Skocz do zawartości

Zdjęcie

hebel

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rafal155

Rafal155

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 18:37

hebel Witam panowie mam taki problem iż podczas zapalania grzeje się bardzo wręcz włącznik masy( hebel ) czy może to być wina rozrusznika? dodam ze wymieniłem kable od rozrusznika (rozrusznik oryginalny ) do samego hebla . Więc od czego to może być?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
hebel Dzisiaj, 11:12
  •  

#2 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 19:07

hebel Jeśli hebel się grzeje to jest to wina hebla - styki się wypaliły bądź zaśniedziały, skorodowały (jeśli ciągnik długo był nieużywany). Należy go poprostu wymienić. Z tą wymianą to chyba nie tak łatwo biorąc pod uwagę niską jakość części, no ale trzeba próbować. Ja mam jeszcze oryginalny (1975r.), włączany nogą, i jeśliby się grzał to najpierw próbowałbym regeneracji we własnym zakresie - pewnie dałoby radę go roznitować...
Jeśli się grzeje tzn. że występuje na nim spadek napięcia czyli rozrusznik nie "dostaje" pełnego napięcia - nie rozwija pełnej mocy...

Edytowany przez wlamaj1, 23 wrzesień 2013 - 19:12.

#3 Share Rafal155

Rafal155

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 19:15

hebel najlepsze w tym wszystkim ze on jest nowiutki dopiero co kupiony i jaki kolwiek by nie zamontował to i tak sie grzeje a kable i wszystko jest nowe dopiero co wsadzone

#4 Share romano82

romano82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 21:46

hebel Nie kupuj tych "oryginalnych", wciskanych - to chińskie buble. Kup kręcony zetorowski. Wytrzymuje większe natężenie i nie wysiada po kilku tygodniach albo dniach. Będzie tylko trochę brzydko wyglądał bo ma inną podstawę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Rafal155

Rafal155

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 22:08

hebel kupiłem ten kręcony i go upaliło dosłownie zaczoł kręcić sie w kółko

#6 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 22:36

hebel Do jednej z trzech śrubek mocujących hebel przykręć przewód np. taki : http://allegro.pl/pl...3512192428.html drugą część przewodu przykręć do silnika i skończą się twoje problemy z "masą" . Oczywiście przed przykręceniem dobrze wszystko wyczyść .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 00:45

hebel Witam, tak jak kolega wyżej napisał, brak dobrego przewodzenia masy pod włącznikiem i łączenia bezpośrednio z nim, wyczyścić dobrze pod włącznikiem, aby dobrze masował, bo to może być główna przyczyna wypalania i grzania się włącznika, a i dodatkowe masowanie nie zaszkodzi :rolleyes: Pozdrawiam.