Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce hydrauliczne

182 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 28 luty 2013 - 21:12

Hamulce hydrauliczne Kupiłem przyczepę Warfama T-80.2 tandem 10 T sprowadzoną z Danii i tam są hamulce hydrauliczne i w moim traktorze z Norwegii mam tez takie hamulce no i dorabianą instalacje pneumatyczną taką jak wyzej jednoobwodową co chwile cos sie psuje żenada.
teraz moje pytanie jak to jest fabryczna instalacja traktor ma fabryczne takie hamulce nie ingeruje w nic tylko korzystam oprócz Niemiec i Polski wszystkie kraje tak jeżdżą sam jeździłem parę sezonów w Anglii nie zauważyłem jakiegoś dyskomfortu nie urwała mi sie przyczepa nigdy. to czy używanie takiego zestawu będzie niezgodne z przepisami??

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
TRANSPORT MASZYN ROLNICZYCH POZNAŃ MICHAŁ KUTA 600-960-987

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 13 sty 2018
Przyczepa do przewozu bel WIELTON PRS-2S/S9

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Platformy do przewozu balotów: Platformy do przewozu balotów Wielton
  • 30100.00 PLN
  • 05 lis 2017
Posypywarka do piasku i soli POMOT UPR 4

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • 49700.00 PLN
  • 04 lis 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce hydrauliczne Dzisiaj, 07:28
  •  

#102 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 20:47

Hamulce hydrauliczne Panowie mam pytanie dotyczące hamulców hydraulicznych. W moim ciągniku nie ma pneumatyki a są hamulce hydrauliczne. Zakupiłem więc nowy rozrzutnik z hamulcami hydraulicznymi. podczas próby podłączenia za żadne skarby nie mogę wcisnąć wtyczki na wejście.
Czy jakoś specjalnie powinno się podłączać te przewody?

Przy ciągniku mam takie wyjście: http://nokautimg3.pl...-bp102n1522.jpg
a przy rozrzutniku taką wtyczkę: http://nokautimg2.pl...-bp101imf18.jpg

#103 Share renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 20:10

Hamulce hydrauliczne pierwsze się zgadza ale drugie to ja mam inne http://allegro.pl/sz...3057057570.html w swoim masz zatyczkę ją wyjmnij :D

#104 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 22:08

Hamulce hydrauliczne Wielkie dzięki. Była zatyczka i teraz wszystko gra. Nie miałem kogo spytać bo nikt na okolicy takich hamulców nie ma. Wielkie dzięki

#105 Share lewy400

lewy400

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 20:39

Hamulce hydrauliczne witam,
mam 3065 i chciałbym zamontować w nim wyjście na hamulce hydrauliczne duży jest to problem?
pozdrawiam

#106 Share erciak

erciak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:ogólne

Napisany 14 marzec 2013 - 20:58

Hamulce hydrauliczne

Dość ciekawe rozwiązanie
http://allegro.pl/si...3041844903.html

Rzeczywiście bardzo ciekawe rozwiązanie. Ktoś już się z tym spotkał, użytkował, będę wdzięczny za wszelkie opinie.
Właśnie zamówiłem przyczepę i miałem dylemat jakie zamówić hamulce, a tu taka niespodzianka. Swoją drogą ciekawe jak z homologacją, gwarancją, przeglądem?

#107 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1541 postów

Napisany 09 maj 2013 - 21:22

Hamulce hydrauliczne Witam. Od niedawna posiadam ciągnik renault i są w nim hamulce hydrauliczne tylko nie wiem zbytnio które wyjście jest przeznaczone do hamulców hydraulicznych. Jeśli ktoś posiada taki ciągnik lub coś wie w tym temacie będę bardzo wdzięczny :) .

Vixa balet :D

#108 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4160 postów

Napisany 10 maj 2013 - 09:02

Hamulce hydrauliczne to wyjscie po prawej stronie, powinno byc na samej gorze tej tablicy
dodatkowo bylo ono meskie, czyli odwrotnie do wyjsc hydraulicznych

Polska B

#109 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1541 postów

Napisany 10 maj 2013 - 11:16

Hamulce hydrauliczne Takie wyjście jak kolego napisałeś to u mnie znajduje się po lewej stronie na dole. Czy może być też tam umieszczone?

Vixa balet :D

#110 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4160 postów

Napisany 10 maj 2013 - 14:22

Hamulce hydrauliczne jesli chodzi o model, ktory masz na zdjeciu, czyli 85.14 to tak, znajduje sie po lewej, prawdopodobnie pod gniazdem elektryki

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share ziarko

ziarko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 maj 2013 - 19:50

Hamulce hydrauliczne Mam model 68-12 Twój jest nieco większy i z przednim napędem, ale układ złączy jest raczej taki sam. U mnie patrząc od tyłu złącze do hamulca hydraulicznego jest po lewej stronie przy gnieździe elektrycznym. Gniazdo oryginalnie było jakieś dziwne - takie płaskie, więc wszystkie przerobiłem na szybkozłącza.
Niedawno przerobiłem hamulce w Autosan D-50 na hydrauliczne - koszt ok. 1000 zł. Siłowniki 3x350 i 300 przewody, wtyczka i trójnik.
Wszystko działa poprawnie, ale z lekkim opóźnieniem. Myślę, że jest to spowodowane powietrzem, które jest w przewodzie, ale nie znam się za bardzo na hydraulice.
Kto orientuje się to może pomoże?
Czy może to być spowodowane :
- za długim przewodem
- Przewodem o za dużej średnicy
- powietrzem w przewodzie?

#112 Share lewy400

lewy400

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 08:51

Hamulce hydrauliczne WITAM
POTRZEBUJE POMOCY!!!! :)
MAM PRZYCZEPE NA HYDRAULICZNE HAMULCE A MÓ MF 3065 NIE MA WYJSCIA ANI HYDRAULICZNEGO ANI PNEUMATYCZNEGO... :(
POTRZEBUJE INFORMACJI JAK I GDZIE WPINA SIĘ TĄ RURKE Z WYJSCIEM HYDRAULICZNYMM NA PRZYCZEPE...
NIECH KTOŚ POWIE CO I JAK
POZDRAWIAM

Wyłącz Caps Lock!

Edytowany przez KRISTOFORn, 24 czerwiec 2013 - 08:53.

#113 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 19:27

Hamulce hydrauliczne SIŁOWNIK HAMULCOWY HYDRAULICZNY-PNEUMATYCZNY
http://allegro.pl/si...3310593547.html
i jak myślicie można hamować hydraulicznie albo pneumatycznie tak to rozumiecie??????

#114 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4176 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 19:47

Hamulce hydrauliczne Dokładnie do tego służy,a w czym problem?

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#115 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4160 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 11:06

Hamulce hydrauliczne uzywa ktos takich silownikow, jak z jakoscia ?

po montazu takiego silownika zamoast zwyklego pneumatycznego mozesz spiac przyczepe z ciagnikami wyposazonymi w hydrauliczny jak i pneumatyczny ulkad hamulcowy

Polska B

#116 Share Przemek1988

Przemek1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 15:40

Hamulce hydrauliczne Też właśnie przeglądam allegro i coś takiego znalazłem. Chcę kupić ciągnik z hamulcami hydraulicznymi i musiałbym przerobić przyczepę i beczkowóz na hydrauliczne i dlatego też moje pytanie, jaki ten siłownik kupić, taki jak podesłał kolega macko25, czy normalny? Zauważyłem również, że są różne średnice tłoków i ich skoki. Jak dobrać odpowiedni?

#117 Share Szafa1313

Szafa1313

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 10:38

Hamulce hydrauliczne

Czy ktoś ma może w przyczepie lub innym sprzęcie instalację hamulców hydraulicznych zamiast pneumatycznych. interesuje mnie ile może kosztować przerobienie przyczepy na hamulce hydrauliczne.

witam mam Same explorer z hamulcami hydraulicznymi które załączają się po przez naciśnięcie pedała hamulca. A nie ma lepszych hamulców niż hydrauliczne, inaczej cały zachód miał by pneumatykę która jest bardzo kosztowna do założenia. a przerobić przyczepę to jest koszt jakieś 500 zł wystarczą dwa siłowniki z tyłu dwa przewody z trójnikiem i jeden długi przewód ze złączem do ciągnika.

#118 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 11:09

Hamulce hydrauliczne Całe Niemcy jeżdzą na pneumatyce czyli to już znaczna częśc zachodu... trzeba kupić traktor z Niemiec z oryginalną pneumatyką a nie potem mówić że jest kosztowna w założeniu, kupić golasa z Francji czy Anglii to nie problem, ale oprócz braku pneu. nie ma tam gornego zaczepu razem z sankami co na dzien dobry kosztuje od 2 tys wzwyż a dorabianie z Ursusa to pokazuje polska fantazje, Polacy robia czasami dziwne rzeczy, kupują określone maszyny specjalnie na zaperzone pola zamiast wykonać jeden zabieg glifo. za nawet nie 100zł/ha...hehe to jest inteligencja...

#119 Share Przemek1988

Przemek1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 23:50

Hamulce hydrauliczne Bawił się ktoś kiedyś w przerabianie hamulcy z hydraulicznych na hydrauliczne? Wiem, brzmi to co najmniej głupio, ale już tłumaczę o co chodzi. Mam przyczepę przerobioną z podwozia Stara 28 i tam były hamulce hydrauliczne, na płyn hamulcowy i teraz chce je przerobić na hydrauliczne, jak w nowych przyczepach. Czy mogę podłączyć wężyki bezpośrednio ze sobą, żeby zamiast płynu hamulcowego płynął olej do tłoczków? Czy olej zniszczy gumowe uszczelki w tłoczkach? Ma ktoś pojęcie na ten temat jak to zrobić? Pozdrawiam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 00:15

Hamulce hydrauliczne Nie wydaje mi się by to działało prawidłowo. Mała średnica przewodów, gęstość oleju, cylinderki mogą nie wytrzymać wyższego ciśnienia bo pracują na jakieś 100atm, a ciągnik ma wyższe w układzie hydraulicznym, temperatura przy hamowaniu może źle wpływać na olej w układzie. Może zrób układ mieszany. W tym przypadku hydrauliczno-hydrauliczny. Siłownik hydrauliczny będzie uruchamiał pompę hamulcową na płyn hamulcowy.
Pytanie czy da się założyć rozpieraki i siłownik jak w przyczepie.