Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krwawienie z odbytu wraz z wydzieliną

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share andriej81

andriej81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 10:35

Krwawienie z odbytu wraz z wydzieliną Witam. Mam małą przyzagrodową hodowlę kur Leghorn, Suseex i Messa. Kurki z 8 marca zaczęły nieśc pierwsze jajeczka po około 16 tygodniach. Borykałem się jakiś czas z kanibalizmem po zaciemnieniu kurnika i zamontowaniu czerwonego oświetlenia problem ustał. Niestety teraz dostały biegunkę którą leczyłem Enrofloksacyną. niestety częśc kur bardzo krwawi z odbytu, ma problemy ze zniesieniem jaj i pada krwawieniu towarzyszy wyciek białawoprzźroczystego płynu. Zdarza się, że kury znoszą jajko z przyklejonym jajowodem i zdychaja. Nie wiem co robic. Nie mam weterynarza który bylby specjalistą od drobiu.

Załączone pliki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krwawienie z odbytu wraz z wydzieliną Dzisiaj, 15:39
  •  

#2 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 18:44

Krwawienie z odbytu wraz z wydzieliną Na biegunki nie daje się antybiotyków, jeszcze tak mocnych jak enrofloksacyna, podałem to kiedyś innym ptakom a dokładniej gołębiom, efekt był taki że problemy zdrowotne jeszcze bardziej się pogłębiły, i musiałem część ptaków skrócić o głowę. Z tego co pamiętam to enrofloksacyna jest dostępna w postaci do wstrzykiwań, nie do spożywania, jest to bardzo mocny środek nie dla ptaków, ile tego dałeś na 1L ? z tego co pamiętam bezpieczna dawka to do 3ml/L , ale na serio ten środek szkodzi bardziej niż pomaga.
Ja na twoim miejscu odstawił bym antybiotyk, a te rany wyglądają jak stan zapalny, ja bym poskracał te chore ptaki o głowę, raczej nic z nich nie będzie.
Jeżeli nie chcesz dawać antybiotyków to dawaj ze 2 razy w tygodniu takie ziołowe wyciągi one są dla ludzi, jeden to immunofort a drugi sok z jeżówki purpurowej i będa zdrowe ptaki.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 wrzesień 2013 - 19:22

Krwawienie z odbytu wraz z wydzieliną Jest enrofloksacyna dostępna w postaci do wody i to akurat typowo dla gołębi.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Postaw na zielononóżki! zobacz »

•  

#4 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 25 wrzesień 2013 - 21:09

Krwawienie z odbytu wraz z wydzieliną U mnie było podobnie... i to szczególnie z tymi młodszymi kurami..w jeden dzień miała to jedna a za parę dni już 5 też nie wiedziałem co z tym zrobić... jedna była dosyć mała(ten sam wiek co inne) i padła te bardziej wyrośnięte nie miały tego problemu. Pytałem weterynarza i On mówił ze czasem może być tak że młodym kurom ciężko jajka znosić a jak jeszcze są duże to właśnie mogą się dziać takie rzeczy... Kazał przestać im dogadzać jeśli chodzi o dietę...i jechały przez pewien czas na samym zbożu(wcześniej dostawały zlewki, parowane ziemniaki do tego kredę, kukurydzę,różne pasze witaminy do wody itp. i po jakimś czasie wszystko wróciło do normy i jajka były trochę mniejsze...Nie wiem może to przypadek ale u mnie na szczęście pomogło i obyło się bez większych strat ale chętnie poznam opinie i rady doświadczonych hodowców :)
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 27 wrzesień 2013 - 05:48

Krwawienie z odbytu wraz z wydzieliną http://www.agrofoto....iesieniu-jajka/

#6 Share irek9091

irek9091

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 10:40

Krwawienie z odbytu wraz z wydzieliną Szlak mam to samo. Jeśli poznałeś juz przyczyne takiego krwawienia to bardzo proszę o jakis opis tego co udalo Ci sie ustalic

Najgorzej że jest ich coraz więcej i to juz dwa miesiace od kiedy zaczely sie niesc. Jajek jest dosc duzo pomimo mrozów wiec raczej nie jest to choroba wirusowa,ale stracilem juz z 10
szt

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 styczeń 2014 - 13:22

Krwawienie z odbytu wraz z wydzieliną Witam.

U mnie jest to samo na 300 sztuk straciłem ponad 30 ,większość w grudniu kiedy spadała nieśność.Weterynarz nie wie a specjalistów od drobiu u mnie w okolicy nie ma. Przyczyn może być dużo jeżeli karma i warunki w kurniku są dobre zostają tylko uwarunkowania genetyczne,ja w tym roku zmieniam dostawce.

Edytowany przez bynek, 28 styczeń 2014 - 13:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share szwagier11

szwagier11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 luty 2014 - 18:36

Krwawienie z odbytu wraz z wydzieliną Witam!

Mam podobny problem, a mianowicie mam 20 kur zielononóżek i ostatnio dokupiłem 5 kur astr. Zauważyłem, że te 5 kurek siedziało głównie na grzędzie, jakby się bały tamtych. Tak samo z jedzeniem wszystkie leciały a astry nie... Po tygodniu 2 kury miały podziobane zakrwawione odbyty, a na drugi dzień kolejna kura miała to samo. Kury są dobrze żywione.