolnych obrotach podnosi ale w miare nagrzewnia się oleju trzeba dodawać gazu potem to wogle trzba gazować a jak się olej zagotuje to wcale nie podnosi trzeba czekać aż ostygnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Od nowosci miałem to samo i od kiedy podreciłem go na zaworze nie ma zadnego problemy czy z obrotówką czy z zestawem uprawowo siewnym .. ... kazdy ciagnik jeśli ma na zwukłym sterowaniu podnosnikiem mechanicznym bedzie troszke wolniej podnosił jak bedzie olej gorący bo cisnienie spada... ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Nie kreccie zaworami na slepo u mnie w 952.4 od nowosci bylo 180bar i tyle powinno byc. Wiadomo za jak goracy olej to cisnienie spada bo olej sie robi rzadki prawie jak woda, tak samo jak olej w silniku, tam tez cisnienie z uplywem minut spada.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy1925    1

ten zawór z tyłu tylko trzeba do gory wyjąć nic go nie trzyma poza tymi dwoma śrubami bo nie moge go wyciągnąć troszkę uniosłem i niechce dalej iść coś go tam trzyma jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Napisalem ci odpowiedz w innym temacie co TEZ zapytales.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy1925    1

ten zawór niechciał mi wyjść bo taka mała sprężynka mi zablokowała i niestety ( ale i też dobrze) mi się rozciągnęła i nie nadawała się do użytku i byłem zmuszony złożyć bez niej bo nie dostałem nowego a dopiero za tydzień dostawa, a w polu robota się gotuje. I teraz wyjaśnienia dlaczego dobrze że mi się rozciągnęła. Złożyłem wszystko bez tej sprężynki i nie wiem dlaczego ale dwa dni siania i dwa dni orki i żadnego problemu wszystko ładnie chodzi gdzie wcześniej po godzinie pracy nie chciał mi opuszczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Tomas13
      Mam problem z ciągnikiem  Belarus 952.4. Kontrolka od świec żarowych po przekręceniu kluczyka powinna się świecić przez około 30sek od momentu przekręcenia kluczyka i zacząć migać po tych 30sek informując ze świece są nagrzane, po odpaleniu silnika powinna zgasnąć. Teraz jest tak ze kontrolka miga od razu po przekręceniu kluczyka  (co ok 3sek przez ok 0,5sek) . Włączenie silnika nie powoduje przerywa migania kontrolki, sama przestaje migać po kilku minutach. Co może być tego przyczyną, czy to problem z jakimś przekaźnikiem/sterownikiem świec???
    • Przez Domek96
      Mam pytanie może ktoś wie dlaczego w renault 75.14 jak podnoszę sprzęt na podnośniku to po pewnym czasie drży czy podskakuje
    • Przez Delbeta
      Jaki płyn lać do wspomagania, tego zbiornika z przodu ciągnika w belarus 952. 4 ?
    • Przez Arasowsky
      Witam! Pomogliście mi już parę razy, więc i tym razem pewnie znajdziecie rozwiązanie mojego problemu. Mam w swoim T25 tura i z tą sekcją jest wszystko ok. Jak podniesie na maksimum to nawet wajha sama odbija do położenia neutralnego. Natomiast z podnośnikiem, czyli drugą sekcją jest taki problem, że od niedawna zauważyłem jak dojdzie podnośnik do samej góry to wyrzuca olej w okolicach pompy.  Ktoś przerabiał taki problem? Co może być tego powodem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj