Skocz do zawartości

Zdjęcie

Belarus 800 biały dym z komina

33 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pablo30

Pablo30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Motocykle i rolnictwo

Napisany 21 wrzesień 2013 - 18:52

Belarus 800 biały dym z komina Witam.
Otóż mam pewien problem z moim belarusem a dokładnie chodzi mi o to że po wymianie wtrysków i regulacji zaworów strasznie dymi na biało z tłumika i nie można go odpalić. Bardzo proszę o pomoc bo ja już nie mam pomysłów co to może byc a ciagnik jest mi bardzo potrzebny.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Belarus 800 biały dym z komina Dzisiaj, 23:19
  •  

#2 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 21 wrzesień 2013 - 19:08

Belarus 800 biały dym z komina Odkręć kolektor wydechowy i sprawdź czy kopca wszystkie cylindry, czy czasem nie poleciała uszczelka pod głowicą.
KPK Kumurun Team

#3 Share piechur

piechur

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 21 wrzesień 2013 - 22:05

Belarus 800 biały dym z komina masz gdzieś nieszczelność jak go składałeś i bierze wodę
Zetor Team

#4 Share Pablo30

Pablo30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 10:56

Belarus 800 biały dym z komina Też tak myslałem wiec spuściłem wodę i dalej to samo
KPK Kumurun Team

#5 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 02 październik 2013 - 19:46

Belarus 800 biały dym z komina To nic nie da, że spuściłeś wodę. Jak nie ma kompresji to i tak nie zapali. Może źle zawory ustawiłeś?

KPK KUMURUN TEAM

#6 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 02 październik 2013 - 20:14

Belarus 800 biały dym z komina Witam ,za mały luz na zaworach ponadto ciśnienie wtryskiwaczy może być nie takie jak być powinno, ale stawiam na zbyt ciasne zawory ;) Pozdrawiam.

#7 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 02 październik 2013 - 20:28

Belarus 800 biały dym z komina za maly luz nie ma nic do tego , predzej jakby byly podparte ale to tez nie to .posprawdzaj wtryski ja to mialem w 360 wtryski regenerowalem poskladalem silnik odpalilem i dymil wiec uznalem ze na dotarciu to moze tak byc ,ale ten dym byl nie do zniesienia , myslalem ze zaplon zle ustawiony ale okazalo sie ze wtryski 2 laly jak szalone zawiozlem na reklamacje i problem zniknal

#8 Share Pablo30

Pablo30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 02 październik 2013 - 20:56

Belarus 800 biały dym z komina Panowie problem prawie rozwiązany a przyczyną jest zjechana pompa paliwowa i głowica.
KPK Kumurun Team

#9 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 03 październik 2013 - 21:22

Belarus 800 biały dym z komina Witam, kolego padre, a właśnie że ma do tego luz zaworów, jeśli są za ciasne zawory dym będzie biały, a nie chce palić bo zawory nie są całkowicie zamykane w trakcie sprężania i powstaje nie całkowite spalanie mieszanki powietrzno paliwowej i stąd biały dym, mogą być też wypalone zawory i objawy będą podobne i wiem co pisze :rolleyes: Pozdrawiam.

#10 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 04 październik 2013 - 14:13

Belarus 800 biały dym z komina zalezy kto jak rozumie ciasne zawory .. jesli sa podparte to sie z toba zgodze a jesli luz jest zbyt maly roznice sie odczuje dopiero na rozgrzanym silniku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Gulczas28

Gulczas28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 listopad 2013 - 07:44

Belarus 800 biały dym z komina witam mam problem z belarusem 952 otoz aby wlaczyc naped musze uzyc mlotka tak samo z jego wylaczeniem a do tego ciagle przepuszcza przedni naped tarczki w podporze zakladam nowe i wytrzymuja one miesiac i tego nawet nie wystarczy ze raz sie posliznie i d..a

#12 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 07 listopad 2013 - 12:01

Belarus 800 biały dym z komina Coś robisz nie tak z tymi tarczkami. Sprawdź według katalogu czy wszystko masz w podporze.... ilość tarczek ciernych i sprężyn.
O włączaniu przedniego napędu jest tutaj
http://www.agrofoto....-napedu-mtz820/
KPK Kumurun Team

#13 Share walus90

walus90

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 07 grudzień 2013 - 22:32

Belarus 800 biały dym z komina Witam! Temat nie taki stary więc się podłącze:
Mam Pronara 82a (silnik mtz) ma bardzo ciężko odpalić przy temp +5 stopni-latem też powinien lepiej. Kręci z szybkością ok 3 obrotów na sekundę i po kilku sekundach kręcenia nie łapie (oczywiście z czasem keci coraz wolniej i trzeba aku podładować), a z tłumika biały dym. Po kilku (około pięciu) próbach załapie. Z 3 sekundy się pozbiera i chodzi normalnie. Przez pierwsze kilka sekund czarn-biały dym, jakby dopalał zaległości i póżniej jest elegancko-ani nie jest słaby ani nie kopci-nawet pod obciążeniem.
1.Myślałem o wtryskiwaczaczach, ale gdyby były zużyte końcówki to by kopcił na okrągło, a nie kopci,
2.Myślałem o pompie, ale mocy mu nie ubyło,
3.Brat mechanik podpowiedział że może być winna pompka wstępna przy pompie (ta przy pompce ręcznej). Mówi że może podawać za małe ciśnienie na sekcje i przy mniejszych obrotach paliwo nie ma ciśnienia i nie jest odpowiednio rozpylane a i wtryski mogą być już nie za bogate.
Co byście mi podpowiedzieli?

W poniedziałek biorę się za niego i nie wiem od czego zacząć. Dam na 100% wtryski do sprawdzenia i w razie potrzeby wymienie, ale najpierw sprawdzę pompkę. Brat doradził żeby zrobić ominięcie tejże pompki i pod filter paliwa podłączyć kompresor i zobaczyć czy będzie lepiej. Jeżeli tak to wina tej pompki. Myślicie że to ma sens. Nie chcę się porywać od razu na regeneracje.

#14 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 08 grudzień 2013 - 17:25

Belarus 800 biały dym z komina pompka jak by byla padnieta to wcale bys nie odpalil. jest multum tematow o tym ze silnik MMZ slabo odpalaja w niskiej temp. powietrza. Wtryski jak miales nie ruszane to warto sprawdzic bo jak masz ruskie od nowosci to leja prawdopodobnie. Jezeli moc okej , nie grzeje sie pompy nigdy nie wyjmowales to kat wyprzedzenia wtrysku powinien byc okej. Po porstu w takich temperaturach musisz juz uzywac swiecy plomieniowej. Kup nowe koncowki ustaw cisnienie na 210-220 barow i bedzie wiadiadmo czy pompa jest okej.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#15 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 17:36

Belarus 800 biały dym z komina Mój też kiepsko pali w zimie. Wtryski porobione, zawory i kąt ustawiony. Świeca iskra założona i podłączona do filtra paliwa. Ale mam wrażenie że pompka zasilająca tak ciśnie na nią paliwo że ją szybko wychładza i nie robi płomienia. A dymem wali białym z komina jak diabli. To sprężone ale niespalone paliwo zmienia się dosłownie w gazową postać i tak wylatuje kominem. Zadusza wszystko zalewana świeca.
KPK Kumurun Team

#16 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 20:55

Belarus 800 biały dym z komina Co Cię skłoniło do tego, że podłączyłeś świecę pod filtr? Może w oryginale by było OK? U mnie popękał zbiorniczek od świecy koło spawów i muszę wymyśleć jakiś inny. Na razie pronar jeszcze pali, zresztą nie jest już tak potrzebny...

#17 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 08 grudzień 2013 - 21:00

Belarus 800 biały dym z komina u mnie tez ten zbiorniczek popekal ale do tych -5* pali bez wiekszego problemu bez swiecy. Jak wiekszymroz to wleje kapke aby raz zapalic, a wlasciwie to w zimie to stoi uzywany moze z raz czy 2

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#18 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 21:01

Belarus 800 biały dym z komina Bo oryginalna świeca z elektrozaworkiem to dopiero niewypał. Zatyka się, blikuje, sama świeca jest licha. Ta jest lepsza. Muszę tylko sprawdzić ją na zewnątrz poza kolektorem.
KPK Kumurun Team

#19 Share walus90

walus90

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 20:29

Belarus 800 biały dym z komina Końcówki wtrysków wymieniłem. Stare lały. Ale jak nie odpalał tak nie odpala. Wyjąłem pompę i daje do sprawdzenia. Mam jeszcze pytanie poza tematem:
Przed świecą płomieniową w kolektor wkręcony jest okrągły plastik-dwa przewody są do niego podpięte-czy to wyłącznik termiczny świecy płomieniowej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 20:41

Belarus 800 biały dym z komina Nie. To czujnik zanieczyszczenia filtra powietrza. Jeśli podciśnienie w kolektorze ssącym przekroczy jakąś tam wartość zapali się kontrolka na desce rozdzielczej.
KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź