piotrek_0755

ile byczków na 1 hektar ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam , mam pewne pytanie.

pracuje zawodowo ale także posiadam 2 konie które mają pastwisko o powierzni 1 h i w zime oczywiście stajnia.

Do koszenia mam 4 h łąki.

Niedługo nabęde 1h łąki ,2 km o miejsca zamieszkania.

Mam zamiar kupić byczki hf lub mm ( tak w granicach 2 tygodni) odchować je i puścić na ten hektar.

Potem przetrzymać je przez zimie pod drewnianą wiatą na sianie, sianokiszonce i śrucie i na wiosnę sprzedać.

Ile byczków na ten hektar i czy by się to opłacało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekc2    3

a ile czasu masz zamiar je trzymac?bo z tego co piszesz to jakoś szybko chcesz je sprzedac

 

a ile czasu masz zamiar je trzymac?bo z tego co piszesz to jakoś szybko chcesz je sprzedac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

To takie ponad roczne...trochę małe jak na sprzedaż.

A na 1 ha łąki to z 2 byki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

koledzy mam pytanie ile hektarów pastwiska zaznaczam pastwiska potrzeba na utrzymanie 30 sztuk bydła mięsnego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jak dobrze pamiętam to liczy się 1-2 sztuk dużych na hektar pastwiska na rok. W rzeczywistości jak jest dobra trawa lub z domieszką motylkowych to utrzyma się na tym areale więcej sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na razie raczkuję w temacie bydła opasowego, więc proszę o wyrozumiałość. Chciałem Was zapytać ile łąki trzeba mieć na jednego byka przy karmieniu go tylko sianem i śrutą zbożową (jeśli tak się da, jeśli nie to co trzeba by dołożyć?) i wypasaniu go latem? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To zależy ja tak hodowałem to na ha 3 sztuki wiosną więcej jest trawy to możesz zebrać na siano ale to zależy jaka łąka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łąka jest na gruncie klasy IVa/IVb, teren gliniasty, wiosną jest całkiem mokro, czasem ciężko wjechać; łąka nie była chyba nigdy przesiewana. A ile kostek na dzień zje dorosły, załóżmy, byk (zimą, jak nie jest wypasany)? I ile śruty? Ile kostek siana można zebrać z hektara takiej łąki gdyby na niej nie wypasać? Przepraszam, że odbiegam od tematu, ale skoro znalazłem kogoś kto mi odpowiada to chcę Go wykorzystać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Jak dobra trawa to 20 bel zbieżesz na 1 pokos kostek niedasię policzyć

Edytowano przez mammut1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie da się policzyć kostek?

ja mam dość stara łąkę z niecałego hektara zbieram około 300kostek tylko 1 pokos ponieważ nie nawożę i więcej już nie urosnie

z tego co wiem to byk zje około pół kostki na dzień chociaż niektórzy mówią że nawet tego nie zje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj