Zaloguj się, aby obserwować  
ThePelt0r

Kuhn vs. Gregoire-Besson

Polecane posty

ThePelt0r    5

Witam!!!

 

Mam ok. 200ha. pola ornego. Jestem przed zakupem nowego pługa. Dokładnie interesuje mnie 5 korpusów (z ramieniem do wału, zabespieczeniem hydraulicznym)i z firm podanych w temacie. Przewiduje go do JD7600 ale późniejszym czasie planuje kupić traktor o mocy 210-230km.

Proszę was o poradę który wybrać. Będę bardzo wdzięczny. :)

Edytowano przez ThePelt0r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSlask    77

Jak kolega piszę że chce z firm podanych w teacie,to nie mówicie mu o Lemkenie. Według mnie GB lepszy,bardziej i się podobaja,cieszą się dobrą opinią no i mają spore doświadczenie w tym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smutas96    13

chcesz wiedzieć powiem ci bo oram kuhnem multimaster 112 za zabespieczneiach śrubowych czyli na zrywanie i na vario ramie i tym pługiem już 6 lat oramy i teraz do wymiany są dopiero lemiesze a przedstawiciel kuhna powiedział że odkładnice a dokładnie piersi wytrzymią cały ten pług . oramy nim 100 rocznie i czasem więcej i nie narzekamy na zakup był udany więc polecam a gregułar to co kolega ma i powiedział że dobrze ora ale ja tam wole kuhna jednak solidna robota wytrzymały materiał jak sie ora na orginalnych częściach to robota idzie.jak chcesz kupować to kup se od razu 6 skib powiedzmy 5+1 bo potem jak byś chciał osobno kupić korpus to za drogo to przychodzi wiem bo chcieliśmy kupić . 4 skibowy tym co robie to waży dokładnie 1403 kg .

Edytowano przez smutas96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSlask    77

Z tego co wiem to zawieszany i w planach 6 skiba jest,tylko najlepiej by było aby się użytkownicy tych maszyn się wypowiadali i popierali to mocnymi argumentami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePelt0r    5

Właśnie planuje narazie 5 (zawieszany) a jak będzie większy traktor miał za mało, to jeszcze 1 się dokupi.

Nie tylko opinie, przecież każdy coś doradzi, ale jak kolega wspomniał to głównie chodzi o opinie.

Edytowano przez ThePelt0r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smutas96    13

moge Ci zdjęcia pługa zrobić jak wyglada po 6 latach i zobaczysz że pług jak nówka vario rama piekna sprawa i wgl dobre wykonanie . jak narazie w tym pługu było wymienione lemiesze w przedpłużkach 2 razy ale to norma w każdym pługu no i dłuta jak w każdym a tak nic pozatym ale nie zapominajmy że pług ora na orginalnych wszystkich częściach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Jeżeli chodzi o mnie i według mnie to najlepsza opcją był by pług VN m 1000-4 skiby bądź więcej, jeżeli oczywiście nie brać pod uwagę lemkena,

Pług oczywiście dobej jakości adekwatnej do jego ceny, materiał wytrzymały nadający się nawet na duże gospodarstwa. Jeżeli nawet interesuje kogoś kupno używanego to cena "5-skibówki" oscyluje w granicach 30 tyś..

Znajomy ma takowego i pracuje z Renault 155.54 i bardzo go sb chwali.. Pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Ibrahim
      Mam problem w doborze zgrabiarki. Chcę kupić „kołową” do C 330, a w ostateczności do Zetora 7011. Czy Kuhn GM 3501 to dobre rozwiązanie do ciapka? 
    • Przez rolnik0987654321
      Witam mam pytanie przymierzam się do zakupu siewnika do kukurydzy, wchodzą trzy siewniki w grę . 
      1. KUHN Maxima 2 
      2, Monosem NG plus 4
      3. Gaspardon MTE 6 rzędów 
      Moje pytanie jest do khuna chodzi m i o wagę siewnika bo przedstawiciel powiedział  ze 4-ka warzy około 1,5 tony co jest mi ciężko uwierzyć . i drugie pytanie chodzi o te koła napędowe tylne do nawozu podobno pękają mocowania tych kół i czy New holland T6.120 da rade z tym siewnikiem .  Jeżeli ktoś posiada dany siewnik proszę o odpowiedz 
    • Przez kaamil12
      Siemka, ktoś ma jakieś opinie o opryskiwaczach kuhn/ kverneland  ??
    • Przez everto
      witam
      zakupiłem ostatnio wycinak kuhn z windą. chciałbym przerobić go na tura. moje pytanie brzmi jak podłączyć przewody (przez rozdzielacz lub bez) żeby obsługiwać go 3 sekcją od tura? 
      btw winde odrzuciłem, nie potrzebna mi na tura. ktoś juz tak przerabiał ? da sie wogóle tak czy jednak musi być ten rozdzielacz i obsługa ramienia za pomoca dzwigni w rozdzielaczu ?może chaotycznie opisałem ale mam nadzieje ze ktoś ogarnia o co mi kaman xd
      btw2. zdj zapozyczone z neta, ale wycinak jest ten sam

    • Przez gadget
      Sprzedam nieużywaną zgrabiarkę kuhn GA 7501 z 2018 r w okazyjnej cenie
      Zgrabiarkę trzeba będzie sobie złożyć bo część maszyny jest w pudełku.
      Proszę o poważne oferty





×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj