Skocz do zawartości

Zdjęcie

mały problem w wyborze ciągnika

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share farmmaster

farmmaster

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 12:37

mały problem w wyborze ciągnika zamierzam w przyszłości nabyć ciągniki który będzie pracował na 10 ha 3,4,5 klasa ziemi 6 ha ornych i 4ha użytków zielonych. w planach jest również powiększenie gospodarstwa. ciągnik miał by pracować z turem 3-sekcyjnym. aktualnie posiadam ursusa c-330. nowy nabytek był by wykorzystywany do orki. mam zamiar również zakupić zestaw uprawowy-siewny oraz agregat scierniskowy. oraz jak starczy keszu to prase zwijającą z rotorem lub bez, jeżeli zakupie bez to na pewno kupie samozbierającą do kiszonek ale nad tym wyborem muszę się jeszcze zastanowić co jest lepsze czy sianokiszonka w belach czy kiszonka w pryzmie . chciałbym żeby to był ciągnik nie za dużej mocy ale żeby dawał rade ;P cena ciągnika powinna wynosić w granicach 20000 tys do max 45000. proszę o radę

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mały problem w wyborze ciągnika Dzisiaj, 06:00
  •  

#2 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 13:33

mały problem w wyborze ciągnika Ja bym stawiał na moc 80-85km bo to idealna moc na dzisiejsze czasy na główny, uniwersalny traktor w małym gospodarstwie. Jak nie masz i nieplanujesz mieć paszowozu to po co ci noże w prasie? To tylko większy pobór paliwa i trzeba mieć dużo większy traktor od 110km by wszystko miało ręce i nogi. Lepiej mieć prasę rolująco bez noży łańcuchową czy pasową i zbierać sianokiszonkę suchszą bo jest zdrowsza dla bydła a dodatkowo dawać kiszonkę z kukurydzy np. lub jak mówisz z pryzmy kiszonke z trawy. Samą kiszonką karmiąc tylko to pokaleczy się bydło lub zabije bo tylko sraka będzie i wywalanie kasy na leki i lekarza.

#3 Share PiotrekNHts

PiotrekNHts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 13:33

mały problem w wyborze ciągnika trochę się rozpędziłeś z tymi maszynami jak na razie wystarczy ci 60tka lub mtz82 z napędem

#4 Share Ramzes009

Ramzes009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 13:35

mały problem w wyborze ciągnika zetor 7245. Do wszystkiego, i części relatywnie tanie i dostępne.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i głupota ludzka... choć mam wątpliwości co do tej pierwszej"
A.Einstein
-------------------------------------
Ursus C360 3P fan.

#5 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 28 wrzesień 2013 - 14:18

mały problem w wyborze ciągnika Też polecam mtz ursus z serii 900 lub zetora 7245 7745 na początek wystarczy.Gdy odpowiednio powiększysz areał możesz pomyśleć o czymś zachodnim.

#6 Share rafal3050

rafal3050

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja, koszykówka

Napisany 28 wrzesień 2013 - 15:33

mały problem w wyborze ciągnika może massey ferguson 3060 lub 3070 fajne ciągniki oszczędne i na pewno ci wystarczy , niezabardzo sie rozpedzasz z tymi maszynami

#7 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 16:16

mały problem w wyborze ciągnika Noże się przydają bo dużo łatwiej rozdawać i krowy zjadają większe ilości a więc więcej mleka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share farmer321

farmer321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Zainteresowania:Sport i rolnictwo

Napisany 28 wrzesień 2013 - 16:16

mały problem w wyborze ciągnika 914 Polecam masywny i częsci dostepne i tanie

#9 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 16:28

mały problem w wyborze ciągnika Ja bym Ci nie polecał MTZ do tura bo zaraz przód padnie, tak jak polega wyżej wspominał może MF albo Renault ewentualnie jakiś Ursus.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#10 Share Niki20

Niki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 28 wrzesień 2013 - 17:23

mały problem w wyborze ciągnika Deutz DX 85 :)

#11 Share farmmaster

farmmaster

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 21:30

mały problem w wyborze ciągnika Dzięki wszystkim za rady:D bardzo mi pomogły i rzuciły jakiś trop w poszukiwaniu.
Niki20 ten deutz to nawet fajny. widzi mi się :)

rafal3050ś / PiotrekNHts może się trochę rozpedzam. ale jak kasa będzie to co mam nie inwestować? a jak mam inwestować to już wolę w konkretny sprzęt Najbardziej mi się podoba wypowiedź Risto tylko sądziłem że taki 80 konny ciągnik da sobie radę da sobie radę z prasą z rotorem i nożami :I

Ja osobiście myślałem nad kupnem U 914 lub zetora 8145, 7745 7245 6245 myślałem też nad ursusem 4514 fajny ciągniczek lecz boję się żę może nie dać rady z tym sprzęte co zamierzam kupić. jeśli chodzi o MF to tylko seria 61XX mi się widzi z Renault ostatni fajnego Ergosa 85 oglądałem nawet fajny i również miałem okazję zakupu JD 6100 też super ciągniczek.

#12 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 29 wrzesień 2013 - 10:22

mały problem w wyborze ciągnika U 914 lub ten Johnny 6100 spokojnie starczą Ci na ten areał a nawet jak powiększysz to się nie przemęczą. Do tura też będą dobre a na zwrotności nie tracą bo są dość zwinne. Czy warto przepłacać za starego Zetora to bym sie na Twoim miejscu zastanowił. Już lepiej wyłożyć większą kasę na Jelonka albo postarać się o tańsze Renault. Ursusa zaproponowałem jedynie ze względu na cenę, ale jak liczysz na coś w czym się będzie dobrze pracowało i jeszcze pochodzi ładnych parę lat, to porzuć oglądanie się za komunistycznymi wynalazkami. Też tak kiedyś myślałem żeby kupić 914 albo Zetka 8145 ale jak się nad tym głębiej zastanowić i popatrzeć ile się w to kasy włoży, to wolę poczekać i kupić coś nowego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share romek2211

romek2211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 12:26

mały problem w wyborze ciągnika Witam,jeżeli ktoś potrzebuje części lub pomocy w naprawie ciągników renault zapraszam najlepiej kontakt telefoniczny z powodu braku czasu.Dysponuje wieloma częściami nowymi i uzywanymi do tej marki.Pozdrawiam tel:518 859 975

Dodaj odpowiedź