Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nadstawki do przyczepy.

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PP61

PP61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 wrzesień 2013 - 16:58

Nadstawki do przyczepy. Witam.

Czy warto jest robić nadstawki do przyczepy?

Chodzi mi o następującą sytuację: Mam przyczepę bodajże Autosan D-47 z pojedynczymi burtami i zastanawiam się nad kupnem nowych burt tyle że podwójnych po 50 cm. Normalnie na przyczepę wejdzie ok.4 t zboża a wówczas na przyczepę mogłoby wejść ok. 8 ton zboża. I teraz mam pytanie odnośnie tego czy przy przyczepie D-47 z podwójnymi nadstawkami nie będzie problemu z resorami, oponami itp.

Jeśli tak to jakie burty według was są najlepsze?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nadstawki do przyczepy. Dzisiaj, 09:40
  •  

#2 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 21 wrzesień 2013 - 17:40

Nadstawki do przyczepy. z resorem i oponami, o ile to 20, nie bedzie problemu
problem bedziesz mial z pekajaca rama, te przyczepy przy 4t potrafia soe lamac, szczegolnie przy wywrocie do tylu
jesli nie masz zamiaru wzamcniac ramy, a nie chcesz jej uszkodzic, to tylko ok.15cm w gore

Polska B

#3 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 21 wrzesień 2013 - 18:08

Nadstawki do przyczepy. mojemu sąsiadowi pękło ramo i musiał wzmacniać ładował tak po 8 ton , teraz ma podobnież spokój z pękającym ramą ale na jak długo sam nie wie

#4 Share Starzyno

Starzyno

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 21 wrzesień 2013 - 21:53

Nadstawki do przyczepy. Mam również taką przyczepę i mam zrobione w niej jeszcze raz takie nadstawki, spokojnie ładuje w nią około 8 ton, ale jak chce kiprować ją ze zbożem - sypiąc do dmuchawy to muszę wziąć drugi ciągnik i skrzynię lekko trzymać bo mi na prawą stronę lekko ucieka. No a z takim ładunkiem to nie trudno o wywrotkę na bok. :D Jeśli chcesz to jutro zrobię zdj i mogę Tobie podesłać.

#5 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 06:02

Nadstawki do przyczepy. Do takiej przyczepy idealne będą nadstawki po 25cm w górę,zboża wejdzie około 6T i to wystarczy.
Burty najlepiej zrobić samemu z profilu bez atestu po 1,9zł/kg wtedy wychodzą połowę taniej.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#6 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 22 wrzesień 2013 - 10:03

Nadstawki do przyczepy. My mamy wysokość burt 83 cm.I to jest wystarczające.I tak jest strach jechać bo nie daj bóg gdzieś się rozleci na środku drogi i płacz nie płacz, nic nie zrobisz..Ja się dziwie że te zamki burt wytrzymują 6 ton.Niby pręt 10 ale nacisk jest :blink:
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#7 Share ursus914mirokk

ursus914mirokk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 19:45

Nadstawki do przyczepy.

Mam również taką przyczepę i mam zrobione w niej jeszcze raz takie nadstawki, spokojnie ładuje w nią około 8 ton, ale jak chce kiprować ją ze zbożem - sypiąc do dmuchawy to muszę wziąć drugi ciągnik i skrzynię lekko trzymać bo mi na prawą stronę lekko ucieka. No a z takim ładunkiem to nie trudno o wywrotkę na bok. :D Jeśli chcesz to jutro zrobię zdj i mogę Tobie podesłać.

kolego mieszkam nie daleko cb i masz chyba przyczepe jak my d-47 i mam podwójne burty i i jak kipruje z np.zbozem na tył to stoi sztywno ponieważ rama i kiper jest wzmocniony

#8 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 24 wrzesień 2013 - 07:30

Nadstawki do przyczepy.

Do takiej przyczepy idealne będą nadstawki po 25cm w górę,zboża wejdzie około 6T i to wystarczy. Burty najlepiej zrobić samemu z profilu bez atestu po 1,9zł/kg wtedy wychodzą połowę taniej.

święte słowa.
U nas w tych przyczepach mieli pozakładane 20-25 z drewna i po 20 lat jeździli i ramy wytrzymywały.
Wchodzi wtedy 6,1-6,3tony pszenicy. Jak przekroczysz 6,5tony to ta przyczepa zaczyna ciężko iść (dobrze to widać jak ciągnie się ją np ciapkiem).
Mówię o wersjach z kołami 825-20.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#9 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7789 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 08:02

Nadstawki do przyczepy. Dokładnie. D-47 to są jedne z najsłabszych przyczep i zakładanie podwójnych burt wiąże się z złamaniem ramy. Bo to jest 4 tonowa a nie 8. Ja mam 30 cm nakładki, może wejść 7 ton, i jak kipruję do tyłu to na przód przyczepy nie sypię. A rama i tak powyginana.

#10 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 08:20

Nadstawki do przyczepy. Do d47 nadstawki max 30cm. Warto tez zamknąć dolną rame wtedy jest pewniej. Koła 8.25-20 spokojnie wytrzymaja resory tez.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 17:46

Nadstawki do przyczepy. a ja zapyta o inna przyczepę bo D-44b z wywrotem na boki z 2 siłownikami 3,5t na kołach R20 i zamierzam zrobić nadstawki 30 cm z profila 30X50 i na to blacha 1mm czy wytrzymają opony i resory i czy z wywrotem nie będzie problemu?

#12 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7789 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 18:31

Nadstawki do przyczepy. Opony musisz mieć lepsze, to znaczy zdrowe, 20" to jedne z lepszych opon, bardzo wytrzymałe. Na resory radzę dać poduszki, bycze jaja, z przyczepy D50. Jak tak będziesz miał to niczym nie powinienieś się już przejmować.

#13 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 19:54

Nadstawki do przyczepy. a opony o jakich wymiarach bo w tej chwili są 650 R20 lecz nie są już najlepsze i będę musiał się rozejrzeć za nowymi a resory wytrzymają, teraz żyta wchodzi 3,5t a z nadstawkami obstawiam 5,25t a z wywrotem nie powinno być problemu?

#14 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7789 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 21:09

Nadstawki do przyczepy. 8,25 opony będą super, lepsze radial.ale i diagonalne wytrzymują, ja mam diagonalne w D47 i po 7 ton nie raz na niej było, i dobrze.

#15 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 11:52

Nadstawki do przyczepy. chcesz kupic nowe opony, to lepiej pomysl o calych kolach 17.5 lub 19.5, mysle ze wyjdzie nawet taniej niz nowa opona 8.25
pod resor dasz wieksze balwanki, jak pisal kolega
osobiscie dalbym wieksze nadstawki, jesli rama zdrowa, ale na kolach jw.
wywrot na dwie strony, mysle ze nie bedzie problemu

Polska B

#16 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 20:55

Nadstawki do przyczepy. W D-47 i podobnych polecam 9.00.Może dlatego że nie spotkałem dobrych 8.25.
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#17 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 07:47

Nadstawki do przyczepy. nie miałem na myśli opon R20 nowych lecz używane w dobrym stanie i chyba jednak zostanę przy kołach 20'' bo w mojej przyczepie są te duże bębny ten starszy typ i nie wiem czy by mniejsze koła by weszły i zastanawiam się jak zrobić zawiasy do bocznych nadstawek tak aby były uchylne podczas wywrotu, czy dokupić oryginalne zawiasy czy samemu coś ,,wymodelować'' chyba, że wy macie jakieś ciekawe pomysły ?

#18 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7789 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 09:07

Nadstawki do przyczepy. Najlepiej używane 20", po 50-150 zł kupi się. ale już jest z nimi problem, bo mało Starów zostało, a 9,00 to tylko na tył, ja w D 47 mam 1,000 , bo na przód to pod ramę mogą wchodzić, jak jest naładowana, i będzie blokować przy skręcie, nie skręci się.
Zawiasy tak trza zrobić żeby nic nie wystawały ponad nakładki, bo plandeki mogą rozrywać. Na śruby 16mm ja mam porobione.
http://www.agrofoto....rzyczepa-9-ton/ tu trochę widać jak zrobiłem. Do nakładki tej długeij w środku jest przyspawany płaskownik 60x10.

#19 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 18:43

Nadstawki do przyczepy. Po 9.00 to najlepiej do PKSu jechać oni tam z autosanów mają pełno.Ja muszę podjechać w któryś dzień po nowym roku i zapytać się czy mają.Kiedyś tak przywieźliśmy parę opon.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share DK94

DK94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 21:52

Nadstawki do przyczepy.

jednak zostanę przy kołach 20'' bo w mojej przyczepie są te duże bębny ten starszy typ i nie wiem czy by mniejsze koła by weszły

Jeśli myślisz o tej D-35 http://www.agrofoto....age__st__10��to nie podejdą Ci balonówki bo to nawet nie ten rozstaw szpilek, jak i ina średnica trzpienia centrującego. Do niej spokojnie możesz 9.00 stosować na przód bo ma rozwiązaną obrotnicę tak, ze ma duży prześwit po skręcie koła.

To jest D35, D44 ma inaczej rozwiązane mocowanie ramy z obrotnicą, poza tym ma inną obrotnicę no i twoja wersja D35 jest pierwszą z produkowanych D35 bo posiada nowy typ osi czyli okrągłe ale stary typ bębnów.

Edytowany przez DK94, 29 grudzień 2013 - 21:52.