Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pulsowanie podnośnika

45 odpowiedzi na ten temat

#41 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 08 październik 2014 - 18:26

Pulsowanie podnośnika

dla jasności olej nowy , filtry nowe i bez takich tekstów sprawdz olej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pulsowanie podnośnika Dzisiaj, 09:33
  •  

#42 Share Piotrek2510

Piotrek2510

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 22:07

Pulsowanie podnośnika

Witam mam również problem z podnośnikiem w c385 podnosi wolno i po odkręceniu rurki przy pompie jest powietrze. Co może być przyczyną tego?

czy może to być przez zbyt małą ilość oleju w skrzyni? Wlałem 40 l oleju do skrzyni nie wiem ile powinno być dokładnie.

#43 Share Agro-Nom

Agro-Nom

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 14:51

Pulsowanie podnośnika

witam panowie mam spory problem z podnośnikiem w 1224, ponieważ gdy podniosę jakąś maszynę to ciągnik wariuje, znaczy się podskakuje podryguje cały chodzi na wszystkie strony można powiedzieć że ma takie drgawki, i niedawno parę razy sam z siebie bardzo szybko podniósł maszynę zawieszoną na cięgłach na maksa i nie chciał opuścić dopiero jak odkręciłem tą śrubę z tyłu ciągnika wsadziłem pręta i stuknąłem to agregat opadł. A parę dni temu to już wogólę praktycznie przestał podnosić bardzo bardzo powoli podnosi cięgła z maszyną i cały ciągnik się przy tym trzęsie dodam że wywrot przyczepy działa wom też normalnie działa. a stan oleju w skrzyni jest ponad max. Jak myśli cie co to może być ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#44 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 30 kwiecień 2016 - 19:20

Pulsowanie podnośnika

Panowie taki problem do rozwiązania: Ursus 902, odkąd go kupiłem ma dziwne zagrania z podnośnikiem. Podczas jazdy na wysokich obrotach bez podczepionej maszyny sam podnosi ramiona do góry i z ledwością opuszcza kiedy naciska się je ręką. Opuszczanie idzie bardzo powoli, nawet agregat uprawowo siewny nie robi mu różnicy, cały czas utrzymuje żółwie tempo w opuszczaniu, podnosi za to normalnie. I najważniejsze - podnośnik non stop pulsuje, przy podnoszeniu, opuszczaniu i utrzymywaniu maszyny w powietrzu, wygląda na to, że owe pulsowanie idzie od siłownika pomocniczego. Robiłem próby z zaślepieniem węża ssawnego dla pompki wspomagającej, pulsował nadal, ale jakby lżej, mimo wszystko pompka dalej podawała olej, po popuszczeniu złączki na przewodzie tłoczącym od owej pompki, tak by olej miał ujście, podnośnik przestał pulsować. Nawet całkowite odłączenie węża ssącego nie pomogło, nadal trzepie podnośnikiem, widocznie jakoś ciągnie olej ze skrzyni, cholera ją wie.

Co zrobić z tym fantem, wymontować całkowicie pompkę tłoczkową i zaślepić przewód ssący i zasilający? Najprościej byłoby wyrzucić siłownik pomocniczy, ale mógłby mieć problemy z rzeczonym agregatem uprawowo-siewnym, więc wolałbym tego uniknąć. Za to pompka zaczęła ciec, więc chętnie sie dziada pozbędę

#45 Share 1734

1734

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 04 maj 2016 - 18:32

Pulsowanie podnośnika

Sprubuj najpierw odkrecic srube pod siedzeniem kierowcy po prawej stronie na maxa i wtedy powinien szybko opuszczac TUZ. najpierw to sprawdz. reszte potem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 04 maj 2016 - 19:58

Pulsowanie podnośnika

To to sprawdzałem na samym początku, już trochę się "męczę" z ciężką serią, ale taki przypadek miałem po raz pierwszy. Na szczęście sprawa rozwiązana, wybebeszyłem pompkę tłoczkową, zaślepiłem przewody i teraz święty spokój, podnosi jak trzeba, opuszcza też chyba lepiej (ciężko stwierdzić podpinając tylko opryskiwacz), a co najważniejsze podnośnik ani drgnie trzymając maszynę w górze.