Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce hydrauliczne

179 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 08:36

Hamulce hydrauliczne

http://allegro.pl/si...4948920672.html taki Ci wystarczy sam posiadam taki sam i jestem z niego zadowolony. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce hydrauliczne Dzisiaj, 09:07
  •  

#162 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 17:14

Hamulce hydrauliczne

Witam potrzebuję kosultacji

Jestem na etapie założenia instalacji hamulców hydraulicznych w D50?

Mam do wyboru

http://allegro.pl/si...6031359486.html

siłownik z rozsiewacza Brzeg- ewidentnie tańszy niż konkurencja

http://allegro.pl/si...6029221652.html

http://allegro.pl/si...5922532564.html.

Czy taki siłownik z rozsiewacza dał by radę w hamulcach w tej przyczepie? (oszczędność 200 stówy to nie mało)

Jaki powinien być optymalny skok takiego siłownika w D50 (wiem można zmierzyć ale chciałbym poznać opinie osób które już założyły podobne hamulce)?

I czy będzie to działać przykładowo z 7211 podpinając pod hydraulikę i sterując dzwignią- czy siłowniki wytrzymają czy trzeba jeszcze jakiś zawór przeciążeniowy jakby rączkę od 7211 "przytrzymać za długo" (czy uszczelnień nie wywali)?

#163 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 17:24

Hamulce hydrauliczne Czy ją dobrze rozumie że chcesz hamulce hydrauliczne podczepic pod wyjście hydrauliki silowej w zetorze? Nie widzę tego żeby sterować podczas jazdy hamulcami wajchą od wywrotu w ciągniku.

Edytowany przez katopo, 07 marzec 2016 - 17:38.

#164 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 18:00

Hamulce hydrauliczne

Można wpiąć i pod hydraulikę, to w niczym nie będzie przecież przeszkadzało jak ze chce hamować będzie hamować jedynie przyczepa i przez to spowalniać także ciągnik. Nie trzeba zakładać żadnych dławików normalnie wszystko montujesz i ma działać. A czy ten siłownik z rozsiewacza będzie pasował i się nie rozleci przy pierwszym hamowaniu to już musisz sam sobie odpowiedzieć nikt Ci tego nie zagwarantuje . 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#165 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 21:02

Hamulce hydrauliczne

Za nieco ponad 200zł (210) można kupić hydrauliczno-pneumatyczny. Do tego: przewody trójniki nyple gniazda wtyki to 1/3 inwestycji. Mam podobne jak Renault85-15TX i również jestem zadowolony

#166 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 21:43

Hamulce hydrauliczne

Pytam szczególnie właścicieli tych rozsiewaczy jak z tym siłownikiem czy dałby radę uciągnąć coś takiego jak hamulce. Bo parametry ma podobne (wymiary) a nawet jest lepszy bo ma gumową osłonę tłoczyska!

#167 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 09:13

Hamulce hydrauliczne

Kolego chcesz zaoszczędzić 100zł to nie tak duże pieniądze ale nie masz pewności że będzie dobrze działał. Kup siłownik taki jak ja Ci polecam oraz kolega @ansu i zrobisz to jak nalezy oraz nie będziesz męczył się z jego mocowaniem a przy takim siłowniku jaki ty chcesz wstawić zrobić mocowanie. Więcej męki niż pożytku i zaoszczędzonych pieniędzy.

#168 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 09:54

Hamulce hydrauliczne

W tych siłownikach są dodatkowo sprężyny w środku a od rozsiewacza nie będziesz miał, (mam w rozsiewaczu od 4 lat i jeszcze nie przecieka), dodatkowo ten od rozsiewacza według mnie jest za mały on tylko na zdjęciu wygląda masywnie, już lepiej poszukać jakiegoś śiłownika jednostronnego działania,  a najlepiej kupić przeznaczone właśnie do tego, jak nie masz kasy to załóż na razie jeden

:) :)

#169 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 20:55

Hamulce hydrauliczne

Mocowanie do osi (po starych siłownikach na powietrze) trzeba zrobić i do jednego i drugiego. Sprężyna do cofania siłownika- znajomy ma takie w swojej przyczepie i mówi że u niego potrafi się przyciąć i hamulce "nie odpuszczą" całkowicie po puszczeniu pedału- być może cały mechanizm w jego przyczepie za ciężko chodzi i przyszczęka, dlatego założenie dwuch dodatkowych sprężyn na siłownik to niebyłby jakiś wybitny problem. Ale nie o to chodzi. Chodzi o to że jakbym widział na żywca oba siłowniki to decyzja byłaby łatwiejsza. Dlatego pomocna mi jest opinia że ten siłownik od rozsiewacza jest za delikatny, bo chodzi żeby to zrobić na kilka lat a nie na jeden rok. Myślałem że ktoś się trafi co ma taki rozsiewacz z tym siłownikiem i ma hamulce hydrauliczne w przyczepie z tych co polecacie i z doświadczenia wie co jeden i drugi "potrafi" i jak się sprawuje.

#170 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 21:13

Hamulce hydrauliczne

Mam takie siłowniki w rozsiewaczu brzeg i powiem ci że szkoda twojego czasu i pieniędzy, one są za słabe do takich rzeczy, jak ci już wspomniałem załóż jeden a porządny! ja mam w lawecie takie http://allegro.pl/si...6028954479.html

założone dwa na przedniej ośi i potrafią wyhamować ponad 20t więc u ciebie jeden w zupełności by wystarczył, te od rozsiewacza zdecydowanie odradzam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 21:32

Hamulce hydrauliczne

ja bym proponował dać kilka złotych więcej i zamontować siłowniki hydrauliczno/pneumatyczne żeby móc korzystać z hamulców ciągnikiem z instalacją pneumatyczną oraz z instalacją hamulcową hydrauliczną

#172 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 22:25

Hamulce hydrauliczne

Pod warunkiem że w ciągniku jest sprężarka i w przyczepie zbiornik z zaworami :)

#173 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 22:59

Hamulce hydrauliczne

Siłownik od rozsiewacza na pewno wytrzyma ciś. i się nie rozleci (mam, używam), tylko tłoczek ma śred. 20mm i ma małą siłę, ten drugi pewnie podobnie. Naprawdę to powinien być siłownik na każde koło, wtedy będzie odpowiednia siła. Mam tak w rozrzutniku i będę miał tak w nowej przyczepie. Obecnie już tak jest że każde koło ma swój siłownik (tak samo pneumatyczny) i dlatego te siłowniki są takie małe.

#174 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 20:57

Hamulce hydrauliczne

Ten drugi ma 25,  zawsze to coś więcej <_< , ja osobiście do takiej przyczepy założył bym po jednym, i jestem w 100% pewien że by wystarczyło, nie wiem jak jest w d50   ale np w d47 jest po jednym pneumatycznym i działa bdb

#175 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 21:06

Hamulce hydrauliczne

Siłownik od rozsiewacza na pewno wytrzyma ciś. i się nie rozleci (mam, używam), tylko tłoczek ma śred. 20mm i ma małą siłę, ten drugi pewnie podobnie. Naprawdę to powinien być siłownik na każde koło, wtedy będzie odpowiednia siła. Mam tak w rozrzutniku i będę miał tak w nowej przyczepie. Obecnie już tak jest że każde koło ma swój siłownik (tak samo pneumatyczny) i dlatego te siłowniki są takie małe.

1 siłownik na 1 koło bez automatyki hamowanie jest błędne. Miedzy osiami musi być balanser umożliwiający kompensancje zużycia okładzin hamulcowych. W fabrycznych rozwiazaniach takie rozwiazanie spełaniają zawory.

#176 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 22:28

Hamulce hydrauliczne

Nie będę udawał mądrzejszego niż jestem. Opisuje to co zauważyłem a zauważyłem że w rozrzutniku (zachodnim) są dwa siłowniki hydrauliczne po jednym na koło i w przyczepie (nie tylko tej ale obecnie we wszystkich) jest tak samo i tak wygląda.

WP_20160130_004.jpg

Edytowany przez ptaszyna, 09 marzec 2016 - 22:31.

#177 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 23:22

Hamulce hydrauliczne

Przecież ten jest na pneumatyce, i inna sprawa że tandem albo pojedyncza ośka to inna sprawa niż hamowanie przyczepy dwuosiowej.

#178 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 23:30

Hamulce hydrauliczne

pany kto z was ma jakiś schemat zaworu który jest w ciągniku do hamulców hydraulicznych interesuje mnie jego  budowa i zasada działania , ścieżki płynu hamulcowego i ścieżki oleju jeśli by ktoś podrzucił taki schemat był bym wdzięczny .

#179 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 09:41

Hamulce hydrauliczne

Przecież ten jest na pneumatyce, i inna sprawa że tandem albo pojedyncza ośka to inna sprawa niż hamowanie przyczepy dwuosiowej.

Przecież pisałem dwa posty wyżej że hydraulika czy pneumatyka, to robią teraz tak samo po siłowniku na koło. Czytaj dokładniej, zdjęcie jest na potwierdzenie. Inna sprawa że to zdjęcie przyczepy dwuosiowej 6 tonowej (więc wcale nie dużej) a nie tandemu czy pojedynczej ośki. Nie wiem o co Ci chodzi, rozwiń swoje wywody i umotywuj. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 09:41

Hamulce hydrauliczne

Przecież pisałem dwa posty wyżej że hydraulika czy pneumatyka, to robią teraz tak samo po siłowniku na koło. Czytaj dokładniej, zdjęcie jest na potwierdzenie. Inna sprawa że to zdjęcie przyczepy dwuosiowej 6 tonowej (więc wcale nie dużej) a nie tandemu czy pojedynczej ośki. Nie wiem o co Ci chodzi, rozwiń swoje wywody i umotywuj.