Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce hydrauliczne

179 odpowiedzi na ten temat

#21 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 28 lipiec 2008 - 21:26

Hamulce hydrauliczne mój mf 3080 jest z Francji i też ma hamulce chydrauliczne ale niestety wszysto mam na pneumatykę
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce hydrauliczne Dzisiaj, 20:33
  •  

#22 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 19:36

Hamulce hydrauliczne Hamulce chydrauliczne są tak wogóle dopuszczone w Polsce?

#23 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 19:44

Hamulce hydrauliczne Tak jak "Nasil90" mam ciągnik z Francji który nie ma pneumatyki wszystko zależy od tego ile mamy maszyn dostosowanych bo jak ktoś ma jedną przyczepkę to może bardziej płaciło by się ją przerobić na hydraulikę niż inwestować w ciągnik 5tyś.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#24 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 19:51

Hamulce hydrauliczne

Czy te hamulce zahamują przyczepe jakby sie odpięła  ???  wiem że kiedyś takie hamulce były nielegalne, a teraz ? Ta moja Ruska ma taki cylider hydrauliczny który może być przypięty albo do cylindra pneumatycznego, albo do dżwigni ręcznego hamulca na przyczepie, albo do traktora ( przy T-25 jest wyjście do którego mozna to przypiąć, powiązane to jest z ręcznym traktora - nigdy nie próbowałem  :-[ )

Znajomy ma rosyjski rozrzutnik obornika z takim hamulcem, na końcu przewodu giętkiego jest na stałe pompa podpinana w t 25 pod dźwignie ręcznego .Znajomy dorobił mocowanie tej pompy w fergusonie przy pedale hamulca,u nas są góry a hamulec spisuje się o wiele lepiej niż pnełmatyczny.

#25 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 19:53

Hamulce hydrauliczne Jak wogóle wygląda podłączenie takich chamulców to ciągnik ma specjalne wejście czy poprostu w gniazdo od chydrauliki, czy jest dopuszczalne sterowanie chamulcem przyczepy przez dzwignie od chydrauliki?

#26 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 20:07

Hamulce hydrauliczne Pompa jest częścią przyczepy ,znajduje się na końcu węża, gdy zapniemy przyczepę to te pompę mocujemy w specjalnym gnieździe na ciągniku,a nacisk na nią jest przez popychacz od dźwigni hamulca.

#27 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 styczeń 2009 - 20:24

Hamulce hydrauliczne

Jak wogóle wygląda podłączenie takich chamulców to ciągnik ma specjalne wejście czy poprostu w gniazdo od chydrauliki, czy jest dopuszczalne sterowanie chamulcem przyczepy przez dzwignie od chydrauliki?

W MF z Francji jest osobne wyjście, ciśnienie jest zależne od tego jak mocno naciśniemy pedał. Jest to osobny układ pod mniejszym ciśnieniem niż hydraulika zewnętrzna. Wg mnie to dobre rozwiązanie, bezawaryjne, łatwo dorobić takie hamulce w przyczepie.
Podłączenie węza przyczepy pod wyjście hydrauliki zewnętrznej spowodowało by pewnie natychmiastową blokadę kół w przyczepie po naciśnięciu rozdzielacza, nie było by tez regulacji siły hamowania.

#28 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 22:25

Hamulce hydrauliczne Ale nadal bez odpowiedzi pozostało pytanie co jesli przyczepa sie odepnie, odepnie sie przewód albo zostanie w jakis sposób uszkodzony?? Niewielkie uszkodzenie instalacji i mometalnie w układzie nie ma oleju o czym kierowca dowie sie ale pewnie za póxno. No chyba że działa to podobnie do układu pneumatycznego.
Pneumatyka nie powiem jest leprza bo najwyżej zdziwimy sie jak sama przyczepa zachamuje. Ale jednak hydrauliczne rozwiązenie jest ciekawe. Patrzac na to że stosowane sa one w krajach zachodnich to musi cos w tym bydz. Takie moje odczucie.

#29 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 22:30

Hamulce hydrauliczne w hydraulicznych też jest taki system że zachamuje przyczeppę, może poprostu taki system jest tańszy, bo jeśli układ penumatycznyw ciągniku kosztuje 6-7 tyś zł to ciekaw jest ile ksoztuje (jeśli ktoś zamiała dodatkowo) taki system hydrauliczny, jestem pewien że jest dużo tańszy od menumatyki

#30 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 styczeń 2009 - 22:42

Hamulce hydrauliczne

Ale nadal bez odpowiedzi pozostało pytanie co jesli przyczepa sie odepnie, odepnie sie przewód albo zostanie w jakis sposób uszkodzony?? Niewielkie uszkodzenie instalacji i mometalnie w układzie nie ma oleju o czym kierowca dowie sie ale pewnie za póxno.

Układ który znam nie zahamuje po zerwaniu przewodu, jeśli przewód będzie nieszczelny to poczujemy to na pedale.
Zrobiliśmy takie hamulce w przyczepie tandem, bardzo proste w wykonaniu, tylko jeden wąż i siłownik, działa bez zarzutu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 22:47

Hamulce hydrauliczne Na czym polegają hamulec najazdowy (pronar oferuje takie w wyposarzeniu doidatkowym) więc po jakiego grzyba w przyczepie rolniczej hamulcec najazdowy i na jakiej zasadzie to działa czy to wogóle stosuje sie do ciągnika? no i chyba nie zastąpi to tradycyjnych hamulców?

#32 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 22:51

Hamulce hydrauliczne Jeśli chodzi o odpięcie się przyczepy z takimi hamulcami to trzeba na początku zauważyć że takie hamulce są stosowane najczęściej we Francji i Holandii a tam 95% przyczep to tandemy więc nie ma problemu bo przyczepa nigdzie nie pojedzie musi zaraz wyhamować ;)
Ja mam takie hamulce w beczce i przyczepie- tandem z Francji.

#33 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 22:56

Hamulce hydrauliczne To co z tym hamulcem najazdowym, po co pronar ma takie w opcji czy to są hamulce przeznaczone do ciągników bez pneumatyki i bez hydraulicznych hamulców?

#34 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 18:32

Hamulce hydrauliczne Odnośnie hamulca pneumatycznego jednoprzewodowego to nie sprawdzają się w górskim terenie.

#35 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 19:01

Hamulce hydrauliczne Ale jakie to sa dokładnie przyczepy. Bo hamulce najazdowe są stosowane w przyczepie o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t.
I nie wiem czy to dobre rozwiazwanie(nie zanam argumetów producenta) ale hamulec najazdowy przeszkadza przy cofaniu i jak tu manewrować z nia i to jeszcze w polu.
Jak wypożyczyłem przyczepke (lawete 2osiową z hamulcem najazdowym) to przy cofaniu na trawie były z tym problemy. Cały czas przy cofaniu słychac było ocieranie sie okladzin.

#36 Share adamm25

adamm25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 13:41

Hamulce hydrauliczne no to konkretnie. Jaki jest koszt przerobienia jednej normalnej dwuosiowej przyczepy?

#37 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 16:52

Hamulce hydrauliczne Własnie jaki jest koszt przerobienia przyczepy na hamulce hydrauliczne i co trzeba załozyc?

#38 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 styczeń 2009 - 17:01

Hamulce hydrauliczne Potrzebne są dwa siłowniki hydrauliczne jednostronne, węże i sprężyny cofające siłownik. Ciężko jest dobrać odpowiedni siłownik, musi mieć bardzo małą średnicę.

#39 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 03 luty 2009 - 16:54

Hamulce hydrauliczne jaki byłby koszt wykonania instalacji hydraulicznej hamulców ale do ciągnika?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 luty 2009 - 16:58

Hamulce hydrauliczne Do Zetora czy Ursusa nie da się zrobić hamulców w takim układzie jak ma MF . Można by ewentualnie skorzystać z hydrauliki zewnętrznej, trzeba by jednak ograniczyć ciśnienie zaworem przelewowym a hamować ręcznie dźwignią rozdzielacza.