Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce hydrauliczne

179 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 06 listopad 2006 - 22:43

Hamulce hydrauliczne Czy ktoś ma może w przyczepie lub innym sprzęcie instalację hamulców hydraulicznych zamiast pneumatycznych. interesuje mnie ile może kosztować przerobienie przyczepy na hamulce hydrauliczne.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce hydrauliczne Dzisiaj, 15:37
  •  

#2 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 06 listopad 2006 - 22:55

Hamulce hydrauliczne Bardzo niewjele,dwa siłowniki jednistronnego działania noi węże z redukcjami i po sprawje.

#3 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 07 listopad 2006 - 16:55

Hamulce hydrauliczne Mam w przyczepie Gomsielmasz PSE12,5 hamulce hydrauliczne, które są sterowane pneumatycznie ( ale nie muszą ), są bębnowe podobnie to wygląda jak w samochodzie.Nie polecam, wolę pneumatyczne - są bardziej niezawodne. Po co ci to, nie masz instalacji pneumatycznej ?
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#4 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 07 listopad 2006 - 21:23

Hamulce hydrauliczne Właśnie o to chodzi że w fendzie nie mam pneumatyki i na dodatek jak przegladam ogloszenia bo szukamy coś z 80km z ładowaczem to tak samo prawie żaden zachodni nie ma pneumatyki
@kserkses masz może aparat mógłbyś porobić zdjęcia siłowników i co tam jest jakieś reduktory czy co i pprzesłać mi na emaila kizo@wp.pl

#5 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 07 listopad 2006 - 21:30

Hamulce hydrauliczne ONI http://www.pol-agra.com.pl/  ( kliknij dział produkcja )  się nawet specjalizowali w dorabianiu pneumatyki. tanie to chyba nie było, ale znów przerabiać dużo sprzętu też nie bedzie tanie  ::)
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#6 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 08 listopad 2006 - 17:11

Hamulce hydrauliczne Kizo, przecież jest mnóstwo sprzętu w Niemczech posiadających system pneumatyczny... Jeżeli widzisz napis Druckluft w ogłoszeniu, to jest właśnie to.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#7 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 08 listopad 2006 - 19:16

Hamulce hydrauliczne a czy te hamulce nie działają wolniej? (zanim olej dopłynie do tłoka to już zachamujesz ciągnikiem)

#8 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 08 listopad 2006 - 21:00

Hamulce hydrauliczne Nie wiem jak przegladam oferty z allegro czy innych serwisów to prawie żaden nie ma pneumatyki. A co do wolniejszego działania hydraulicznych to czemu mają działać wolniej przecież ani to kilometr przewodów ani jakieś wysokie obciązenie że musi się wytwożyć odpowiednie ciśnienie żeby wypchać tłok. A co do tego zachamowania to może z pustą tak a z ładunkiem 15 ton czy wiekszym to jaka jest droga hamowania owszem jak wcześniej cię przyczepa nie ściągnie.

#9 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 08 listopad 2006 - 21:21

Hamulce hydrauliczne a tak przy okazji jak to wogole działa? moj ciagnik tez nie mial instalacji pneumatycznej, bo byl sprowadzony z wysp, a poprzedni wlasciciel mial przyczepy z instalacja hydrauliczna.
Do pedalu hamulca podpiety jest jakis czujnik wydrauliki czy jak to smiga?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#10 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 08 listopad 2006 - 21:32

Hamulce hydrauliczne bo chyba nie trzeba dźwigni do hydraulik naciskac co? ;D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 08 listopad 2006 - 21:40

Hamulce hydrauliczne Czy te hamulce zahamują przyczepe jakby sie odpięła  ???  wiem że kiedyś takie hamulce były nielegalne, a teraz ? Ta moja Ruska ma taki cylider hydrauliczny który może być przypięty albo do cylindra pneumatycznego, albo do dżwigni ręcznego hamulca na przyczepie, albo do traktora ( przy T-25 jest wyjście do którego mozna to przypiąć, powiązane to jest z ręcznym traktora - nigdy nie próbowałem  :-[ )

#12 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 10 listopad 2006 - 22:56

Hamulce hydrauliczne To raczej pneumatyki nie założę do Fendzika w tej firmie co podał adres @kserkses.
Koszt 5,5tys netto + dostawa do tej firmy ciągnika to jakieś 3tys, więc napewno taniej by mnie wyszło zamontować w 2 przyczepach hamulce hydrauliczne jak to tylko zwykłe siłowniki bez rzadnych dodatkowych rozdzielaczy czy innych urządzeń.

#13 Share Massey

Massey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 08 kwiecień 2007 - 12:21

Hamulce hydrauliczne Montazem pneumatyki zajmuje sie takze pewna firma z Plonska cena za instalacje jednoobwodowa to okolo 4 tys netto a za dwuobwodowa okolo 5 tys netto, jesli juz predzej zakladali pneumatyke do takiego modelu frndta to przyjada ci na miejsce i zaloza na miejscu ale jesli nie to muszisz dostarczyc ciagnik do nich. Po swietach ojciec ma dzwonic do nich bo przy NH tez nie mam pneumatyki

#14 Share robi

robi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 23 kwiecień 2007 - 10:17

Hamulce hydrauliczne Nie wiem czy bedzie kogoś jeszcze to interesowało ale jesli tak to taki typ hamulców był stosowany orginalnie Jugosłowianskich ciągnikach ogrodniczych TV521 a wygląda to nastepująco olej z pompy idzie na zawór który jest sterowany za pomoca linki podpietej pod pedal hamulca . no i jak nacisniemy na pedał no to zawór sie otwierał i szedł olej na szybkozłącze Instalacja przy przyczepie rózni sie od pnełmatycznej tylko siłownikiem No to tak w skrucie by to wygladało
Robi:)

#15 Share dyczkowski123321

dyczkowski123321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 20:48

Hamulce hydrauliczne a co jest lepsze- pneumatyka, czy hydraulika??

#16 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 07 lipiec 2007 - 22:11

Hamulce hydrauliczne nie znam rozwiązan technicznych,ale moim zdaniem w razie odpięcia przyczepy pneumatyka zatrzyma przyczepę, (z powodu zasady działania, bo hamulce łapią jak spadnie ciśnienie w przewodzie) dlatego mim zdaniem pneumatyka jest pod tym względem lepsza, tyle tylko że najpierw ten przewód musi się odłączyć:(

#17 Share lewy

lewy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 20:56

Hamulce hydrauliczne Kizo zrobiłeś już te hamulce bo też się przymierzam do przerobienia ale nie wiem za bardzo jak się za to zabrać

#18 Share barthez96

barthez96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sport

Napisany 26 lipiec 2008 - 09:01

Hamulce hydrauliczne Ja mam hamulce hydrauliczne na siłowniki jest 3 siłowniki jeden na przedniej osi a 2 na drugiej wszystko hamuje jak brzytew nawet z piskami jak dotkniesz pedał lekko to odrazu hamuje ,mam je w przyczepie Hl 8011 i niedługo założę w Autosanie 4
D-358 DT-239 DT-436 IH

#19 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 28 lipiec 2008 - 17:17

Hamulce hydrauliczne To napisz jak sterujesz tymi hamulcami, nie znam ani ciągnika ani ciężarówki, która by miała sterowanie do hamulców hudraulicznych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 lipiec 2008 - 20:58

Hamulce hydrauliczne Mój MF ma hamulce hydrauliczne, przy wciskaniu pedału hamulca podawany jest olej na szybkozłącze, im mocniej się wciśnie tym większe ciśnienie(prawdopodobnie takie samo jak w układzie hamulcowym ciągnika).
Jest to bardzo prosty układ, bez dodatkowych zaworów, zbiorników(czyli bez problemów ;) )