Skocz do zawartości

Zdjęcie

Złośliwość ludzka nie zna granic!

320 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 18:23

Złośliwość ludzka nie zna granic! Znjomemu 27 bel sianokiszonki co miał w łąkach ktoś pocioł nożem folie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Złośliwość ludzka nie zna granic! Dzisiaj, 17:56
  •  

#42 Share piotrek1987

piotrek1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 18:31

Mój T25 jest z limitowanej serii na benzynę :rolleyes:
Chodziło mi o ropę ale z rozpędu napisałem benzynę

Wiedzialem ze o ropke chodzi ;p

#43 Share mateuszsn

mateuszsn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 18:36

Złośliwość ludzka nie zna granic! Słyszałem, że dla gościa z pod okolic łodzi wykosili ok 2,5ha pszenicy, a złośliwy złodziej słomę sieczkarnią pociął :rolleyes: (w nocy to się odbywało)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 19:16

Złośliwość ludzka nie zna granic! U mnie we wsi u jednego gościa w nocy wykombajnowali 500 kg czarnej porzeczki, a w tym roku była w cenie jak nigdy ale szkoda ze przemarzła.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#45 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 19:22

Złośliwość ludzka nie zna granic! No naszczęście u nas takie rzeczy nie mają miejsca . Jedyne co odważą się kraść to jak do kogoś coś idą robić i wiedzą co gdzie jest.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#46 Share Cichy007

Cichy007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja Komputery

Napisany 05 styczeń 2008 - 19:29

Złośliwość ludzka nie zna granic! Nam kila lat temu konkurencja nasypała cukru do zbiornika paliwa do kombajnu.Po jakimś czasie pijaczki sami sie wydali ale co z tego nikogo za reke nie złapalismy.Ale ten co to zrobił sie zdziwił jak na drugi dzień juz kombajn pracował w polu.To był poczatek żniw i jakos popołudnie brat ruszył na pole a my pojechalismy jeszcze po paliwo bo było juz mało, on ujechal jakieś 1.5km i kombajn zgasł wiec myślelismy ze to paliwo sie skonczyło i 100l buch do zbiornika ale niestety juz nie odpalił. Prawie całą noc go czysciliśmy a w zbiorniku było ok. 10kg cukru.Ale naszczescie niezaciagnoł go do silnika i nic powaznego sie nie stało i od rana kombaj juz pracował.

Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

#47 Share gutomir

gutomir

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 19:37

Złośliwość ludzka nie zna granic! u mnie we wiosce w wakacje kabele kradli ja miałem dmuchawę u sąsiadki to 30m kabla ukradli i to dosyć grubego a u mojego sąsiada to dwa razy ukradli.

#48 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 19:47

kto robi 10km od domu kiszonke zawsze sie ktos znajdzie kto ci coś zrobi wujek nie chce przed domem na łące zrobić kiszonki bo sie boi że mu ktos poprzedziórawia ;/

ta tylko spróbowałeś kiedyś jechać a właściwie przejechać przez drogę 216 tzn. główną trasę która biegnie z Helu do Gdyni w sezonie traktorem??? :rolleyes: powiem ci że za dnia to jest praktycznie niemożliwe!!! a i w nocy bardzo trudne bo wujek musi tylko przejechać na drugą stronę więc jak robił jeszcze w pryzmach to robił na polu a teraz robi bele sianokiszonki na łące i jesienią je zwozi do domu :rolleyes: ale to jest tylko ludzka mentalność i głupota żeby drugiemu świnie podkładać zamiast się w kupie trzymać :(
Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

#49 Share Karol I

Karol I

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 21:15

Złośliwość ludzka nie zna granic! Jak przy drodze mieliśmy kukurydzę to ludzie z miasta zrobili sobie tam śmietnisko, całe wory śmieci leżały. Tata jak kiedyś prasował słomę prasą kostkującą (niemką) to w pokosie ktoś mu schował zawias od wrót jeszcze z kawałkiem drzewa był, na szczęście ścięło się zabezpieczenie na dużym kole. Ja słyszałem że tryby wieszają na kolbach kukurydzy.

#50 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 21:34

Była to polska sieczkarnia Z350/3 i tam na początku rury jest taka okrągła blacha to mieliśmy problem ze znalezieniem tego
a gościu nam mówił że przy takich zniszczeniach nie możliwe by cokolwiek znaleźć co mogło być tego przyczyną przy pełnych obrotach maszyny mogło polecieć kilkadzięsiąt metrów dalej !!!!!!!!

My mieliśmy taką sama akcję w Z320 z tym że podejrzewamy, że albo stolnica pękła albo nóż się poluzował i wysunął przez co zaczepił o stolnicę. Owszem cała maszyna skiereszowana była.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share gosc1

gosc1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 21:52

Złośliwość ludzka nie zna granic! U mnie nie zdarzały się aż takie przypadki jak opisujecie, ale na przykład: mam za sklepem łąkę, no i tam pijacy ( szczególnie latem) urządzają sobie libacje, a po takim czymś co zostaje ? - butelki( czasem porozbijane), pety i wiele innych rzeczy... nie dość że mogę przedziurawić oponę najeżdżając na te butelki to trawa jest wydeptana.., Jeżeli sytuacja będzie się powtarzać w następnym roku to jedynym wyjściem będzie wezwanie policji w tym czasie jak oni tam piją ( choć i tak wątpię że tym dużo zdziałam)

#52 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 21:55

Złośliwość ludzka nie zna granic! my z tata sprasowalismy w bele 1,2 ha siana, i zostawilismy je zeby jechac po przyczepe zeby je zwiesc, gdy przyjechalism,y na pole, patrzymy a beli niema :(, ale łaka była troche pochyła to pojechalismy a patrzymy a tam wszystkie bela w lesie co graniczyl z łąką :( i co? bedziesz szukał winnego :angry: musielismy jechac spowrotem do domu po linke i kazdego wyciagac :rolleyes:

mojemy znajomemu raz naphali waty do baku do zetora 5211 :rolleyes:

#53 Share ursusc330

ursusc330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 22:03

Złośliwość ludzka nie zna granic! u nas zas ktos wyrzycal smieci do lasu :angry: jak bym wiedzial kto to bym mu te wszystkie smieci na podworko wywalil :angry:

#54 Share Marcin1987

Marcin1987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 22:07

Złośliwość ludzka nie zna granic! @Kizo rozumię Cię jak najbardziej my dwa dni wcześniej jak kosiliśmy u wuja to ustawialiśmy noże i stalnice od nowa i dokręconane prze rurę mało prawdopodobne żeby to było przyczyną ale ........mam małe podejrzenia co do jednego kolesia bo w żniwa ostro wszedłem z nim na temat i może trochę przegiąłem ale jak za rękę nie złapiesz to co zrobisz !!!!!!! :angry: :angry: :angry:

#55 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 22:12

Złośliwość ludzka nie zna granic! oj rosła u nas 5-6 lat temu odmiana kukurydzy z łożyskami na kolbach Stało sie to tak nagminne że chodziliśmy przed sieczkarnią i szukaliśmy niespodzianek Raz znależliśmy delikatnie zapakowałem do samochodu i na postarunek.Policjant i tak nie wiedział co zrobić z osmarowanymi łożyskami.Po całej akcji rozpowiadałem na lewo i prawo że policja bada sprawe i ma przypuszczenia kto to robi.Skutek był natychmiastowy ,nigdy więcej nie było niespodzianek

#56 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 05 styczeń 2008 - 22:40

Złośliwość ludzka nie zna granic! no u nas tylko kradno ;]
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#57 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 22:51

oj rosła u nas 5-6 lat temu odmiana kukurydzy z łożyskami na kolbach Stało sie to tak nagminne że chodziliśmy przed sieczkarnią i szukaliśmy niespodzianek Raz znależliśmy delikatnie zapakowałem do samochodu i na postarunek.Policjant i tak nie wiedział co zrobić z osmarowanymi łożyskami.Po całej akcji rozpowiadałem na lewo i prawo że policja bada sprawe i ma przypuszczenia kto to robi.Skutek był natychmiastowy ,nigdy więcej nie było niespodzianek

Jaka moc drzemie w plotce. No nie ? :rolleyes:
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#58 Share MACGYVER

MACGYVER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 22:57

Złośliwość ludzka nie zna granic! U mnie nie było takich przypadków ale w tym roku miałem przypadek że ktoś zakopał mi drut wtopiony w taki duży bloczek betonowy o długości 50cm. I jak orałem to wygioł mi sie prawy warkocz ( prawa część TUZ z tyłu niestety u mnie TUZ nazywają warkoczem.) I musiałm kupić nowy a wydatek miałm nie mały bo 180zł.

#59 Share ml78

ml78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:ogólnie maszyny rolnicze i nie tylko, budownictwo mieszkaniowe i przemysłowe

Napisany 05 styczeń 2008 - 23:03

Złośliwość ludzka nie zna granic! U znajomego do filtru powietrza od Bizona nasypano zboża on nic niewiedzac rano odpalił i rura a on .................. nic, zaras stanoł dęba i po żniwach skończył mu kto inny a Bizon poszedł w inne ręce miał jakieś 500 mtg :rolleyes:
Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Marcin1987

Marcin1987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 23:57

Złośliwość ludzka nie zna granic! @Binek chyba zastosuje się do twoich działań może to będzie miało jakiś efekt