Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cieknąca hydraulika Case 845 xl

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share klo444

klo444

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 23:09

Cieknąca hydraulika Case 845 xl Witam
Problem w ciągniku jest taki po rozgrzaniu bardzo wolno podnosi, na wolnych obrotach słabiej dział wspomaganie. Przy zimnym wszystko jest ok. Na początek bardzo niski stan oleju. Mam go od niedawna zamierzam go wymienić na nowy lecz na początek chce pozbyć sie wycieków, a jest ich parę. Na poczatek pod kabina znajduje sie pokrętło
wyciek.JPG
do czego służy i z niego cieknie olej jak sie pozbyć tego ? Następnie na rozdzielaczu
wyciek 2.JPG
to samo pytanie. Znajduje sie tam jakaś uszczelka podkładka która moża wymienić ? Kolejny wyciek do siłownik wspomagania i czy ktos wymieniał uszczelniacza w nim. Czy da sie dopasować cos z polski ? Jaki olej zastosować słyszałem ze ktoś zalewał hydraulikę hydrolem 46 czy bedzie to dobry wybór ? Nie bede ukrywał cena jest bardzo dobra ale czy nie zaszkodzi ona maszynie. Co z filtrami czy udało sie komuś dopasowac zamienniki ?

Edytowany przez klo444, 22 wrzesień 2013 - 23:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cieknąca hydraulika Case 845 xl Dzisiaj, 01:29
  •  

#2 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 08:21

Cieknąca hydraulika Case 845 xl ja w swoim case 845 xl zalałem przekładniowo-hydraulicznym olejem firmy agrol bo nie masz tu raczej oddzielnego oleju do hydrauliki i do skrzyni,przynajmniej tak jest u mnie wiec hydrol 46 odpada.

#3 Share Jacek62

Jacek62

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 17:02

Cieknąca hydraulika Case 845 xl Ja przy moim mam to samo .Na zimnym wszystko działa bez zarzutu. Jak pojechałem orać i wszystko się rozgrzało to kierowanie /orbitrol/ działa dobrze natomiast podnoszenie i obracanie pługa trzeba dołożyć zdrowo gazu aby poszło. Tam jest pompa hydrauliczna w układzie tandem -czyli dwie pompy skręcone w całość .Nie wiem która jest od kierowania a która od hydrauliki wiem natomiast że po wszystkich pracach polowych -wymieniam cały tandem oraz olej hydrauliczny na nowy - rozgrzewanie się oleju i kiepskie podnoszenie po tym to jest wina tych pomp. I nie wiem jak jest u was ale w moim 845 XL -jest oddzielny olej do hydrauliki i oddzielny do skrzyni. Specyfikacje olejów Case dla ciągnika:[attachment=6945:oleje do zalania France katalog Case.jpg

Załączone miniaturki

• oleje do zalania France katalog Case.jpg

Edytowany przez Jacek62, 23 wrzesień 2013 - 17:04.

#4 Share bimbrownik

bimbrownik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 17:34

Cieknąca hydraulika Case 845 xl witam. ogólnie spowalnianie pracy hydrauliki na ciepłym oleju jest objawem wypracowania pompy. raczej nie opłaca się wymieniać na oryginał, jest sporo zamienników dużo tańszych, o porównywalnych parametrach pracy. co do likwidowania wycieków - jeżeli będziesz wymieniał pompę hydrauliki to zabierz się za wycieki po wymianie, i naszykuj się że jak zlikwidujesz jeden czy dwa, to pojawią się następne do likwidacji, może nawet kilkanaście punktów. miejsce które pokazałeś na zdjęciu to zakuty wąż wysokociśnieniowy, odkręć go i poparz czy powierzchnie styku są równe i czyste, czasem paproch albo opiłek może być przyczyną wycieku. jeżeli będzie dziura w jednej powierzchni to niestety będziesz musiał wymienić wąż albo spróbować go skrócić zakuwając na nowo

#5 Share klo444

klo444

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 18:56

Cieknąca hydraulika Case 845 xl A co z tym pokretlem ? Olej skrzynia hydraulika jest oddzielny, tak wiec pówraca pytanie o hydrol czy moze byc ?

#6 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 19:38

Cieknąca hydraulika Case 845 xl Mam te same problemy co wy z wolnym podnoszeniem. Ja regenerowałem pompę i już po pięciu latach znowu padła więc teraz to będzie nowa i nie ma co się pchać w zamienniki bo jest u nas parę takich modeli to zamienniki długo nie pochodziły. Hydraulika i olej skrzyniowy to oddzielne zbiorniki. Lałem hydrol 46 bo nie było pewności że regeneracja coś da ale te pięć latek było ok. Gęstszego nie można bo zimą są problemy chyba że wasze ciągniki pracują latem. Teraz leje hlh150 i też po żniwach jest już byle jak więc pompa to napewno pójdzie nowa coś koło 2tys. plus oryginalny olej hytran ultra

Pokrętło służy do regulacji szybkości opuszczania podnośnika można też nim zamkąć opuszczanie podczas transportu by np. pług nie opadł na glebę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share klo444

klo444

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 20:34

Cieknąca hydraulika Case 845 xl Czyli mowisz ze hydrol nie szkodzil.... chyba sie zdecyduje na niego. Ile kosztowala cie regeneracja pompy ? A z filtrami ktos dopasowal zamienniki ? Ma ktos chemat tej czesci z regulacja predkosci podnosnika abym mogl spojrzec co moze byc przyczyna wycieku ?

#8 Share bimbrownik

bimbrownik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 05:54

Cieknąca hydraulika Case 845 xl co do cen zamienników i ich trwałości: pompa jednosekcyjna, oryginał case kosztuje ~1800-2000 zł, zamiennik do niej włoskiej firmy ok.450-500 w zależności od wydajności. nie chcę się wypowiadać co do trwałości tych zamienników, ale nie są one chyba cztery razy gorsze od oryginałów - a są czterokrotnie tańsze, i tak samo jak oryginały mają 24 mce gwarancji. prawdą jest niestety że zamontowanie zamiennika wiąże się czasem z niewielkimi przeróbkami podejścia węży do pompy.

#9 Share klo444

klo444

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 18:48

Cieknąca hydraulika Case 845 xl A podal bys jakis namiar na te zamieniki. Czy ktos kiedykolwiek je stosowal.

#10 Share Parcho1988

Parcho1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 12:53

Cieknąca hydraulika Case 845 xl co do tego pokrętła od opuszczania podnośnika. U mnie też tam cieknie. Ale boję się rozkręcać to. Według katalogu znajduje się tam oring. I to bardzo mały. Średnica w środku 2mm na zewnątrz max chyba 4 ale nie jestem pewny. Numer części to 3052813R1

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share bimbrownik

bimbrownik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 05:50

Cieknąca hydraulika Case 845 xl nie chcę być posądzony o jakąś kryptoreklamę, ale na allegro znalazłem w miarę kompetentną firmę handlijącą zamiennikami pomp hydraulicznych, jeżeli chcesz, to dam ci namiary na priv

Dodaj odpowiedź