VladimirT-25A

T-25A dymi na Czarno

Polecane posty

Witam , dziś kultywatorowałem władkiem i rano jak odpalałem i jechałem na pole było wszystko ok tylko jak już uprawiłem rozpocząłem siew zaczoł bardzo dymić na czarno a w siewniku 15 lej jest lekko nigdy się tak nie działo jadąc drogą tak samo nigdzie nie łapie powietrza a ni nic na obroty wchodzi bardzo dobrze tylko jak max gaz to kupa dymu czarnego a jak rusza to biały i w polu to samo i nw czy by to był już koniec silnika silnik trzyma ciśnienie oleju na ciepły 4 zimny 4,5 na liczniku z góry dzięki za odpowiedź . Jak ktoś by wiedział co mu może dolegać niech napiszę Pozdrawiam.

 

Dodam że w bronowaniu po siewie było podobnie tak dymi jak by z 8 ton ciągał .


 

Владимирец T25A

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pomogło założyłem nową kasetę filtra nowy olej , gąbkę i i to samo

może moim zdaniem to może być wina

1 Pompa wtryskowa albo za dużo już jest oleju znaczy tej ropy w co się zamienia

2 wtryskiwacze

3 filtry paliwa choć były zmieniane na żniwa

?????


 

Владимирец T25A

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam, prawdopodobnie końcówki wtryskiwaczy zaczeły lać, lub też nawala regulator pompy paliwa, ale najpierw wykręć wtryski i sprawdż :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to jest bardzo prawdopodobne bo jak odpalam po wyciągnięciu odprężnika i uruchomienie silnika i jak wyłączę odprężnik to tak ciężej załapuję silnik

I pokazuję biały dym Również Pozdrawiam :rolleyes:


 

Владимирец T25A

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak biały dym to wtryski padły ale musi kopcić na biało a nie czarno bez obciążenia.No ale jakiegoś gównianego paliwa nalałeś że tak od razu padły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem ustąpił , co zrobiłem

1- wyregulowałem zawory

2- zmieniłem olej w korpusie pompy wtryskowej

3- zakupiłem nowe wtryskiwacze (Końcówki) i ustawiłem.

Po bronowaniu i sprawdzeniu wszystkiego Mogę stwierdzić że problem ustąpił ! ,nie pokazuję wcale dymu

Po odpaleniu puści lekki dymek i tyle po wszystkich pracach ciągnik dokładnie umyłem,

Dziękuję wszystkim za pomoc w rozwiązaniu tego problemu Pozdrawiam . :)


 

Владимирец T25A

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65

Koledzy pytanie 

Mój "ciapeczek" zaczoł walic czarnym dymem i to nawet przy lekkich pracach jak sianie o oraniu juz niemówie wali non stop czarnym dymem 

- wymieniłem wtryski  i wyregulowałem

- oddałem pompe paliwowa do regeneracji ( sprawdzony fachowiec) 

- wymieniłem filtry paliwowe i sprawdziłem cały układ paliwowy

- umyłem i wyczysciłem filtr powietrza 

- ustawiłem zawory 

i dalej dymi nawet jak go na postoju przegazuje to dawje czarnym dymem - co to może by ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Koledzy pytanie 

Mój "ciapeczek" zaczoł walic czarnym dymem i to nawet przy lekkich pracach jak sianie o oraniu juz niemówie wali non stop czarnym dymem 

- wymieniłem wtryski  i wyregulowałem

- oddałem pompe paliwowa do regeneracji ( sprawdzony fachowiec) 

- wymieniłem filtry paliwowe i sprawdziłem cały układ paliwowy

- umyłem i wyczysciłem filtr powietrza 

- ustawiłem zawory 

i dalej dymi nawet jak go na postoju przegazuje to dawje czarnym dymem - co to może by ?

Dobrze ustawiłeś kont wtrysku bo wygląda że jest za późny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65

paliwo jest takie sama jak i przed dymieniem , a kont wtrysku niewiem bo pompiarz ustawiał ..kurcze juz niewiem co moze byc - moze zajrze jeszcze w cylindry i pierscionki - co sadzicie ??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65

bede brał sie za góre silnika sprawdze zawory i odrazy cylindry i pierscionki i jak cos bedzie nie tak wymienie na nowe .. bedze pisał jak juz bedzie po wszystkim . 

Dzieki za info 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65

Z tym dymieniem to było tak jak kolega balcerek1 pisał jednak głowice dały ciała zawory puszczały i to fest oraz duze luzy były na prowadnicach zaworów .. wymieniłem głowice na nowe i przy okazji wymieniłem tłoki,pierscionki oraz cylindy  czyli całą góre zrobiłem na zycher i teraz ciapek cyga elegancko.. DZIEKI 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      xxxxxxxxxxxxxxx
    • Przez mateunia19
      Witam. Wlaśnie skończyłem remont Ursusa 385. Wymieniłem pierścienie, wszystkie wtryskiwacze, nieszczelność zaworów w głowicy i tak zauważyłem że po zapaleniu kopci na biało?? przed remontem przy zapaleniu kopcił na czarno.
      czy to może być wina niewyregulowanych zaworów?? ustawiał mi znajomy mechanik co robi ciągniki ale zawsze nie ma czasu więc tutaj moje pytanie. Pompa wtryskowa była wyregulowana w lecie i teraz nic nie majstrowałem przy niej.
      Czy może tak musi być za nim się wszystko nie zgra ze sobą...???
      dzięki za rady....
    • Przez dawid2795x
      Witam mam problem, otóż gdy ruszam lub daje gazu mój ciągnik dymi szaro-czarnym dymem (nie żeby jak pociąg parowy ale jest to widoczne). Również gdy jechałem z agregatem ścierniskowym po wkręceniu na obroty widać było ze z wydechu wydobywa się lekka chmurka dymku. Zwracam się do Was z prośba o porady jak te dymienie zlikwidować, wiem akurat ze każdy diesel dymi, lecz u mnie to za dużo dymi gdyż koło mnie pracuje MF 3645 i nie dymi tak. Już rozmyślałem ze maga być winne wtryski lub pompa ale pewny nie jestem. Z góry dzięki :lol:
    • Przez jerry193
      Witam mam takie pytanie: Orze czwórkami pługami odkładnia 48, przy średniej głębokości, prędkość ok 6,5km/h i przy tej orce ciągnik puszcza lekko czarny dym, czy to oznacza że powinienem pracować wolniej? czy po prostu ten ciągnik tak ma? Z jaką prędkością powinno się orać takim ciągnikiem przy orce do 20cm (ciągnik ma 156km)
    • Przez adas157
      Witam mam taki problem jak nieraz chodzi ciagnik na wyzszych obrotach to sie cos takiego dzieje ciagnik zacznie klekotac i zadymi jak mu ujme gazu i z powrotem wcisne jest wszystko ok co to za probelm czy to moze byc wina zle ustawionych zaworow prosze o pomoc gory dzieki i jaki powinien byc luz w modelu 3070
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj