Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey ferguson 8160 brak biegów B i C

52 odpowiedzi na ten temat

#41 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 28 czerwiec 2016 - 22:54

witam wszystkich zainteresowanych tym tematem. w moim mf 8140 tak jak już pisałem jest ten sam problem jak u woj0ciech komputer sprawdzony elektrozawory też instalacja prze pikana i dalej nic czyli czasem są biegi ale częściej niema i problem z żółw zając wiec wezwałem elektryka i po 2 dniach prób i zamontowaniu 5 przekaźników wszystko działa. jednak ciekawi mnie gdzie leży przyczyna tych problemów

kolego do 8140 potrzebuję skrzynię lub części do takiej może masz jakieś  namiary na ten model

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey ferguson 8160 brak biegów B i C Dzisiaj, 15:29
  •  

#42 Share Tduda

Tduda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 21:58

na olx jest ogłoszenie z włoszczowy facet sie ogłasza ze ma sprzedanie czesci

#43 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 12:41

ta skrzynia jest od jakiejś serii 3xxx i facet mówi że jego nie jest synchronizowana więc co innego moja jest synchronizowana ,

e na wszystkich forach co wcześniej czytałem to MF to tanioch w naprawie ale jak widzę to taniocha to można powiedzieć że jest fendt a nie MF ,

choć proszę o namiary gdzie można kupić tanio żeby potwierdzić opinię że mf to tani i prosty w naprawie

#44 Share lukaslukas

lukaslukas

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 14:01

a coś TY sie z choinki urwał? jak Ci za drogo to było trzeba ursusa trzymać... a czy jest prosty w naprawie... jakoś sobie ludzie radzą i nie każdy leci do mechanika. Sama skrzynia to 3 śrubki M8 i jedna M32 czy coś takiego oraz segier w serii 3000 więc chyba bez cudów. Faktem jest że jeśli ma być w miarę tanio to podstawa aby mieć dobrego tokarza ze szlifiernią pod ręką bo jeśli zaczynasz szukać części po sklepach (niekoniecznie u korbanka) to masz szanse popłynąć

#45 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 15:28

kolego ja chcę naprawić a nie kleić po tokarzach czy szlifierzach tak kleić to możesz swojego t25 lub łursusa ciągnik ma pracować i to ciężko chyba nie wiesz jaki to jest model ,  skoro takie pi....ły opowiadasz i wskakuj  na choinkę.

#46 Share lukaslukas

lukaslukas

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 18:13

nie masz pojęcia o naprawie a szydzisz z możliwości tokarza? płać i płacz. korbanek czeka żeby cie skroić do ostatniego grosza. Nie spotkałem się z czymś takim jak rzemieślniczy wyrób do MF o który pytasz a zamiennik to co najwyżej filtr hydrauliki może kupić w lepszych pieniądzach. pozdrawiamy

Edytowany przez lukaslukas, 01 lipiec 2016 - 18:17.

#47 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 18:30

tu masz trochę racji że szydzę , po prostu nie uważam części dorabianych w stodole nijak się maja do orginału to jest naprawa tylko na sprzedaż ,

można dorobić błotnik element maski w ostateczności felgę  itd. ale nie koła zębate do skrzyni o takiej mocy ciągnika gdzie w orginale wcale nie grzeszy swa wytrzymałością ,czy np. dorobiony wał korbowy do silnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share lukaslukas

lukaslukas

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 18:39

przecież nikt tu nie gada o tokarzu typu Pan miecio, który se kupił tokarke i coś tam dłubie... tu trzeba profesjonalny zakład który ma dojście do materiału i odpowiedniej technologii http://olx.pl/oferta...html#09ceffad60

#49 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 18:57

tak tylko czy masz jakiś kontakt z firmą  opinię itd . bo dzwoniłem i nie dorabiają do takich skrzyń biegów za bardzo precyzyjne itd.

myślę że facet zna skrzynię i wie że nie podoła ale na tyle jest przynajmniej rozsądny że nie chce mnie na ciągać na koszty , i za to już cenie firmę

#50 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 02 lipiec 2016 - 04:02

ta skrzynia jest od jakiejś serii 3xxx i facet mówi że jego nie jest synchronizowana więc co innego moja jest synchronizowana ,

e na wszystkich forach co wcześniej czytałem to MF to tanioch w naprawie ale jak widzę to taniocha to można powiedzieć że jest fendt a nie MF ,
choć proszę o namiary gdzie można kupić tanio żeby potwierdzić opinię że mf to tani i prosty w naprawie

Aa od kiedy to seria 3XXX ma skrzynie niezsynchronizowaną ? dobrze, że ten handlarz chociaż wie jaka cenę ustalić ale z tym problemu raczej nie ma i mieć nie będzie ...

Jak chcesz profi bez zbędnych nerwów to odstawiaj do mechanika i problem z głowy. Jednak nie, ty chcesz tanio i profi, w parze to raczej nie idzie...

Czego Ci tam w tej skrzyni brakuje ? Jakieś nr katalogowe ?

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#51 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 11:10

po prostu facet tak powiedział że u niego żółw nie jest synchro  ja mam problem z żółwiem wysypana przesuwka i wszystko co jest pod nią około kilograma złomu pod żółwiem numerów nie mam i jeszcze koło od jedynki tak na dzień dobry

a co kolego zajmujesz się może naprawą po ile chcesz za wyjęcie i włożenie skrzyni?

#52 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2236 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 11:32

http://agrofarm.com/...3792474M12.html

http://mechanik-sc.p...1,p6029,pl.html

Edytowany przez lukbold, 02 lipiec 2016 - 12:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#53 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 12:12