Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zbiornik otwarty

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kopsztyk

kopsztyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 21:52

Zbiornik otwarty Czy może mi ktoś powiedzieć czy zbiornik w kombajnie otwarty na niebo da się jakoś szczelnie zamknąć?
Tzn w połowie zbiornika łapie mnie deszcz na polu. Mogę wtedy to jakoś zamknąć i się nie przejmować czy muszę w deszcz sypać na przyczepę, żeby zboże dokładnie zmokło i dopiero przyczepę przykryć?
Jeśli to zależy od marki to tez fajnie jakby ktoś powiedział.
Dodany obrazek
Zdjęcie w razie gdyby ktoś nie wiedział o co chodzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zbiornik otwarty Dzisiaj, 01:51
  •  

#2 Share kristofus

kristofus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 00:01

Zbiornik otwarty W takich JD od pewnej ilości ziarna w zbiorniku nie zamkniesz. Razem z klapami elektryczny siłownik podnosi do góry część ślimaka załadowczego i gdy jest ziarno po prostu nie ma on gdzie opaść a tym samym blokuje klapy.
Jak nie ma dużo ziarna to się jeszcze może przynajmniej częściowo lub całkowicie udać zamknąć.
Ogólnie jak deszcz to przyczepa z plandeką i zjazd z pola. Wysypywanie trwa 2 minuty.
Zamknięty zbiornik też nie jest jakoś super szczelny.

#3 Share kopsztyk

kopsztyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 09:34

Zbiornik otwarty Nie chodziło mi o konkretną markę a JD to pierwszy jaki znalazłem w grafice, tylko czy w ogóle jest sens o zysk takim myśleć bo nie zawsze jest na polu przyczepa z plandeką na stelażu.
Dzięki za rozwinięcie tematu

#4 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 10:22

Zbiornik otwarty Trzeba wozić plandekę na kombajnie i rozwijać w razie potrzeby. ;)

#5 Share Assasin

Assasin

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 166 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 05:15

Zbiornik otwarty Takie kombajny to głównie w krajach ciepłych są.Dobrze myslisz kolego z tym deszczem.Ja bym na twoim miejscu kupił bez tego otwieranego zbiornika.Wiadomo więcej tam wejdzie ale jak zacznie padać to i więcej zaleje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share grucha1984

grucha1984

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 15:42

Zbiornik otwarty Taki system producenci stosują z reguły w dużych modelach swych kombajnów. Więc taki kombajn zazwyczaj pracuje w dużych gospodarstwach i uwierzcie mi że dla nich zmoknięcie 7-8 ton ziarna nie jest tragedią bo raczej jak nie na pewno posiadają suszarnie.

#7 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 17:00

Zbiornik otwarty Witam,trzeba by wozić w kombajnie jakąś plandekę nie za dużą (dopasowaną do zbiornika),aby w każdej chwili można było nakryć zbiornik z ziarnem, jedyne wyjście aby nie zmokło :rolleyes: Pozdrawiam.

#8 Share Assasin

Assasin

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 166 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 20:23

Zbiornik otwarty Jak już koniecznie masz kupować kombajn ze zbiornikiem otwieranym na niebo,to ta plandeka to niezły patent powiem szczerze;)

#9 Share eugene

eugene

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 10:49

Zbiornik otwarty i tutaj sie zgodze widzialem zamykane zbiorniki kolega ma a i tak jakos tam deszczu sie nalalo ja jestem noiwicjusz ale wlasnie zrobilem tak jak radzi Wieslaw mamosc dobra plandeke i z jnej ony ztylu zbika zaczeponalezy zwinieta i jkos to przzucam na przod i zbiornik nakryty i w tym roku siesprwdzilo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Skibal

Skibal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 10:00

Zbiornik otwarty

Ale np w większych Dominatorach np mojej 108-ce nie ma możlicości zamoknięcia ziarna jako że zbiornik jest tak skonstruowany że gwarantuje zadaszenie całego zbiornika