Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey ferguson 8160 brak biegów B i C

52 odpowiedzi na ten temat

#1 Share woj0ciech

woj0ciech

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 08:46

Massey ferguson 8160 brak biegów B i C witam, mam problem z Fergusonem 8160, zginęły dwa biegi B i C, na pupicie pokazuje ze przełacza biegi ale jednak w praktyce nie przełącza biegów, tylko z A na D , wiosną miałem taką samą sytuacje po umyciu ciągnika,ale po jakimś czasie wróciły z powrotem. teraz po deszczu zgineły , może woda gdzieś weszła i robi zwarcie, tylko nie wiem gdzie szukać kabli i usterki,
pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey ferguson 8160 brak biegów B i C Dzisiaj, 15:21
  •  

#2 Share Agroelektronix

Agroelektronix

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 16:10

Massey ferguson 8160 brak biegów B i C teraz tak wlączone A jedzie na A, wlączone B jedzie na A , wlączone Cjedzie na D , wlączone D jedzie na D - czy takie są objawy ?

Edytowany przez Agroelektronix, 23 wrzesień 2013 - 16:10.

#3 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 18:01

Massey ferguson 8160 brak biegów B i C sprawdz elektrozawory z prawej strony pod ciagnikiem, ja tam mialem to z jednego elektro zaworu urwal sie kabelek

#4 Share woj0ciech

woj0ciech

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 18:04

Massey ferguson 8160 brak biegów B i C dokładnie tak jak piszesz. A i B jedzie na A dopiero jak przełacze na C przebija odrazu na D.. dzisiaj poszperałem trochce i znalazłem na wtyczce elektrozaworu gołe dwa kable prawdopodobnie sie stykały. po zamienieniu wtyczek z tą z drugiej strony działaly tylko biegi B i C.

#5 Share Agroelektronix

Agroelektronix

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 21:47

Massey ferguson 8160 brak biegów B i C jezeli sie przewody stykaly , prawdopodobnie polecial komp , ale sprawdz przejscie od masy do zaworu , i od kompa wtyczka c , od pina 3 i 7 do zaworow , liczac kolejnosc od malej okrąglej wtyczki

#6 Share woj0ciech

woj0ciech

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 08:55

Massey ferguson 8160 brak biegów B i C masa dochodzi do wtyczki, a do kompa przejscie jest wczoraj sprawdzałem. czy jedynie został komp? czy jest jeszcze dla niego ratunek?

#7 Share Agroelektronix

Agroelektronix

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 11:34

Massey ferguson 8160 brak biegów B i C komputer , jak przewody mają przejscie , a bylo zwarcie na cewce

#8 Share woj0ciech

woj0ciech

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 13:33

Massey ferguson 8160 brak biegów B i C czyli cały komputer do wymiany?

#9 Share Agroelektronix

Agroelektronix

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 17:34

Massey ferguson 8160 brak biegów B i C naprawa komputera

#10 Share guex1

guex1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 17:40

Massey ferguson 8160 brak biegów B i C są tam dwa elektrozawozy jeżeli prąd dochodzi tylko do jednego z nich masz B jeżeli do drugiego masz C jeżeli prąd dostają oba masz A a jeżeli żaden masz D można zrobić obejście kompa bez problemu jezeli tylko przekażnik przedni napęd działa komp taki koszt 1000euro wiem mam 3690 i padł ale zrobiliśmy obejście

Edytowany przez guex1, 25 wrzesień 2013 - 17:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share woj0ciech

woj0ciech

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 19:35

Massey ferguson 8160 brak biegów B i C a może ktoś wie jaki byłby mniej więcej koszt naprawy komputera?. a co do przedniego napędu juz jest zrobione obejście na "krótko" i inny włącznik, a w jaki sposób zrobiłeś obejście mógłbyś coś wiecej napisać?

#12 Share Agroelektronix

Agroelektronix

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 23:56

Massey ferguson 8160 brak biegów B i C roznica miedzy obejsciem a sterowaniem przez komputer , czy jest jakas ? obejscia = szybki remont skrzyni , dlaczego ? poczytaj instrukcje naprawy serwisowej , kiedy i w jakim czasie puszczają zawory cisnienie , dlaczego na obejsciach zrywa tarczki sprzegiel , ukreca walki wom , duzo by wymieniac , poznaj zasade dzialania potem komus napisz jak zrobic na krutko , bo jezeli rozsypie sie skrzynia to Ty nie poniesiesz kosztow tylko ten co mu doradziles takie obejscie , pozniej skrzynie sie rozbiera i na walkach frezy pozrywane , tarczki do wymiany , poprostu remont kapitalny , i latające opinie o skrzyniach fergusona ze sa awaryjne , przy prawidlowym uzytkowaaniu skrzyni, tzn. wymiana oleju na czas , filtrow , utrzymanie instalacji elektrycznej w nienagannym stanie, skrzynia moze przepracowac dluuuugie lata

#13 Share micro16

micro16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 10:08

Massey ferguson 8160 brak biegów B i C Odchodzac od tematu To moj 3095 Dynashift jest przerobiony na przekazniki przez serwisanta MF i jakos trzeci rok mi sie nic nie dzieje:) Kolega tam swojego 3050 mozna by powiedziec ze chamsko zrobil bo bez przekaznikow ale mimo tego 6 lat ma tak i jezdzi:) Oczywiscie fajnie jest jak jest wszystko orginalne tylko czy zawsze jest sens np. dac 2000 zl za regeneracje? tym bardziej ze ciagnik ma juz ze 15-20 lat. ja za 2000 zl to mam dwa zrobione. Skoro dalo sie tak zrobic mniejszym kosztem i do tej pory jezdze to nie zaluje decyzji

#14 Share Agroelektronix

Agroelektronix

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 11:11

Massey ferguson 8160 brak biegów B i C jak chodzą :-) , to tylko się cieszyc , a jak mamy takich serwisantow ze robia na przekaznikach ....... , zresztą zostawie to bez komentarza :-)

Edytowany przez Agroelektronix, 26 wrzesień 2013 - 11:14.

#15 Share woj0ciech

woj0ciech

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 11:29

Massey ferguson 8160 brak biegów B i C no wiadomo jak jest komputer to tak powinno być.. ktoś tak wymyślił to tak powinno raczej być..., może ktoś już regenerował komputer i mogłby mi napisać jaki możę być orientacyjny koszt takiej naprawy?. bo troche brakuje mi tych dwóch biegów .

#16 Share Agroelektronix

Agroelektronix

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 12:03

Massey ferguson 8160 brak biegów B i C ceny podaje telefonicznie za regeneracje komputerow

#17 Share guex1

guex1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 21:48

Massey ferguson 8160 brak biegów B i C tak. masz racje nie można zrobić wolnego załączanie womu ale jeden potencjometr w odpowiednim miejscu i zrobione;p tam poza tym to nie ma żadnej rożnicy w tym czy biegi będą przełączanie przez komp czy nie, komp nie daje opóżnienia. nie będzie się tylko sam wyłączał nape blokady i takie pierdoły, ps prawda jest taka że To Twój chleb no i sie nie dziwie,

#18 Share Agroelektronix

Agroelektronix

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 09:47

Massey ferguson 8160 brak biegów B i C ok rozumie , gdyby to był moj chleb to bym nie opisywał na forum gdzie mogą leżec przyczyny niedzialania , nie pomagał bym telefonicznie , itp. ale jesli tak uwazasz , to opisz wszystko dokladnie gdzie ma podlaczyc przekaznik , i nie spalic kontraktona w przelaczniku , pozdrawiam

#19 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 19:40

Massey ferguson 8160 brak biegów B i C Kolego "guex1" proszę nie oczerniać kolegi Agroelktronix. Nie tak dawno temu bardzo mi pomógł telefonicznie przy nietypowym problemie sprawdził mi też kompa. Wszystko bardzo profesjonalnie i szybko. Takich ludzi jak on jest naprawdę mało. Dodatkowo tak jak pisze wyżej dużo rzeczy opisuje na forum calkowicie za darmo. Może idąc w jego ślady sam opiszesz dokładnie jak rozwiązać problem po twojemu żeby całe forum skorzystało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share 15mariusz

15mariusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 13:48

Massey ferguson 8160 brak biegów B i C Kolego guex1 możesz opisacjak zrobić obejście tego kompa bo mam identyczny problem z moim mf 8140 jak kolega '' woj0ciech '' opisał tu o swoim mf 8160