Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kuhn vs. Gregoire-Besson

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ThePelt0r

ThePelt0r

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika leśna

Napisany 26 wrzesień 2013 - 21:03

Kuhn vs. Gregoire-Besson Witam!!!

Mam ok. 200ha. pola ornego. Jestem przed zakupem nowego pługa. Dokładnie interesuje mnie 5 korpusów (z ramieniem do wału, zabespieczeniem hydraulicznym)i z firm podanych w temacie. Przewiduje go do JD7600 ale późniejszym czasie planuje kupić traktor o mocy 210-230km.
Proszę was o poradę który wybrać. Będę bardzo wdzięczny. :)

Edytowany przez ThePelt0r, 02 październik 2013 - 14:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kuhn vs. Gregoire-Besson Dzisiaj, 19:09
  •  

#2 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 26 wrzesień 2013 - 23:20

Kuhn vs. Gregoire-Besson Gregoire-Besson to firma naprawdę dobra. A nie myślałeś może o lemkenie varitansanit? Mają one bardzo ciekawy system pługa zawieszanego w połączeniu z pół zawieszanym. Ciągnik ma lekko. Tu masz linka do yt o tym pługu
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#3 Share AgroSlask

AgroSlask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 02 październik 2013 - 14:27

Kuhn vs. Gregoire-Besson Jak kolega piszę że chce z firm podanych w teacie,to nie mówicie mu o Lemkenie. Według mnie GB lepszy,bardziej i się podobaja,cieszą się dobrą opinią no i mają spore doświadczenie w tym :P

#4 Share smutas96

smutas96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,leśnictwo,mechanizacja rolnictwa i leśnictwa . Osobiście nie mam gospodarstwa .Pomagam u znajomego :)

Napisany 02 październik 2013 - 19:10

Kuhn vs. Gregoire-Besson chcesz wiedzieć powiem ci bo oram kuhnem multimaster 112 za zabespieczneiach śrubowych czyli na zrywanie i na vario ramie i tym pługiem już 6 lat oramy i teraz do wymiany są dopiero lemiesze a przedstawiciel kuhna powiedział że odkładnice a dokładnie piersi wytrzymią cały ten pług . oramy nim 100 rocznie i czasem więcej i nie narzekamy na zakup był udany więc polecam a gregułar to co kolega ma i powiedział że dobrze ora ale ja tam wole kuhna jednak solidna robota wytrzymały materiał jak sie ora na orginalnych częściach to robota idzie.jak chcesz kupować to kup se od razu 6 skib powiedzmy 5+1 bo potem jak byś chciał osobno kupić korpus to za drogo to przychodzi wiem bo chcieliśmy kupić . 4 skibowy tym co robie to waży dokładnie 1403 kg .

Edytowany przez smutas96, 02 październik 2013 - 19:21.

#5 Share Adrian98

Adrian98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 02 październik 2013 - 19:16

Kuhn vs. Gregoire-Besson Ja także doradzam ci Kuna Super firma i piękne pługi.

#6 Share TheKakal26

TheKakal26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Technika Rolnicza Motoryzacja Rolnictwo Kobiety Wino i śpiew Produkcja Filmów na YT

Napisany 02 październik 2013 - 19:16

Kuhn vs. Gregoire-Besson Pług współpracował by z tym ciągnikiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share JohnDeere6610

JohnDeere6610

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 02 październik 2013 - 19:25

Kuhn vs. Gregoire-Besson Stawiał bym na GB, mają więcej wspólnego z pługami niż KUHN :) I przydałoby się może 5+1 ? Jeśli chcesz kupić ciągnik około 230 km to, wtedy byś mógł to skibę dorzucić :)
Jeśli pług na kole (półzawieszany) to GB GB GB ! :D Chyba, że wolisz zawieszany ?
Moja opinia.

#8 Share AgroSlask

AgroSlask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 02 październik 2013 - 19:29

Kuhn vs. Gregoire-Besson Z tego co wiem to zawieszany i w planach 6 skiba jest,tylko najlepiej by było aby się użytkownicy tych maszyn się wypowiadali i popierali to mocnymi argumentami ;)

#9 Share ThePelt0r

ThePelt0r

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika leśna

Napisany 02 październik 2013 - 20:26

Kuhn vs. Gregoire-Besson Właśnie planuje narazie 5 (zawieszany) a jak będzie większy traktor miał za mało, to jeszcze 1 się dokupi.
Nie tylko opinie, przecież każdy coś doradzi, ale jak kolega wspomniał to głównie chodzi o opinie.

Edytowany przez ThePelt0r, 02 październik 2013 - 20:40.

#10 Share smutas96

smutas96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,leśnictwo,mechanizacja rolnictwa i leśnictwa . Osobiście nie mam gospodarstwa .Pomagam u znajomego :)

Napisany 02 październik 2013 - 21:35

Kuhn vs. Gregoire-Besson moge Ci zdjęcia pługa zrobić jak wyglada po 6 latach i zobaczysz że pług jak nówka vario rama piekna sprawa i wgl dobre wykonanie . jak narazie w tym pługu było wymienione lemiesze w przedpłużkach 2 razy ale to norma w każdym pługu no i dłuta jak w każdym a tak nic pozatym ale nie zapominajmy że pług ora na orginalnych wszystkich częściach :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share TheLukasTeam

TheLukasTeam

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 03 październik 2013 - 20:12

Kuhn vs. Gregoire-Besson Jeżeli chodzi o mnie i według mnie to najlepsza opcją był by pług VN m 1000-4 skiby bądź więcej, jeżeli oczywiście nie brać pod uwagę lemkena,
Pług oczywiście dobej jakości adekwatnej do jego ceny, materiał wytrzymały nadający się nawet na duże gospodarstwa. Jeżeli nawet interesuje kogoś kupno używanego to cena "5-skibówki" oscyluje w granicach 30 tyś..
Znajomy ma takowego i pracuje z Renault 155.54 i bardzo go sb chwali.. Pozdrawiam.