Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce hydrauliczne

179 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 03 luty 2009 - 17:02

Hamulce hydrauliczne no ale dlaczego nei jakby zastosować zawór do tego i podłączyć jakąś linkę pod pedał chamulca?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce hydrauliczne Dzisiaj, 22:04
  •  

#42 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 luty 2009 - 17:17

Hamulce hydrauliczne Można i tak, ale nie będzie to to samo co oryginalne hamulce z regulacją siły hamowania.

#43 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 03 luty 2009 - 20:32

Hamulce hydrauliczne Jak to jest z zaczepami samochodowymi na tzw hak czy te samochodowe przyczepki można zupełnie legalnie czepiać do ciągników rolniczych (po zamontowaniu bolca z odpowiednią gałką) i np. czy jakaś laweta z chamulcem najazdowym lub inna przyczepka zarejestrowana opłacona itd będzie zupełnie zgodnie z prawem ciągnięta przez ciągnik rolniczy?

#44 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 03 luty 2009 - 22:27

Hamulce hydrauliczne Kwestia atestu haka z kulą innych przeciwwskazań nie widzę.

#45 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 03 luty 2009 - 22:37

Hamulce hydrauliczne he sorki a znalazłem ze są normalne z oczkiem zaczepy najazdowe ;)
ps. jak to wogóle jest z tymi zaczepami najazdowymi jak cofam to muszę wysiąść zeby coś zblokować czy jak się delikatnie cofa to nie blokuje?

#46 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 11 luty 2009 - 20:35

Hamulce hydrauliczne http://www.allegro.p...m_wywrotka.html hamulce najazdowe i ładowność 4 t coś tu chyba pokrecone?

#47 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 11 luty 2009 - 21:14

Hamulce hydrauliczne A niby dlaczego?
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#48 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 12 luty 2009 - 07:21

Hamulce hydrauliczne bo hamulce najzdowe mogą mieć przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5t a więc ładowność napewno poniżej 3 t ;), no chyba że w przyczepach rolniczych jest inaczej?

#49 Share 120

120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 15 luty 2009 - 21:48

Hamulce hydrauliczne a jak to wszystko się ma do tzw zapowietrzenia hamulców?? jak wygląda ta instalacja? i czy możne ktoś wrzucić foty jak to wygląda na przyczepie
proszę o wypowiedz użytkowników tego typu hamulców

#50 Share 120

120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 16 luty 2009 - 18:39

Hamulce hydrauliczne

a jak to wszystko się ma do tzw zapowietrzenia hamulców?? jak wygląda ta instalacja? i czy możne ktoś wrzucić foty jak to wygląda na przyczepie
proszę o wypowiedz użytkowników tego typu hamulców

pewnie poprosiłem o jakiegoś użytkownika, a nie lajta to wszyscy umilkli :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 16 luty 2009 - 18:40

Hamulce hydrauliczne Nie pisz posta pod postem. I o co chodzi z tym lajtem?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#52 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 luty 2009 - 19:13

Hamulce hydrauliczne Napiszę jeszcze raz, kto chce to zrozumie :).
Hamulce hydrauliczne przyczep w ciągnikach typu MF, Fendt i inne importowane z Niemiec i Francji(tam głownie stosuje się takie hamulce) nie mają nic wspólnego z hamulcami hydraulicznymi znanymi z np c 360. W tych ciągnikach ciśnienie w układzie wytwarza pompa zębata (osobna lub główna przez odpowiedni zawór-dzielnik strumienia), sterowanie hamulcem odbywa się za pośrednictwem zaworu, zawór sterowany jest z kolei pedałem hamulca.Wszystko zasilane jest olejem ze skrzyni, a nie płynem hamulcowym.
Tak więc gdyby rozszczelnił się układ hamulcowy przyczepy to ciągnik nadal hamuje, a z układu będzie uciekał olej ale bez konsekwencji dla hamulców ciągnika(aż do momentu gdy wyleci cały olej ze skrzyni :) )
Hamulce tego typu nie zapowietrzają się, jeśli w przewodzie przyczepy będzie powietrze to zostanie ono sprężone do ciśnienia oleju i hamulce zadziałają z opóźnieniem. Nie ma to jednak wpływu na układ hamulcowy ciągnika.
Cała instalacja przyczepy to siłownik i waż, podłączamy go do odpowiedniego wyjścia i hamulce mamy od razu, nie trzeba czekać tak jak w układzie pneumatycznym na napompowanie zbiorników. Nie występują także żadne zawory w przyczepie, które sprawiają problemy w instalacjach pneumatycznych.

#53 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 16 luty 2009 - 19:22

Hamulce hydrauliczne gdybym miał przyczepę z chamulcami hydraulicznymi to łatwiej będzie zrobić taki zawór w ciągniku czy zrobić pneumatykę w przyczepie?
czy w 912 można zrobić taki zawór żeby miał chamulce chydrauliczne?

#54 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 luty 2009 - 19:38

Hamulce hydrauliczne W ciągniku było by bardzo ciężko zrobić układ hydrauliczny, zdecydowanie łatwiej przerobić przyczepę. Kupujesz zawór za ok 400 zł, 2 siłowniki, butle i węże, 600 zł powinno wystarczyć.

#55 Share 120

120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 16 luty 2009 - 23:06

Hamulce hydrauliczne dzięki Mariusz x ta informacja dużo mi pomogła dddddduzy plus :) . Ma może ktoś zamocowaną taką instalacje w przyczepie albo gdziekolwiek?? jak tak to był bym wdzięczny za jakieś foty.

ludzie wrzućcie jakieś foto tego układu

w ogóle ma ktoś takie hamulce czy wszyscy tylko teoretycy(mówią ale nie mają)??

#56 Share mariusz880178669

mariusz880178669

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 22:05

Hamulce hydrauliczne Witam
Właśnie zamontowałem w przyczepie d47 hamulce hydrauliczne działają one lepiej niż pneumatyczne z ciągnikiem MF6180. Jutro wstawię zdjęcia instalacji

#57 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 05:51

Hamulce hydrauliczne Ja nie mam tego problemu z hamulcami, bo mam w traktorze i pneumatyke i instalacje hydrauliczną. Bardziej zaufanie mam do pneumatyki, bo jak jest nieszczelność to ucieka tylko powietrze a nie olej.

#58 Share lukash0

lukash0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 19:40

Hamulce hydrauliczne u mnie kolega tez ma hydrauliczna siłownik dwustronnego działania dwie linki zaczepione no i wąż do kipra mówi ze bardzo dobrze mu się to sprawuje.

#59 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 20:26

Hamulce hydrauliczne Ja takie coś zrobię w przyczepie którą budujemy tłok pneumatyczny będzie pchał pompkę hydrauliczną zobaczymy jak to będzie.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share mariusz880178669

mariusz880178669

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 22:26

Hamulce hydrauliczne Przepraszam lecz nie mogę za nic wstawić tych fotek jeśli kogoś interesuje jak wygląda moje rozwiazanie proszę o adres e-mail to prześle zdjęcia. Pozdrawiam