Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zwiekszyc wydajnosc pompy udźwigu w belarusie 820 ?

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share belarus820czechu

belarus820czechu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 09:56

Jak zwiekszyc wydajnosc pompy udźwigu w belarusie 820 ? Czesc, mam problem z podnoszeniem agregatu uprawowo siewnego 2,7m + siewnik poznaniak 2,7m.Wie ktos moze ja wyregulowac pompe w belarusie 820 ? gdzie i w którym miejscu. Prosze o pomoc.

Edytowany przez belarus820czechu, 22 wrzesień 2013 - 10:04.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Mtz 82

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki MTZ - Belarus
  • 15500.00 PLN
  • 19 wrz 2017
Mtz 82

• 9500.00 PLN
  • 22 wrz 2017
Ciagnik MTZ 82+ przyczepa leśna FAO-FAR 7t, zestaw zrywkowy

• 51000.00 PLN
  • 29 wrz 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak zwiekszyc wydajnosc pompy udźwigu w belarusie 820 ? Dzisiaj, 13:31
  •  

#2 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9338 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 10:14

Jak zwiekszyc wydajnosc pompy udźwigu w belarusie 820 ? Wydajności tam nie zwiększysz ale udźwig tak. Sprawdź przy jakim ciśnieniu otwiera się zawór przelewowy. Jak to będziesz wiedział to można myśleć dalej.
Wcześniejsze kombinacje nie maja sensu.
KPK Kumurun Team

#3 Share belarus820czechu

belarus820czechu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 10:23

Jak zwiekszyc wydajnosc pompy udźwigu w belarusie 820 ? A gdzie jest zawór przelewowy? (belarus ma rok) Dzieki za odpowiedź i co dalej?

#4 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9338 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 10:46

Jak zwiekszyc wydajnosc pompy udźwigu w belarusie 820 ? Jeśli mnie różni się od starszych, masz podnośnik na jeden siłownik to zawór jest w rozdzielaczu pod deską rozdzielczą. Poprawisz udźwig tylko zwiększając ciśnienie. Ale jeśli teraz nie masz tego co ma być to musisz szukać przyczyny.
Jeżeli masz podnośnik o którym wspomniałem wyżej możesz najbezpieczniej dla całego układu podnieść udźwig zakładając siłownik lub dwa wspomagające.
KPK Kumurun Team

#5 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2762 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 22 wrzesień 2013 - 10:49

Jak zwiekszyc wydajnosc pompy udźwigu w belarusie 820 ? Najpierw zmierz na szybkozłączach cisnienie na rozgrzanym oleju ...bedzie około 130 atm .. potem podkrec go na zaworze który znajduje sie w kolumnie z lewej strony pod kabiną zaślepiony jest nakrętką ... Najpierw podkręć o niecały obrót i zmierz cisnienie na szybkozłączach .., powinno być około 180 atm .. jeśli nie to wyreguluj po swojemu zeby tyle było .. i gwarantuje ze bedzie wszystko chodzić jak powinno
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#6 Share belarus820czechu

belarus820czechu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 10:49

Jak zwiekszyc wydajnosc pompy udźwigu w belarusie 820 ? Wielkie dzięki.Pozdrawiam :)

#7 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 22 wrzesień 2013 - 11:28

Jak zwiekszyc wydajnosc pompy udźwigu w belarusie 820 ? U mnie pojawił sie ten sam problem tylko że w belarusie 1221.3 podnośnik monoblok, sterowanie EHR. Co robić, pomóżcie!

#8 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9338 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 11:34

Jak zwiekszyc wydajnosc pompy udźwigu w belarusie 820 ? W moim przy orce teraz zaczął coraz wolniej podnosić. Wczoraj z tym walczyłem. Ciśnienie gdy dźwignia koło kierownicy od podnośnika była w położeniu pływającym nawet do 50 bar nie dochodziło przy 2000 obrotów silnika.
Do 80 rosło gdy była w położeniu stop. A i jeszcze podnosił się podnośnik gdy sterowało się lewą i środkową dźwignią.Wyczyściłem zawór, i bajpasa obok, zaworki w regulatorze i nic. Kompletnie zero poprawy. A powód był taki prosty że szok. Wszystko wracało do normy gdy wajchę koło fotela przesunęło się 1 cm do tyłu. Myślałem że mnie szlag trafi ze złości. Minuta roboty, pokręcić dwoma nakrętkami i przy 800 obrotów jest 180 bar. Wszystko chodzi jak należy.

Edytowany przez seweryn20, 22 wrzesień 2013 - 11:36.

KPK Kumurun Team

#9 Share Jackassiu

Jackassiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 11 październik 2013 - 19:30

Jak zwiekszyc wydajnosc pompy udźwigu w belarusie 820 ?
seweryn20 Mógłbyś wrzucić zdjęcie przyrządu do mierzenia ciśnienia?

Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

#10 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9338 postów

Napisany 11 październik 2013 - 19:35

Jak zwiekszyc wydajnosc pompy udźwigu w belarusie 820 ? No zdjęcia teraz nie zrobię ale jest to zwykły manometr glicerynowy z nakręconą szybkozłączką taką jakie mam w ciągniku. Wpinam w wyjście zew. i tyle.
http://allegro.pl/li...szystkie działy
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Jackassiu

Jackassiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 11 październik 2013 - 19:45

Jak zwiekszyc wydajnosc pompy udźwigu w belarusie 820 ? Masz przewód łączący czy "na sztywno" gniazdo-manometr?

#12 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9338 postów

Napisany 11 październik 2013 - 19:51

Jak zwiekszyc wydajnosc pompy udźwigu w belarusie 820 ? Na sztywno. Od razu wpinam w szybkozłącze z przodu. Przez okienko widać manometr.
KPK Kumurun Team

#13 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 12 październik 2013 - 07:16

Jak zwiekszyc wydajnosc pompy udźwigu w belarusie 820 ? Tak powinien wyglądać zestaw pomiarowy http://www.agrofoto....61198-manometr/ .w moim 820 ciśnienie ustawiłem na 160barów i po wymianie siłownika na C110 podnoszę http://www.agrofoto....nia-mojego-820/ i nie narzekam na grzanie oleju lub brak mocy podnoszenia po długiej orce.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#14 Share Jackassiu

Jackassiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 19:24

Jak zwiekszyc wydajnosc pompy udźwigu w belarusie 820 ? Panowie, po samym starcie silnika na szybko-złączach hydraulicznych jest 180atm jak się już olej rozgrzeje to ciśnienie wskazuje 80- po przytrzymaniu dźwigni d0 100 atm dobije. Jeśli chodzi o pług 4x40 to podnosi z tym, że po rozgrzaniu wolno ale brony 2,7m z wałem już do górnego położenia nie uniesie. Wina pompy? Czy może olej zbyt rzadki? A może jakaś inna przyczyna. Belarus 820

#15 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2762 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 05 listopad 2013 - 17:53

Jak zwiekszyc wydajnosc pompy udźwigu w belarusie 820 ? Ciśnienie jest duzo za małe ja mam na rozgrzanym oleju 180 atm
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#16 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 20:16

Jak zwiekszyc wydajnosc pompy udźwigu w belarusie 820 ? w instrukcji pisze ze ciśnienie w belarusie powinno wynosić od 180-200 ale nie pisze czy na zimnym czy rozgrzanym oleju

u mnie na zimnym jest 200 bar ale na rozgrzanym juz koło 120-130 i teraz nie wiem czy na rozgrzanym podnosić czy nie bo jak na rozgrzanym podniose na 200 to na zimnym będzie pewnie ze 260 i boje się ze wywali uszczelniacz na pompie i zacznie pompować do skrzyni co o tym myślicie ?

#17 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 06 listopad 2013 - 09:19

Jak zwiekszyc wydajnosc pompy udźwigu w belarusie 820 ? Czytam Wasze posty i widzę że każdy chce tylko podnosić ciśnienie w hydraulice , wymieńcie olej na hl100 lub nawet 150 a ciśnienie ustawcie na 160bar i rusek dostaje mocy w podnośniku.w skrajnych przypadkach wymięcie pompę hydrauliczną.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#18 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4212 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 10:50

Jak zwiekszyc wydajnosc pompy udźwigu w belarusie 820 ? Nie pompa hydraulicza przypadkiem do wymiany?? U siebie miałem za słabe ciśnienie i przyczyną była pompa.

#19 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9338 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 12:53

Jak zwiekszyc wydajnosc pompy udźwigu w belarusie 820 ? U mnie zaczęło spadać ciśnienie oleju szczególnie na rozgrzanym. Podnośnik podnosił na każdej dźwigni przy kierownicy. Okazało się że trzeba było tylko ustawić regulator pod siedzeniem. Teraz jest 180 bez względu na temp. oleju a zalane hl-46.
poza tym jest na forum cały wykład jak, gdzie i w jaki sposób sprawdzić i ustawić to ustrojstwo.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1605 postów

Napisany 07 listopad 2013 - 23:24

Jak zwiekszyc wydajnosc pompy udźwigu w belarusie 820 ? Idzie zima i taki olej hl-100 moze byc za gesty jak przyjdzie wiekszy mroz. Pronar zaleca hl-32 ale najodpowiedniejszy bedzie hl-46 ma tez taki u siebie i wszystko powinno byc ok i nie szukal bym winy w oleju jesli jest wlasnie ten 46 czy gora 68.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Dodaj odpowiedź