Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pulsowanie podnośnika

45 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mac1974

mac1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 20:08

Pulsowanie podnośnika Koledzy pomocy. W mojej 912 podnośnik po rozgrzaniu oleju pulsuje i trzęsie całym ciągnikiem. Pompa wydaje się być dobra, nie ma problemu z podnoszeniem pługa czy agregatu. 2 lata temu wymieniałem cylinder i uszczelnienia siłownika, dodatkowo dołożyłem siłownik wspomagający. Wszystko pracowało bardzo dobrze. Opisane objawy zaczęły się na wiosnę. Nie wiem gdzie szukać przyczyny. Może ktoś spotkał się z takim objawem. To pulsowanie pokrywa się z pracą silnika ciągnika. Zwiększenie obrotów sprawia, że pulsuje z większą częstotliwością.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pulsowanie podnośnika Dzisiaj, 04:48
  •  

#22 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 20:20

Pulsowanie podnośnika Rozdzielacz, lub uszczelniacze siłownika wspomagającego. Odłącz wąż od siłownika,zaślep go i wtedy zobacz.Jak nie to raczej rozdzielacz.

#23 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 20:26

Pulsowanie podnośnika A poziom oleju i szczelność na zasileniu pompy jest?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#24 Share mac1974

mac1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 20:29

Pulsowanie podnośnika Poziom oleju prawidłowy. Jutro odłączę siłownik wspomagający. A o co chodzi z tą szczelnością na zasileniu ?

#25 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 20:46

Pulsowanie podnośnika Pompa zasysa olej z skrzyni, jest tam łącznik z dwoma o-ringami + kolanko które jest przykręcone do pompy i też jest tam o-ring może tam zaciągać powietrze lub wałkiem napędzającym pompę (pompa do wymiany lub wymienić uszczelnienie dla sprawdzenia).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#26 Share wpsowa692

wpsowa692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 21:46

Pulsowanie podnośnika Pompa tłoczkowa wspomagająca tak Ci napier....a , prawdopodobnie główna pompa już siadła na zimno jeszcze daje radę a na gorąco jej rolę przejmuje ta mała pompka umieszczona na dole pod pompą od wspomagania kieroka .
A że tłoczek jest jeden to przepływ oleju jest pulsacyjny i dlatego drży aż traktor trzęsie .
Na gorącym oleju sprawdż ciśnienie na wyjściu kipra bedziesz miał jasność co do kondycji pompy głównej .
Zbyt długie przeciążanie tłoczkowej pompki tez może się zemścić łożyskowanie rolki naciskającej na tłoczek pompki się rozleci i nieszczęście gotowe pęknie obudowa do której pompka jest przymocowana i olej ze skrzyni na bruku.

#27 Share szklanka232

szklanka232

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 19:10

Pulsowanie podnośnika Witam mam podobny problem z moją 1004, ramiona pulsują, nie zależnie czy olej ciepły czy zimny, mam tura i działa ok, tylny podnośnik podnosi ciężary bez problemu, agregat czy pług obrotowy, byłem już u mechanika ściągaliśmy plecak wyjęliśmy rozdzielacz i go przepłukaliśmy, wymieniliśmy zawór w starym był opiłek - dalej to samo pulsuje i powoli opuszcza dodam że podczas opuszczania też pulsuje, dziś wymontowałem pompkę wspomagającą w zaworkach był kawałek silikonu i opiłek, po zmontowaniu dalej to samo podnośnik pulsuje, wymienione wszystkie filtry sitko i papierowy, siłownik pomocniczy po regeneracji - pozostaje mi chyba tylko wymiana rozdzielacza, dodam że spróbowałem odłączyć pompkę wspomagającą od plecaka i podłączyłem do przelewu, ramiona przestały pulsować ale to nie robota bo podczas orki uderzyłem w kamień siłownik pomocniczy wytworzył ciśnienie że rozerwało wężyk przelewowy z pompki wspomagającej i olej poszedł na glebę to nie robota podłączyłem tak jak oryginalnie, koledzy pomocy!

Edytowany przez szklanka232, 28 wrzesień 2013 - 19:19.

#28 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 28 wrzesień 2013 - 20:08

Pulsowanie podnośnika Winę za ciągłe pulsowanie ramion podnośnika ponosi zawór odcinający pompki wspomagającej. Tzn. ten taki trójnik wystający z plecaka, pod podłogą za siedzeniem :) Czyli taki oto element http://sklep.techrol...roduct/id/34543

Jak wszystko gra, to ramiona podnośnika mogą pulsować tylko w trakcie podnoszenia. Albo zawór się skończył, albo jest źle wyregulowany. Jak go ustawić i jak działa, chyba już gdzieś o tym pisałem. :ph34r:

http://www.agrofoto....dnosnik-a-zolw/

Ostatni post.

Edytowany przez Stefano1, 28 wrzesień 2013 - 20:22.

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 wrzesień 2013 - 20:41

Pulsowanie podnośnika Coś gdzieś słyszałeś tylko nie dokładnie, to jest zawór odcinający pompki zasilającej, zsynchronizowany z obiegiem pompy głównej, wiesz w ogóle jaką ma wydajność tylko ta pompka, równie dobrze może jej nie być.

#30 Share wpsowa692

wpsowa692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 12:35

Pulsowanie podnośnika Dokładnie tą pompkę można spokojnie wyrzucić , żle wyregulowany ten zawór dużo krwi napsuje .
Nie będe tu wychodził naprzeciw konstruktorom , ale najlepiej toto wyrzucić .
Rurki zaślepić zawór który jest wkręcony w most oddeklować i będzie to działać tak jak w mtzecie , C360 czy innym klamocie.
Tylko olej bedzie miał kilka punktów mniej do wycieków;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 20:45

Pulsowanie podnośnika

Coś gdzieś słyszałeś tylko nie dokładnie, to jest zawór odcinający pompki zasilającej, zsynchronizowany z obiegiem pompy głównej, wiesz w ogóle jaką ma wydajność tylko ta pompka, równie dobrze może jej nie być.

Jeśli pierwsze słowa są kierowane do mnie, to mnie oświeć, bo wydawało mi się, że wiem o czym piszę. :)

Zawór odcinający, odcina/ podaje olej do pompki wspomagającej. Zawór jest sterowany bezpośrednio suwakiem rozdzielacza, który dociska lub luzuje dławik w zaworze. Ma to niby zwiększyć precyzję i wygładzić reakcję na sterowanie podnośnikiem. W 1201 mam pompkę wspomagającą i podnośnik reaguje subtelniej na ruchy dźwigni. W c385 bez pompki jest jeb i do góry :) Ale to tylko subiektywne odczucia, na które może wpływać masa czynników wynikających z ogólnego stanu technicznego obydwu podnośników.

Ustawić tego nie jest jakoś strasznie ciężko.
Jak plecak leży na ziemi, to wkręcamy zawór odcinający tak, aby stykał się z suwakiem rozdzielacza wysuniętym na 12mm (położenie neutralne) i gotowe.

Gorzej trochę bez zdejmowania plecaka. :) Albo trzeba mierzyć na patyki, suwmiarki czy co tam w tą dziurę (otwór na zawór odcinający) podejdzie i wyliczyć z grubsza odpowiedni wymiar a potem podregulować, lub od początku kręcić na czuja :) Przydaje się do tego druga osoba, która siedzi przy pompce wspomagającej trzymając łapę na rurce idącej do cylindra podnośnika i mówi, czy drży ta rurka (tj, pompka wspomagająca tłoczy olej) czy nie.

#32 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 wrzesień 2013 - 20:49

Pulsowanie podnośnika O teraz napisałeś to profesjonalnie.

#33 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 21:27

Pulsowanie podnośnika Nie profesjonalnie, lecz łopatologicznie. :P

#34 Share szklanka232

szklanka232

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 październik 2013 - 12:24

Pulsowanie podnośnika Witam w dalszym ciągu mam problem z pulsowaniem, z tego co piszecie to zawór odcinający robi problemy, niestety w mojej 1004 nie ma takiego zaworu, pompka wspomagająca zasysa olej z obiegu który idzie do chłodnicy oleju przekładniowego (trójnik) i ciśnienie podaje prosto do plecaka, Piszecie że trzeba wyregulować, jedyną regulację plecaka jaką można zrobić bez jego zdejmowania to śruba zaplombowana którą widać jeśli odkręci się korek zlewowy 0 z tylnej części plecaka, tam jest śruba z kontrą na wkrętak , wciśnięcie tej śruby powoduje szybkie podnoszenie ramion i nie jest wyczuwalne drganie, jeśli to nie ta śruba to pozostaje mi wymienić rozdzielacz bo mam wrażenie że za wolno mi opuszcza,

#35 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 02 październik 2013 - 20:21

Pulsowanie podnośnika Śruba pod korkiem zlewowym to regulacja ogranicznika wysokości podnoszenia . ;)

To teraz żeś mnie zagiął z tym brakiem zaworu... Aż poleciałem do mojego 1201, sprułem przy latarce kawałek podłogi i.. faktycznie, nie ma zaworu :D W 914/912 zawór odcinający jest na 100%, ale nie ma chłodnicy oleju.

Niech mnie ktoś oświeci: jak to ma wszystko działać w ciągniku wyposażonym w pompkę wspomagającą podnośnika i chłodnicę oleju?

Sterowanie zaworem odcinającym, układu z chłodnicą oleju, nie ma zbytnio sensu (olej będzie przepływał przez chłodnicę tylko podczas podnoszenia ramion podnośnika)
Bez zaworu odcinającego ( patrząc po rurkach w 1201), wydaje mi się, że olej idzie bezpośrednio z powrotu z rozdzielacza obwodu II (WOM, wzmacniacz), potem na trójnik pompka wspomagająca /chłodnica oleju, przepływa przez chłodnicę, potem idzie na filtr i z filtra do mostu. W tym układzie znowu brakuje sterowania pompką wspomagającą (bo teoretycznie cały czas daje ciśnienie do cylindra).

Więc jak to jest?

Edytowany przez Stefano1, 02 październik 2013 - 20:24.

#36 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 październik 2013 - 20:56

Pulsowanie podnośnika To że nie ma zaworu to jeszcze nie znaczy że go tam nie było, w katalogu od 912 - 1614 wszystkie ciągniki mają pompkę wspomagającą z zaworem odcinającym, a chłodnice oleju były montowane od 1012, 1014 i w 6 - tkach i wg, katalogu wszystkie ciągniki mają takie samo rozwiązanie. :D

#37 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 03 październik 2013 - 06:58

Pulsowanie podnośnika Ok, ale była po drodze jeszcze zerówka i jedna modernizacja.. W katalogu od drugiej modernizacji ( 912-1614) występuje zawór odcinający, ale już w katalogu od pierwszej modernizacji (902-1604) zaworu odcinającego niema. Katalogu od zerówki nie mam (385-1204), ale w czeskiej serwisówce do zetora 8011-12045 również zaworu odcinającego nie widzę. Coś tam o tej pompce wspomagającej (mikrocerpadlo) Czesi napisali, będę miał chwilę to dokładnie to przetłumaczę, bo z tego co rozumiem, to pompka cały czas daje olej do cylindra....

#38 Share szklanka232

szklanka232

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 03 październik 2013 - 07:20

Pulsowanie podnośnika Witam jeśli chodzi o przepływ oleju przez chłodnicę to mikro pompka pompuje jednocześnie do chłodnicy i filtra , z filtra idzie olej do tylnego mostu a z chłodnicy wraca do rozdzielacza wzmacniacza. Co do wersji to jest kilka z obiegiem pompki wspomagającej ja mam wersje Ursus 1004 turbo z 81r , sprawdzałem w katalogach tak ja wy i faktycznie jest tak, żę w 902-1604 nie ma zaworu, ale w wersjach turbo były montowane chłodnice oleju, w katalogu 912-1614 jest zawór i są też chłodnice oleju tyko już inaczej montowane i też raczej w wersjach turbo. Przeszperałem wczoraj allegro z częściami używanymi skrzynie biegów tylne mosty silniki, po obejrzeniu kilkunastu można sobie poskładać do kupy kilka wersji połączenia pompki wspomagającej i podłączenia chłodnicy oleju, wczoraj wieczorem zaślepiłem trójnik z którego pompka wspomagająca bierze olej ale zostawiłem przepływ na chłodnicę i w tej chwili RAMIONA NIE PULSUJĄ ale moim zdaniem to nie jest rozwiązanie skoro wcześniej to działało!

#39 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 07 październik 2014 - 19:31

Pulsowanie podnośnika

jak w temacie , szarpie -mocne wibracje podnośnika , ciągnik to u-1201, ciągnik pracuje z wycinakiem do kiszonki i przy lekkim uniesieniu ( wysoko nie moge podnosić ) wibracje są takie że po przekroczeniu 1000 obr \ min wali na górnym cięgle . Moje pytanie to , co może być przyczyną tego i jak to naprawić .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 07 październik 2014 - 19:40