Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce hydrauliczne

179 odpowiedzi na ten temat

#141 Share melio

melio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 18:10

Hamulce hydrauliczne Witam,
mam problem z hamulcami hydraulicznymi. Sprawa wygląda tak:
kupiłem Renault 120.14 bez pneumatyki. Założyłem w przyczepie "niskopodłogowej" 4 szt siłowników hamulcówych, przewody, szybkozłacza itp - wszystko nowe. Ale reakcja jest słaba, traktor hamuje pierwszy i słabohamuje. Podłączyłem manometr i pokazuje na wolnych obrotach 50 bar, jak ostro przygazuje to max 120bar. Na wyjściach hydraulinych pokazuje mi natomieast ponad 180bar odrazu na wolnych obrotach. Nie wiem w czym tkwi problem. W rozdzielaczu jest śruba z dołu przy sekcji od hamulca do regulacji, jest już max wykręcona. Czy ktoś może pomóc?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce hydrauliczne Dzisiaj, 01:41
  •  

#142 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 08:53

Hamulce hydrauliczne A może śruba regulacyjna na rozdzielaczu hamulca hydraulicznego działa w drugą stronę. Wykręcając zwiększa się ciśnienie.
Ciągnik nie jeździł z przyczepami więc zmniejszyli ciśnienie na hamulcach by pompa nie wyła.
Spróbuj, poluzuj tę śrubę i sprawdź czy ciśnienie się nie zwiększa.
A ten rozdzielacz załączany jest cięgłem od pedałów czy cienieniem z układu hamulcowego ciągnika?

#143 Share melio

melio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 12:07

Hamulce hydrauliczne Rodzielacz uruchamiany jest cisnieniem z układu hamulcowego ciągnika.
Probowałem tą śrubę wkręcać i wykręcać- bez efektów.(jak wkręcona to wogóle słabo)

Rozmawiałem z gościem co troche zajmuje sie takimi sprawami i mówi że moze być jeszcze śruba ragulacji ciśnienia na wejściu oleju bo z pompa podaje i na hydraulike i na hamulce tym samym dolotem. moze tam reguluje sie gdzies na co ma iść wiecej cisnienia. Poszukam ale obawiam sie że rozdzielacz bede musiał wyjąć.

#144 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 12:18

Hamulce hydrauliczne A jakie ciśnienie otrzymuje rozdzielacz hamulcowy. Da radę zmierzyć, bo może nie w nim problem, a w jego zasilaniu.

#145 Share melio

melio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 14:13

Hamulce hydrauliczne No własnie jak to zmierzyć? nie znalałzem na nim nic co mogło by rozdzielać cisnienie pomiedzy hydraulike a hamulce

#146 Share melio

melio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12 sierpień 2014 - 11:10

Hamulce hydrauliczne Rozebrałem rozdzielacz, i wyglada to tak że płyn hamulcowy popycha sówak a pomiedzy nimi jest tulejka i była podkładka, Była bo ja wyjąłem przez co zwiekkszył sie przepływ oleju i zwiększyło cisnienie podawane na hamulce hydrauliczne. Przed maonmetr na wolnych obrotach pokazywał 50 Bar a po w okolicy 100 na wiekszych obrotach wiecej. Sprawdziłem i ładnie hamują, mozna stopniować siłe pedałem hamulca.

#147 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 12 sierpień 2014 - 21:47

Hamulce hydrauliczne Widocznie ktoś dłubał by zmniejszyć ciśnienie na wyjściu hamulców hydraulicznych, bo ich nie używał, a pompa przy hamowaniu tworzyła niepotrzebne ciśnienie.
Gratuluje rozwiązania problemu.

#148 Share kondzio1579

kondzio1579

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 21:46

Hamulce hydrauliczne Mam do was pytanie chciałbym przerobić w rozrzutniku hamulce hydrauliczne na pneumatyczne, jakie mi są potrzebne rzeczy żeby taką instalacje zamontować.

#149 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 11:57

Hamulce hydrauliczne przewody, silowniki, butla, i oczywscie regulator z zaworem sily hamowania i drobiazgi jak zlcza czy zaciski
wedlug mnie malo oplacalne, ale jak trzeba...

Polska B

#150 Share kondzio1579

kondzio1579

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 18:32

Hamulce hydrauliczne potrzeba, rozrzutnik jest nie mały 10.5T a różne mam drogi, dzisiaj woziłem obornik to na mokrym asfalcie z górki prawie mnie do rowy ściągneło.

przewody, silowniki, butla, i oczywscie regulator z zaworem sily hamowania i drobiazgi jak zlcza czy zaciski
wedlug mnie malo oplacalne, ale jak trzeba...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share mrc1005

mrc1005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 31 grudzień 2014 - 22:24

Hamulce hydrauliczne

Podbijam temat

Mógłby ktoś podesłać linka przykładowego rozdzielacza hydraulicznego, który się montuje w ciągniku (sterowany mechanicznie, płynem hamulcowym).

A podsumowując temat co potrzebne do zrobienia hamulca hydraulicznego

Przyczepa: szybko-złączka, przewód, ew. trójnik, siłownik, sprężyny i trochę stali do mocowania

Ciągnik: rozdzielacz, przewody, szybko-złączka, ew. linka dla automatycznego sterowania lub bezpośrednio do wyjścia hydraulicznego w wersji budżetowej.

Siłownik dowolny jednostronnego działania z odpowiednimi wymiarami? Jaka średnica tłoka aby był nie za słaby przykładowo dla max 6 ton całkowitej masy? 

Coś pominąłem?

#152 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 24 maj 2015 - 18:35

Hamulce hydrauliczne

Jakiej średnicy powinien być przewód hydrauliczny łączący ciągnik z przyczepą? Standardowy czy lepiej cieńszy 6 lub 8 ?

#153 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 733 postów

Napisany 17 lipiec 2015 - 22:51

Hamulce hydrauliczne

słuchajcie, mam pytanie, otóż kupiłem nowa przyczepę z metalfacha i mam tam instalację pneumatyczną. są 4 siłowniki dwustronnego działania, takie jak widziałem tutaj - z tyłu wyjście na pneumatykę z boku zakoorkowane wyjście na hydraulikę. póki co mam renate 120.54 i mam tam hamulce hydrauliczne, jak rozmawiałem z gościem co mi to sprzedawał to mówił, że wystarczy połączyć te wszystkie siłowniki i podłączyć pod hydrauliczne gniazdo od hamowania w ciągniku, co Wy na to?? 

#154 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 19 lipiec 2015 - 11:41

Hamulce hydrauliczne

No tak, to wystarczy.

#155 Share wolfik

wolfik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 październik 2015 - 21:44

Hamulce hydrauliczne

Witam, właśnie przeczytałem cały temat i dziwię się komuś, kto uparcie twierdzi, że hamulce pneumatyczne mają zawsze przewagę nad olejowymi. Mam MF 3060 z oryginalnym wyjściem na hamulce, w żniwa przerobiłem swoją D47 na olej, efekt przerósł oczekiwania, w ubiegłym tygodniu kupiłem kolejną D47 i natychmiast zastąpiłem starą instalacje na identyczną olejową. Diagnosta na przeglądzie zapytał się tylko, kto to montował. Nie było problemów z rejestracją, w dowodzie też nie trzeba wpisywać adnotacji. Jedyny mankament, to taki że przyczepa nie wyhamuje po rozłączeniu z ciągnikiem, ale to już efekt skrajnego niedbalstwa przy spinaniu albo wyjątkowego pecha an drodze. Koszt na jedną przyczepę ok 750 zł z nowych części. 2 siłowniki po 210 zł, odcinki przewodu z okuciami 18 mm o dł. 3,5; 3,0; 3 razy 1,0; 2 trójniki, para złączy, bo taka sama końcówka jak ma ciągnik jest też z tyłu przyczepy. Czas wykonania:2,5 godziny wraz z demontażem pneumatyki. Zalety: pewne hamowanie z siłą zależna od nacisku na pedał, nie trzeba pompować powietrza, gdy wystąpi nieszczelność to od razu widać olej, nie ma obaw że zamarznie woda w zaworze i skończą się hamulce no i niski koszt. Do czasu odpowietrzenia siłowniczków, wszystko działa z opóźnieniem, ale to  mija po kilku próbach. Wszystko kupiłem w jednym sklepie z częściami do maszyn w Kaliszu. 

#156 Share mrc1005

mrc1005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 29 październik 2015 - 21:34

Hamulce hydrauliczne

Hamulce hydrauliczne to piękna sprawa. Koszty nieporównywalnie mniejsze.

#157 Share SF21

SF21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 19:15

Hamulce hydrauliczne

witam mam pytanie posiadam ciągnik massey ferguson 260 i mam w nim hamulce hydrauliczne i mam problem bo hamuje mi na jedno koło wymieniałem pompki ale to nic nie dało bo spuchły wymieniłem je na zestaw naprawczy do tych starych i ustawiałem na śrubach hamowało do czasu potem mi ścineły tak hamulce że mi zwolnice zagrzało do czerwoności i traktor nie ruszy odkręciłem śruby to zaczoł hamować normalnie lecz teraz znowu hamuje na jedno koło nie weim co mu jest może ktoś się w ty oriętuje 

#158 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 19:45

Hamulce hydrauliczne

Olej mineralny czy płyn hamulcowy?

#159 Share SF21

SF21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 20:48

Hamulce hydrauliczne

płyn hydrauliczny 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 06:20

Hamulce hydrauliczne podpowie ktoś jakie konkretnie siłowniki zmontować w hl 8 ton. po chciałem przejść na hydrauliczne hamulce ale każdy sprzedawca proponuje inne